اجتماعی

40پروژه طرح نهضت ملی مسکن در شهر زنجان در دست اجرا است

رئیس اداره برنامه ریزی و مطالعات مسکن راه و شهرسازی استان زنجان با بیان اینکه در طرح نهضت ملی مسکن بیش از 40پروژه در دست اجرا است،گفت: بیشتر این پروژه ها در مناطق شرق و غرب زنجان در دست اجرا است.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،بهزاد کردلو با بیان اینکه در قانون جهش مسکن، ساخت 4میلیون مسکن طی چهار سال در کشور تعیین و ابلاغ شده است، گفت: سهم ابلاغی برای ساخت مسکن از محل طرح نهضت ملی مسکن برای استان زنجان بیش از 70هزار واحد برای چهار سال تعیین شده است.

وی بیان کرد: از این تعداد 48هزار واحد سهم بخش شهری است.

رئیس اداره برنامه ریزی و مطالعات مسکن راه و شهرسازی استان زنجان، گفت: همچنین 20هزار واحد از این تعداد، سهم بخش روستایی است که در این میان سالانه 5 هزار واحد مسکونی توسط بنیاد مسکن استان ساخته خواهد شد.

کردلو تاکید کرد: 12هزار واحد مسکونی هم برای بخش خود مالکی و 9 هزار واحد مسکونی نیز بخش بافت فرسوده اختصاص داده شده است.

وی با بیان اینکه در طرح نهضت ملی مسکن بیش از 40پروژه در دست اجرا است، ابراز داشت: بیشتر این پروژه ها در مناطق شرق و غرب زنجان در دست اجرا است.

رئیس اداره برنامه ریزی و مطالعات مسکن راه و شهرسازی استان زنجان، با بیان اینکه تاکنون 21پروژه در شهر زنجان موفق به انعقاد مشارکت مدنی با بانک شده اند, گفت؛ میزان این تسهیلات 350میلیون تومان به ازای هر واحد مسکونی می باشد.

کردلو با بیان اینکه تسهیلات براساس پیشرفت فیزیکی پروژه‌ها تخصیص می‌یابد، متذکر شد: تسهیلات در چهار مرحله به پروژه‌ها تزریق می‌شود، در مرحله فونداسیون 10درصد، اتمام سازه 40درصد، اتمام سفت کاری 25درصد و اتمام نازک کاری هم 25درصد تسهیلات پرداخت می‌شود.

وی متذکر شد؛تاکنون 28پروژه نهضت ملی مسکن در استان تسهیلات بانکی را اخذ کردند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا