با ما همراه باشید

اجتماعی

70 درصد از واحدهای مسکونی روستایی طی 5 سال آینده مقاوم سازی می شوند

مدیرکل مسکن روستایی بنیاد مسکن گفت: استان زنجان در شناسایی واحدهای نیازمند مقاوم‌سازی و معرفی واحدهای مسکونی به بانک‌ها پیشتاز بوده است.

منتشر شده

در

70 درصد از واحدهای مسکونی روستایی طی 5 سال آینده مقاوم سازی می شوند

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،حمیدرضا سهرابی در حاشیه افتتاح مسکن محرومان اظهار کرد: طی تفاهم‌نامه ای بین سازمان برنامه و بودجه کشور و بنیاد مسکن و استانداران موضوع ساخت مسکن محرومان به تعداد 115 هزار واحد مبادله شده است.

وی با اشاره به اینکه امروز 67 هزارمین واحد مسکن محرومان در کل کشور افتتاح شد، بیان کرد: این دو هزارمین واحد بوده که در استان زنجان به بهره‌برداری رسیده است.

مدیرکل مسکن روستایی بنیاد مسکن با اشاره به اینکه تسهیلات ساخت مسکن روستایی در سال جاری از 50 به 100 میلیون افزایش پیدا کرده است، بیان کرد: بازپرداخت‌ها نیز از 15 به 20 سال افزایش یافته است و به بانک‌های عامل اعلام شده است.

سهرابی با اشاره به اینکه استان زنجان در شناسایی و معرفی به بانک‌ها پیشتاز بوده است، عنوان کرد: در زمینه قراردادها نیز طبق برنامه‌ریزی اتفاق افتاده است.

وی با بیان اینکه برای حمایت از محرومان در ساخت مسکن تسهیلات وام با وجود افزایش 50 درصدی بازپرداخت افزایش چندانی نداشته است، گفت: این تسهیلات برای یک واحد 60 متری هزینه 60 تا 70درصدی ساخت مسکن را تامین می‌کند.

مدیرکل مسکن روستایی بنیاد مسکن با اشاره به اینکه مقاوم‌سازی از سال 1384 آغاز شده که در آن زمان تنها 7 درصد از مسکن‌ها مقاوم‌سازی شده بود، بیان کرد: تاکنون یک میلیون و 890 هزار به بهره بردار رسیده است که در کنار 600 هزار واحد روستایی در حوادث طبیعی مقاوم ساخته شده است.

وی با اشاره به اینکه در مچموع مسکن‌های روستایی مقاوم کشور به 2 میلیون 500 هزار واحد رسیده که در مقایسه با 5 میلیون و 670 هزار واحد روستایی براساس سرشماری 1395 تقریبا 50 درصد واحدها را شامل می‌شود، گفت: برنامه‌ریزی شده تا سال 1405 این رقم به 70 درصد برسد.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

باید با ابزار راه شهیدان مسیر انقلاب اسلامی را ادامه دهیم

استاندار زنجان بر ضرورت الگوگیری از راه و سیره شهدا در جامعه اسلامی تاکید کرد و گفت: با ابزار راه شهیدان باید مسیر انقلاب اسلامی را ادامه دهیم.

منتشر شده

در

توسط

باید با ابزار راه شهیدان مسیر انقلاب اسلامی را ادامه دهیم

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان، محسن افشارجی در کنگره 3535 شهید استان زنجان با بیان اینکه شهدا عندربهم یرزقون هستند، پس قدردانی ما از این آسمانی‌های خیلی جای بحث ندارد، اظهار داشت: این کنگره می‌تواند نماد قدردانی از خانواده شهدا محسوب می‌شود، چرا که حقشان هم بود که از بودن عزیزانشان در کنارشان بهره ببرند ولی از این حق گذشتند که به اقتدار کشورشان کمک کنند.

وی تصریح کرد: برگزاری چنین کنگره‌هایی به عنوان نماد تشکر از خانواده‌های شهدا است که اگر چه حقشان بود در کنار عزیزان باشند اما از آنها گذشتند تا انقلاب حرکت جدیدی را در دنیای نوین امروز آغاز کند.

استاندار زنجان خاطر نشان کرد: برگزاری این کنگره در واقع تشکر از ایثارگران و جانبازان نظام اسلامی و مردم همیشه در صحنه‌ای است که برای پاسداشت انقلاب تا پای جان ایستاده‌اند.

افشارچی با بیان اینکه خداوند در قرآن برای شهدا صفاتی را بیان می‌کند، ادامه داد: یکی از این صفات معامله با خدا است که پاداش آن را بهشت تعیین کرده است. 

استاندار زنجان ادامه داد: شهدا الگویی برای سلوک فردی و اجتماعی و حکمرانی محسوب می‌شوند و همانگونه که در قرآن کریم آمده است شهدا با معامله با خداوند متعال جنت را به دست آوردند.

وی با بیان اینکه کسانی که شهید می‌شوند شهید زندگی می‌کنند و هر جا در مقابل خوف و حزن باخته‌ایم در برابر دشمن نیز ایستادگی کم بوده است، افزود: شهدا در برابر دشمنان نترسیده و خوف و حزن به خود راه ندادند تا پیروز شدند.

این مقام مسئول بر ضرورت الگوگیری از راه و سیره شهدا در جامعه اسلامی تاکید کرد و گفت: با ابزار راه شهیدان باید مسیر انقلاب اسلامی را ادامه دهیم.

ادامه مطلب

اجتماعی

بازگشت آرامش به جایگاه های عرضه سوخت

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه زنجان از بازگشت عرضه بنزین و نفتگاز به روال استفاده از کارت سوخت در جایگاه های استان خبر داد.

منتشر شده

در

توسط

بازگشت آرامش به جایگاه های عرضه سوخت

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،حمید حبیبی اظهار داشت: با تلاش شبانه روزی و جهادی کارکنان، سیستم عرضه سوخت در جایگاه ها احیا و به حالت عادی و با استفاده از کارت سوخت بازگشت.

وی افزود: هم استانی های عزیز می توانند بدون هیچگونه دغدغه و مشکلی از سهمیه ۱۵۰۰۰ریالی موجود در کارت سوخت شخصیشان استفاده کرده و بنزین یا نفتگاز دریافت کنند.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه زنجان تصریح کرد: از ۶۰ باب جایگاه عرضه کننده بنزین و نفتگاز موجود در استان، تعداد ۳۵ جایگاه سیستم سامانه هوشمند در آن ها بارگذاری شده و طبق جدول، سوخت عرضه می کنند.

ادامه مطلب

اجتماعی

فعالیت راهدارخانه‌های مناطق کوهستانی و گردنه‌های برف‌گیر استان زنجان از نیمه آبان ماه آغاز می شود

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان زنجان از آغاز فعالیت راهدارخانه‌های مناطق کوهستانی و گردنه‌های برف‌گیر استان زنجان از ۱۵ آبان ماه خبر داد.

منتشر شده

در

توسط

فعالیت راهدارخانه‌های مناطق کوهستانی و گردنه‌های برف‌گیر استان زنجان از نیمه آبان ماه آغاز می شود

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،جواد یوسفی  اظهار داشت: با توجه به آغاز فصل سرما و ضرورت حضور راهداران در جاده‌های استان زنجان، ۳۰ راهدارخانه در استان آماده خدمات‌رسانی می‌شوند.

وی با بیان اینکه فعالیت راهدار خانه‌های مناطق کوهستانی و گردنه‌های برف‌گیر استان زنجان از ۱۵ آبان ماه آغاز می‌شود، افزود: مابقی راهدارخانه‌ها از اول آذرماه فعال می‌شوند.

این مسئول خاطرنشان کرد: در حال حاضر راهداران استان زنجان در آمادگی کامل بوده و در صورت نیاز خدمات‌رسانی می‌کنند.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان زنجان ادامه داد: بیش از ۳۰ راهدارخانه با ۵۰۰ نفر نیرو و ۲۶۰ دستگاه انواع ماشین‌آلات راهداری در ایام زمستان به هم‌وطنان خدمات‌رسانی می‌کنند.

یوسفی عمر ناوگان راهداری استان زنجان رابین ۲۰ تا ۲۵ سال عنوان کرد و کرد و گفت: تعمیر و نگهداری این ماشین‌آلات نیازمند ۶ میلیارد تومان اعتبار است که تاکنون ۳ میلیارد آن تخصیص‌یافته است.

وی بیان کرد: هر چه اعتبار برای نوسازی ناوگان راهداری افزایش یابد خدمات بهتری ارائه می‌شود اما تلاش این ناوگان ارائه خدمات به بهترین شکل با همین اعتبارات است

ادامه مطلب

برترین ها