اجتماعی

300 میلیارد ریال بهای گندم به کشاورزان پرداخت شد

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،ولی‌الله زمانی، در جمع خبرنگاران در تشریح جزئیات خرید تضمینی گندم اظهار کرد: تاکنون بیش از ۳۰۰ میلیارد ریال به عنوان بخشی از بهای خرید تضمینی از طریق بانک عامل به کشاورزان پرداخت شده است.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان گفت: تاکنون بیش از 7 هزار و ۳۰۰ تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان که در سال زراعی ۱۴۰۰ برداشت کرده‌اند از طریق سیلوی غدیر زنجان خریداری و به ازای هر کیلوگرم ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان در کمترین زمان به حساب کشاورزان واریز شده است.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان افزود: گندم‌های خریداری شده در قالب بیش از ۶۰۰ محموله گندم توسط کشاورزان این استان به سیلوی غدیر تحویل داده شده است.

وی ادامه داد: طبق اعلام بخشنامه وزارت جهاد کشاورزی، قیمت خرید تضمینی گندم در سال جاری از کشاورزان به ازای هر کیلوگرم گندم معمولی و دوروم (گندم الجزایری) به ترتیب ۱۰ هزار و ۵۰۰ تومان و ۱۰ هزار و ۹۲۰ تومان تعیین و مبلغ یک هزار تومان نیز جایزه تحویل گندم به دولت به ازای هر کیلوگرم، به مبلغ مذکور اضافه شده است.

زمانی گفت: کشاورزان می توانند با ارائه کپی کارت ملی و شماره حساب بانک کشاورزی و ثبت در سامانه پهنه‌بندی جهاد کشاورزی، برای تحویل گندم مازاد بر نیاز خود به سیلوی غدیر زنجان مراجعه کنند.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان توضیح داد: خرید تضمینی گندم تا آخر فروردین ماه ۱۴۰۱ ادامه خواهد داشت و پیش‌بینی می‌شود با توجه به استقبال کشاورزان از نرخ جدید، خرید تضمینی گندم مازاد بر نیاز کشاورزان تا ۱۵ اردیبهشت ادامه داشته باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا