اجتماعی

74 عملیات امداد و نجات توسط هلال احمر زنجان در زمستان سالجاری انجام شد

مدیر عامل جمعیت هلال احمراستان زنجان گفت: دی ماه امسال 74 عملیات امداد و نجات اعم از حوادث جاده ای، کوهستان، برف و کولاک و غواصی در این استان انجام شده است.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،سید قاسم موسوی در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: در 74 عملیات امداد و نجات برای 988 نفر از هموطنان در این حوادث امدادرسانی شده است.

وی اظهار داشت: 117 تیم عملیاتی متشکل از 351 امدادگر و نجاتگر برای امدادرسانی به هموطنان آسیب دیده از حوادث اعزام شده اند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: در 74 حادثه اتفاق افتاده، یکهزار و 149 نفر آسیب دیده و 63 نفر مصدوم ثبت شده است.

موسوی با بیان اینکه در 74 حادثه دی ماه امسال 9 نفر فوتی ثبت شد، خاطرنشان کرد: در سطح استان زنجان 78 نفر گرفتار در برف و کولاک در پایگاه های امداد و نجات جاده ای و مساجد اسکان اضطراری داده شدند.

وی ادامه داد: در این عملیات های امدادی 67 دستگاه آمبولانس، 9 دستگاه خودروی نجات و کمک دار، 26 ست نجات سبک، هیدرولیک، کوهستان و غواصی بکار گیری شد.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: هموطنان در صورت گرفتار شدن در سوانح و حوادث با شماره 112برای دریافت خدمات امداد و نجات در هر ساعت از شبانه روز می توانند تماس برقرار کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا