اجتماعی

700هزار اصله انواع نهال جنگلی و فضای سبز در نهالستان کوشکن زنجان موجود است

سرپرست معاونت فنی اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان گفت: بیش از 700 هزار اصله از انواع نهال جنگلی و فضای سبز در نهاستان کوشکن زنجان موجود است.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،علی ایده لویی در بازدید از نهالستان کوشکن، اظهار کرد: نهالستان مادری استان به مساحت49/27هکتار و با سطح مفید 22/2 هکتار که در منطقه کوشکن واقع شده دارای پتانسیل بسیار مناسب برای تولید انواع نهال­های جنگلی و فضای سبز است.

وی تصریح کرد: در حال حاضر به منظور اجرای طرح یک میلیارد اصله نهال، لازم است از ظرفیت بالقوه نهالستان استفاده شود تا بتوان گامی موثر در سرسبزی کشور عزیزمان داشته باشیم.

این مسئول ادامه داد: با توجه به پتانسیل موجود در نهالستان در صورت تامین اعتبار لازم توانایی تولید نهال بیشتر را داریم.

سرپرست معاونت فنی اضافه کرد: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده و با توجه به طرح نهضت جهادی کاشت و تولید یک میلیارد اصله نهال که امسال از سوی مقام عالی سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور به سراسر کشور ابلاغ  شده، بنا داریم تولید نهال را در نهالستان به آمار قابل ملاحظه ای افزایش دهیم.

وی اضافه کرد: همه گونه‌های تولید شده (جنگلی و زراعی) در ایام هفته منابع طبیعی جهت غرس نهال و برگزاری مراسم با شکوه روز درخت کاری در سراسر استان بین مردم و ارگانهای مختلف جهت غرس توزیع می‌شود.

گفتنی است نهالستان کوشکن با دارا بودن مساحت 22 هکتار سطح مفید، هم اکنون زیر کشت گونه‌های مختلف نهال‌های جنگلی و زراعی است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا