اجتماعی

50 سکه تقلبی در استان زنجان کشف شد

فرمانده یگان حفاظت اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی زنجان گفت: ۵۰ سکه تقلبی با طرح ساسانی در شهرستان زنجان کشف و یک نفر دستگیر شد.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،سرهنگ حسینعلی فضلی اظهار داشت: نیروهای یگان حفاظت میراث‌فرهنگی شهرستان زنجان با اقدامات اطلاعاتی گسترده و تحقیقات جامع موفق شدند یک متهم که در زمینه فروش سکه‌های تقلبی فعالیت داشت را شناسایی و 50 سکه تقلبی با طرح ساسانی را کشف ویک نفر دستگیر شد که پرونده به‌ منظور سیر مراحل قانونی به مراجع ذی‌صلاح قضایی تحویل داده شد.

فرمانده یگان حفاظت اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی زنجان اظهار کرد: در سال‌های گذشته فعالیت‌های موثری در جهت جلوگیری از حفاریهای غیر مجاز و قاچاق اشیاء عتیقه در اماکن تاریخی و محوطه‌های باستانی توسط نیروهای یگان حفاظت صورت گرفته است.

وی تصریح کرد: عزم جدی برای حفاظت از اشیای تاریخی و مبارزه با قاچاق آثار باستانی به‌عنوان بخشی از سند هویت ملی کشور و استان زنجان در تمامی حوزه‌های مختلف وجود دارد.

فرمانده یگان حفاظت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی زنجان اضافه کرد: مردم می‌توانند از طریق سامانه 09662حفاری‌های غیرمجاز، تخریب میراث‌فرهنگی و یا تعرض به آثار تاریخی را به کارشناسان سازمان میراث‌فرهنگی اطلاع دهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا