اجتماعی

95.7 درصد خانوار روستایی شهرستان ابهر از نعمت گاز طبیعی بهره مند شدند

مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان از افتتاح و آغاز عملیات اجرایی ۱۲ طرح گازرسانی به شهرستان ابهر خبر داد و گفت: با پیوستن ۶ روستای این شهرستان به شبکه گاز کشور؛ شاهد ضریب نفوذ ۹۵.۷ درصدی گاز در روستاهای این شهرستان هستیم.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،رحیم سلیمانی نژاد با اعلام اینکه در هفته دولت ۱۴۰۱؛ عملیات گازرسانی به ۶ روستای شهرستان ابهر به بهره برداری رسید تا میزان بهره مندی خانوار روستایی شهرستان ابهر به ۹۵.۷ درصد افزایش یابد؛ اظهار داشت: آغاز عملیات اجرایی یک روستا و بهره برداری از ۵ واحد تولیدی – صنعتی؛ از دیگر اقدامات گاز زنجان در گازرسانی به شهرستان ابهر است.

وی اعلام کرد: برای این طرح ها؛ ۱۶ میلیارد و ۲۷۶ میلیون تومان اعتبار اختصاص یافته است.

مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان با بیان اینکه از۷۰ روستای دارای سکنه شهرستان ابهر؛ ۴۸ روستا با ۹۵.۷ درصد بهره مندی تحت پوشش شبکه گازرسانی قرار دارند؛ ابراز کرد: در ادامه مسیر خدمت رسانی؛ ۵ روستای دیگر در دست اقدام است تا ۲۵۸ خانوار ابهری نیز از این نعمت؛ بهر مند شوند.

سلیمانی نژاد افزود: با بهره مندی روستاهای در دست اقدام؛ درصد پوشش گازرسانی در شهرستان ابهر به ۹۸.۴ درصد افزایش می یابد.

مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان ادامه داد: با بهره مندی سه شهر ابهر، صائین قلعه و هیدج؛ ۱۰۰ درصد خانوار شهری این شهرستان به شبکه سراسری گاز متصل است.

سلیمانی نژاد با اعلام اینکه هر سه شهرک شریف، هیدج و افق ابهر، یک محور صنعتی با نام محور صنعتی نورین بهره مند از گاز هستند؛ خاطر نشان کرد: تامین گاز ۶ جایگاه CNG در سطح این شهرستان؛ از دیگر خدمات گاز زنجان به مشترکین محترم ابهری است.

وی تصریح کرد: کارخانه کریستال، فولاد سیادن، ریخته گری آلومینیوم، ذوب البرز غرب و سیم و کابل ابهر به عنوان صنایع عمده گاز دار این شهرستان از نعمت ارزشمند گاز طبیعی بهره شدند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا