اقتصاد

75 درصد منابع مالی حمل و نقل عمومی از سوی وزارت کشور تامین می شود

رئیس شورای اسلامی شهر زنجان با بیان اینکه اتفاق مثبتی که امسال از سوی دولت رخ داد توجه جدی به حوزه حمل‌ونقل عمومی است، گفت: خرید اتوبوس و ون برای شهرداری‌ها که ۲۵ درصد منابع مالی آن از سوی شهرداری‌ها و مابقی از سوی وزارت کشور تأمین می‌شود، از جمله اقدامات خوب بوده است.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،مجید ناصحی‌مقدم اظهار داشت: لایحه درآمد پایدار به ماده ۶۴ قانون مالیات مستقیم متصل شده است و اگر چه این لایحه با این اتصال قانونمند می‌شود، اما ماده ۶۴ دارای ایرادهایی است و عملیاتی نشده است.

وی افزود: اگر شیوه وصول عوارض را به این ماده از قانون مالیات مستقیم متصل و بخواهیم آن را از شهروندان دریافت کنیم، بی‌شک مشکلاتی خواهد داشت که نیازمند تهیه دستورالعمل اجرایی ویژه برای آن هستیم.

رئیس شورای اسلامی شهر زنجان درباره تعهدات دولت به شهرداری‌ها گفت: ما با چنگ و دندان درگیر این موضوع هستیم و طرح‌های تفصیلی برای شهرها از سوی وزارت راه و شهرسازی تهیه شده است، اما منابع مورد نیاز برای تملک پیش‌بینی نشده است.

وی افزود: ارزش تملک‌های زنجان بالغ بر هزار میلیارد تومان است و مشخص نیست از کجا باید منابع آن تأمین شود، این مشکل موجب نارضایتی مردم شده است و دولت باید برای رفع آن وقت بگذارد.

ناصحی‌مقدم با تاکید بر اینکه اتفاق مثبتی که امسال از سوی دولت رخ داد توجه جدی به حوزه حمل‌ونقل عمومی است، ادامه داد: خرید اتوبوس و ون برای شهرداری‌ها که 25 درصد منابع مالی آن از سوی شهرداری‌ها و مابقی از سوی وزارت کشور تأمین می‌شود، از جمله اقدامات خوب بوده است.

وی با اشاره به اینکه ساختارهای شهرهای بزرگ در گذشته شکل گرفته است، اظهار کرد: به شهرهایی که جمعیت آنها از 500 هزار نفر بیشتر می‌شود عنوان کلان‌شهر اطلاق می‌شود که به زیرساخت‌هایی همچون حمل‌ونقل عمومی، آتش‌نشانی و تأسیسات شهری نیاز دارد و شهرداری‌ با این بودجه‌ها و بدون کمک دولت نمی‌تواند آن‌ها را تأمین کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا