اقتصاد

53 درصد واحدهای روستایی شهرستان ایجرود مقاوم‌سازی شد

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،رضا خواجه ای در جمع خبرنگاران به برخی خدمات این نهاد در راستای توسعه روستاها و خدمت به محرومین اشاره کرد و اظهار داشت: شهرستان ایجرود دارای 75 روستای بالای 20 خانوار می باشد و نقشه طرح هادی برای 90 درصد این روستاها، تهیه گردیده است و در حال حاظر نیز 25 روستای این شهرستان نیازمند بازنگری طرح هادی هستند.

مدیرکل بنیاد مسکن استان زنجان ادامه داد: از تعداد 75 روستای بالای 20 خانوار تعداد 45 روستا از ابتدا تاکنون طرح هادی اجرا شده است که 60 در صد شهرستان می باشد.

خواجه ای با تاکید بر اینکه، با اجراي طرح هاي مختلف عمراني در روستاها شاهد تثبیت جمعيت و مهاجرت معكوس به روستاها هستیم، ادامه داد: جلوگيري از ساخت و سازهاي غير اصولي وغير فني در روستاها با اجراي طرح هاي هادي مي تواند باعث رشد و توسعه همه جانبه روستاها شود.

مدیرکل بنیاد مسکن تاکید کرد: فراهم کردن امکانات در سطح روستاها یکی از مهم‎ترین بسترهای توسعه و ارتقای امنیت راه‌های روستایی و فراهم کردن امکانات در روستاها می‌تواند تا حدود زیادی از مهاجرت بی‌رویه روستاییان به شهر جلوگیری کرده و از آسیب‌های ناشی از این مهاجرت‌ها به طور چشمگیری بکاهد. که در این راستا، مسئولین باید با برنامه‌ریزی صحیح و توزیع عادلانه منابع در تمام نقاط شهری و روستایی رفاه و آسایش را برای روستائیان به ارمغان آورند و از فاصله طبقاتی بین زندگی خانوار روستایی و شهری بکاهند.

وی به بحث صدور سند مالکیت برای واحدهای مسکونی روستایی اشاره کرد و گفت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با همکاری اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان ایجرود در راستای اجرای قانون ساماندهی و حمایت از عرضه و تولید مسکن از تعداد 9269 واحد مسکونی روستایی در سطح شهرستان برای9203 واحد مسکونی سند مالکیت صادر و تحویل مالکین نموده است که 99 درصد واحدهای مسکونی را شامل می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا