اجتماعی

51دستگاه ماینر غیرمجاز در ماهنشان کشف شد

مدیر دفتر حراست و امور محرمانه شركت توزيع نيروي برق استان زنجان از کشف 51دستگاه ماینر غیرمجاز استخراج رمزارز در شهرستان ماهنشان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان ،مرتضی محمدی با اعلام این‌که این تعداد ماینر از مزرعه غیرمجاز استخراج رمزارز که در یک واحد صنعتی واقع در شهرستان ماهنشان کشف و جمع‌آوری شد، اظهار داشت: از ابتدای سال 1402 و با دریافت گزارشات مردمی مبنی بر فعالیت مزارع استخراج رمز ارز غیرمجاز 201 دستگاه ماینر در سطح استان کشف شده است.

محمدی با تاکید بر این‌که استفاده غيرمجاز و استخراج رمزارز موجب خسارات گسترده‌ای بر شبکه توزیع برق می‌شود عنوان کرد: دستگاه هاي ماينر، علاوه بر مصرف بالاي انرژی موجب ایجاد نوسان در شبکه برق و خسارت به لوازم برقي مشتركان مي شود، از این‌رو شناسايي مراكز غيرمجاز استخراج رمزارز، به شكل جدي تري در دستور كار قرار گرفته و با پایش مستمر مصرف مشترکان و گزارشات مردمی با همکاری سازنده فرماندهي انتظامي استان، گام‌های بلندی برای جمع‌آوری این مراکز برداشته شده تا تامین برق پایدار برای مشترکان با مشکل مواجه نشود.

مدیر دفتر حراست و امور محرمانه شركت توزيع نيروي برق استان زنجان از پرداخت پاداش به معرفی‌کنندگان مزارع استخراج رمزارز خبرداد و افزود: از سال 1399تاکنون بیش از 5700دستگاه ماینر غیرمجاز در سطح استان از 165 مزرعه کشف شده است و بیش از 3میلیارد ریال به گزارش دهندگان پاداش پرداخت شده است.

مرتضی محمدی تاکید کرد : شهروندان از طريق راههاي ارتباطي شامل: تلفن 121، اپلیکیشن برق من و همچنین مراجعه به سایت اینترنتی شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان به نشانی: www.zedc.ir گزارشات خود را پیرامون مراکز استخراج رمز ارز ارائه و پاداش دریافت نمایند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا