با ما همراه باشید

اجتماعی

30 هزار زنجانی از ارائه خدمات پیشگیرانه رایگان بهزیستی بهره مند شدند

مدیر کل بهزیستی استان زنجان از ارائه بیش از ۳۰ هزار خدمات پیشگیرانه رایگان به همشهریان زنجانی درسال گذشته خبر داد و گفت : در سال گذشته بیش از۳۰ هزار زنجانی از خدمات رایگان در زمینه غربالگری تنبلی چشم،مشاوره ژنتیک ، حمایت از معتادین بی بضاعت جهت درمان ، حمایت از معتادین بی خانمان ،آموزشهای پیش از ازدواج و خانواده ،آموزش های پیشگیری از آسیب های اجتماعی ،خدمات مشاوره و روان شناختی بهره مند شدند .

منتشر شده

در

30 هزار زنجانی از ارائه خدمات پیشگیرانه رایگان بهزیستی بهره مند شدند

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،محمد محمدی اجرای برنامه های پیشگیری از معلولیت و غربالگری ژنتیک را سدی در برابر پیشگیری از تولد کودک دارای معلولیت برشمرد و گفت : جهت اشاعه و برخورداری خانواده های کم درآمد از مشاوره ژنتیک اعتباری نزدیک به۶۷۰ میلیون تومان اختصاص داده شده و در این زمینه هزینه یارانه آزمایشات ژنتیک ۱۵۲ نفر و هزینه ویزیت مشاوره ژنتیک ۴۶ نفر پرداخت شده است .

وی همچنین از اجرای برنامه ژنتیک تشخیصی جهت ۷۳ خانوار ۳،۴،۵ معلولیتی تحت پوشش بهزیستی ، بطور رایگان خبر داد و افزود : هزینه این آزمایشات بالغ بر ۳۴۰ میلیون تومان بوده که توسط بهزیستی پرداخت شده است.

وی با اشاره به علل ایجاد ۵۰ درصد از معلولیت ها با عامل ژنتیک ، خاطر نشان کرد : در حال حاضر حدود۳ مرکز مشاوره پزشکی ژنتیک خانواده تحت نظارت بهزیستی دایر است که ۱مرکز آن دولتی و ۲مرکز در زنجان و خدابنده بصورت خصوصی در حال فعالیت هستند که خدماتی چون مشاوره قبل از ازدواج، قبل از دوران بارداری و حین بار داری را برای تولد نوزادی سالم به زوج‌ها ارائه می‌کنند.

وی اجرای برنامه بینایی سنجی کودکان ۳تا ۶سال رااز برنامه های موفق بهزیستی در زمینه پیشگیری از نابینایی عنوان نمود و افزود : ۱۴ پایگاه ثابت در سطح استان در این زمینه فعال هستندو۱۸ هزار و ۳۴۴ کودک ساکن در روستا و ۱۱۷ کودک نیازمند به هزینه ی عینک و جراحی سال گذشته از خدمات رایگان استفاده کرده اند .

محمدی در ادامه به ارائه خدمات کاهش آسیب توسط مرکز گذری سرپناه شبانه و تیم های سیار به صورت رایگان به معتادین متجاهر و کارتن خواب اشاره کرد و گفت : تعداد ۶۳۶ نفر از معتادین بی خانمان از مراکز سرپناه شبانه معتادین و خدمات مرکز مذکور به طور رایگان استفاده نمودند و به ۹۶۰ نفر از معتادین ،خدمات کاهش آسیب توسط تیم های سیار ارائه شده است .

وی گفت :۳۶۱ نفر از معتادین بی بضاعت جهت درمان از خدمات یارانه درمان مراکز اقامتی و سرپایی معتادین و ۴۶۶ نفربا دستور مقام قضایی در طرح جمع آوری معتادین متجاهر به مراکز تبصره ۲ ماده ۱۶ استان منتقل شده واز خدمات رایگان بهره مند شده اند .

محمدی نقش همیاران سلامت روان اجتماعی در پیشگیری از آسیبب های اجتماعی در محلات را مهم دانست و گفت : ۴۲گروه همیار سلامت روان اجتماعی از افراد داوطلب محلی که با جلب مشارکت محل و شناسایی آسیبهای موجود در محلات و ارجاء افراد مشکل دار به پایگاههای سلامت روان اجتماعی در ۱۰ پایگاه سلامت به ارتقاء روانی محله خود و پیشگیری از آسیبها افزودند

وی افزود : برگزاری ۲۲ پروژه آموزش مجازی و حضوری در سطح استان توسط پایگاههای سلامت روان اجتماعی و مراکز مثبت زندگی به تعداد تقریبا ۷۰۰ نفر با اعتباربیش از ۷۵ میلیون تومان و کارگاه آموزشی همیار مادر و کودک برای ۵۸ مادر باردار ، کارگاه آموزشی فنون پیشگیری از خودکشی برای۵۰ نفر از مهمترین فعالیت های تسهیلگران پایگاه های سلامت اجتماعی در سال گذشته بود .

مدیر کل بهزیستی استان زنجان با اشاره به ارئه ی خدمات مشاوره روانشناختی به بیش از ۱۹ هزارجلسه مشاوره توسط مراکز مشاوره دولتی و غیر دولتی در سال گذشته بای ماجعین و متقاضیان در یافت خدمات مشاورهای در سطح استان اظهار کرد : برای بیش از ۳ هزار و ۵۰۰ نفر آموزش پیش از ازدواج و به بیش از ۲ هزار نفر آموزش زندگی خانواده د ارائه گردید و ۴۵۰ نفر از متقاضیان طلاق تحت آموزش مهارت های زندگی و آسیب های ناشی از طلاق قرار گرفتند.

وی در خصوص حمایت های مالی در حوزه راهنمایی و مشاوره فردی به افراد نیازمند و کم برخوردار گفت : خدمات مشاوره و روان شناختی به ۵۵۴ نیازمند از طریق ارائه یک هزار و ۷۰۰ یاری برگ و پرداخت یک هزار و ۲۰۰ یاری برگ برای ۶۰۶ زوج متقاضی طلاق جهت ارائه خدمات مشاوره و روان شناختی ویژه متقاضیان طلاق ارسالی از سوی سامانه تصمیم به مراکز مشاوره و خدمات روان شناختی غیر دولتی تحت نظارت بهزیستی استان و همکار با طرح کنترل و کاهش طلاق پرداخت گردید.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

نشان استاندارد امانتی است که به واحدهای تولیدی سپرده می شود

مدیرکل استاندارد زنجان از سه واحد تولیدی گیلوان زیتون، سبزدشت طارم و نگین سبز آب بر تولید کننده روغن زیتون و کنسرو زیتون بازدید کرد.

منتشر شده

در

توسط

نشان استاندارد امانتی است که به واحدهای تولیدی سپرده می شود

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،داریوش اشکانی پور، در این بازدیدها، با اشاره به تولید روغن زیتون و زیتون در منطقه طارم اظهار داشت: شهرستان طارم بیشترین تولید زیتون در کشور را به خود اختصاص داده و در سال های اخیر با توسعه صنایع تبدیلی و ایجاد بازارهای مختلف فروش زیتون، این محصول به یک عامل مهم در توسعه اقتصاد و اشتغال پایدار در شهرستان و استان زنجان تبدیل شده است که این امر ضرورت کنترل و نظارت دقیق تر بر بازار را بر جلوگیری از تقلب ایجاب می کند.

اشکانی پور با اشاره به فروش زیتون و روغن زیتون به صورت فله در بازار افزود: عدم وجود استاندارد تدوین شده برای فرآورده های فله بالای 3 کیلوگرم، موجب نارضایتی واحدهای تولیدی دارنده نشان استاندارد را فراهم کرده است.

مدیر کل استاندارد استان زنجان در پایان خطاب به واحدهای تولیدکننده کنسرو زیتون و روغن زیتون گفت: نشان استاندارد امانتی است که به واحدهای تولیدی سپرده می شود که می بایست با رعایت استانداردهای ملی در فرآیند تولید موجب رضایت مصرف کنندگان و بالابردن اعتماد عمومی به این نشان گردند.

ادامه مطلب

اجتماعی

تردد بیش از 2 میلیون خودرو درمحورهای مواصلاتی استان زنجان

رئیس مرکز اطلاعات راه‌ها و حمل‌ونقل جاده‌ای اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان زنجان گفت: با توجه به كنترل تردد وسايل نقليه با 60 دستگاه تردد شمار برخط در محورهاي بين شهري و 18 دستگاه منصوبه در ورود و خروج محورهای مواصلاتی، 2 میلیون و 141 هزار و 321 وسیله نقلیه درآبانماه سالجاری درمحورهای مواصلاتی استان تردد داشتند.

منتشر شده

در

توسط

تردد بیش از 2 میلیون خودرو درمحورهای مواصلاتی استان زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،محمد محمدی اظهار داشت: درآبانماه سال جاری بیشترین سهم تردد پلاک‌های غیربومی در محورهای مواصلاتی استان زنجان مربوط به استان‌های تهران و آذربایجان شرقی است و میانگین سرعت متوسط در کل محورهای استان برابر 80 کیلومتر بر ساعت بود.

رئیس مرکز اطلاعات راه‌ها و حمل‌ونقل جاده‌ای اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان زنجان  افزود: با توجه به کارکرد سامانه‌های ثبت تخلفات عبور و مرور،25 هزار 427  تخلف سرعت غیرمجاز و 15هزار 600 تخلف اضافه‌بار در آبان ماه  ثبت و ارسال  گردیده است و 25 درصد ترددها مربوطه به وسایل نقلیه سنگین است .

استان زنجان دارای 78 دستگاه تردد شمار و 32 دستگاه ثبت تخلفات عبور و مرور در آزادراه‌های زنجان – قزوین و زنجان- تبریز، ترانزیت زنجان – ابهر، زنجان – میانه، سرم – اردبیل و 5 سامانه توزین حین حرکت سر محورهای آزادراه زنجان- قزوین، ابهر- زنجان و بالعکس، بیجار- زنجان دندی –زنجان است.

ادامه مطلب

اجتماعی

برگزاری آئین اختتامیه نخستین جشنواره سلامت و رسانه در زنجان

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان از برگزاری مراسم اختتامیه نخستین جشنواره سلامت و رسانه در استان خبر داد و گفت: این آئین صبح چهارشنبه ۱۰ آذرماه در محل سالن همایش‌های بین‌المللی روزبه دانشگاه علوم پزشکی زنجان برگزار می‌شود.

منتشر شده

در

توسط

برگزاری آئین اختتامیه نخستین جشنواره سلامت و رسانه در زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،مصطفی محمدی ضمن اعلام خبر برگزاری آئین اختتامیه نخستین جشنواره سلامت و رسانه در استان اظهار کرد: این جشنواره با هدف ایجاد وحدت، همدلی، همفکری و هم‌افزایی بین خادمین نظام سلامت و اصحاب فرهیخته رسانه، تغییر و تحول در شیوه تولید محتوا،آموزش و اطلاع رسانی، اعتمادسازی و امیدآفرینی عمومی نسبت به حوزه سلامت به عنوان سرمایه اجتماعی و ضرورت اساسی و پیش‌نیاز مهم برای فرهنگسازی و ارتقای سطح سلامت جامعه، ارتقاء سطح سواد و مهارت عمومی در حوزه سلامت، ارتقاء سواد رسانه ای جامعه و رجوع به رسانه‌های مرجع و منابع موثق، اقناع سازی و فرهنگ سازی و اصلاح رفتارهای فردی و اجتماعی در حوزه سلامت، اجتماعی سازی سلامت، افزایش میزان مشارکت‌های عمومی و همراهی و همکاری همه دستگاه‌های اجرایی و مردم با حوزه سلامت در راستای اجتماعی سازی سلامت برگزار می‌شود.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی زنجان ضمن تقدیر و تشکر از اصحاب ارجمند رسانه بخاطر مشارکت فعال و حضور پر تعداد در این جشنواره گفت: کرونا همه ما را متوجه این موضوع مهم کرد که باید برای کار و خدمت بهتر و موثر و استفاده درست از منابع محدود و  در امان ماندن از ابتلا به این بیماری و آسیب کرونا در همه امور مدیریتی، کسب و کار و زندکی و ارتباطات اجتماعی تجدید نظر کنیم و با اولویت قرار دادن این موارد، سلامت را محور همه امور و برنامه‌های خود قرار دهیم.

وی تصریح کرد: اطمینان دارم به فضل و عنایات الهی این جشنواره و تداوم آن با رویکرد فنی، تخصصی و حرفه‌ای و در سایه وحدت و همدلی و خرد جمعی، زمینه و بستر را برای تغییر و تحول در نوع خدمت به مردم عزیز و شریف استان و اطلاع‌رسانی نوآورانه، خلاقانه و مردم محور و الگویی عملی و موفق از رسانه‌های متعهد و حرفه‌ای در سطح ملی از پایتخت شور و شعور حسینی فراهم و معرفی خواهد کرد.

محمدی بخش‌های فراخوان این جشنوراه را در بخش خبر، گزارش، عکس، مصاحبه، تیتر، مقاله، یادداشت و سرمقاله، طراحی گرافیک (تایپوگرافی، اینفوگرافی،صفحه آرایی، دیزاین و …) عنوان کرد.

ادامه مطلب

برترین ها