اجتماعی

2 میلیارد تومان تا بهره برداری بخش پالس درمانی انجمن ام اس زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،کاظم صلاحی مقدم در نشست خبری گرامیداشت روز جهانی ام اس اظهار داشت: مجموعه خدماتی و درمانی انجمن ام اس استان زنجان ساختمان در زمین 5هزار متر مربع با زیربنای 4هزار و 937متر مربع با هدف ارائه خدمات فیزیوتراپی- کاردرمانی- پالس تراپی- شنوایی سنجی- پزشکی عمومی با حضور 5 پزشک متخصص احداث شده است.

وی گفت: 9 واحد سوئیت برای بیماران و همراهان و 2 واحد سوئیت برای پزشکان غیربومی مهیا شده است.

صلاحی مقدم با اشاره به اینکه بیماران ام اس، سالانه به 2 بار MRI نیاز مند هستند، افزود: ارائه پوشینه به بیماران بی اختیاری، ارائه بسته های معیشتی، جهیزیه و … از دیگر حمایت های این انجمن به بیماران می باشد.

مدیر عامل انجمن ام اس استان زنجان افزود: یوگا، پیتلاس، شطرنج، تنیس روی میز، آموزش خیاطی، لباس کودک، گلدوزی، طراحی و نقاشی روی پارچه، رزین، موسیقی و کمک های اولیه از دیگر خدمات انجمن به بیماران ام اس می باشد.

وی افزود: بمنظور بهره برداری کامل مجموعه خدماتی و درمانی انجمن ام اس استان زنجان نیازمند حمایت های شهرداری، علوم پزشکی و خیرین سلامت هستیم.

مدیر عامل انجمن ام اس استان زنجان با اعلام بدهی نزدیک به یک میلیارد و 500 میلیون تومانی به شهرداری زنجان گفت: بر اساس مصوبه شورای اسلامی شهر زنجان ارائه خدمات توسط شهرداری به این انجمن باید رایگان باشد، ولی متاسفانه، هنوز اجرایی نشده است.

وی با بیان اینکه یماران مبتلا به ام اس در زنجان از شهرداری زنجان حمایت دارویی بصورت ماهانه 300هزار تومان به هر بیمار ارائه می‌دهد که بستگی به نوع درگیری یک مبلغ میانه محسوب می‌شود، افزود: با قرارداد منعقد شده با دو داروخانه رجایی و 5شهریور که جا دارد از همکاری آنها تقدیر شود مبلغ مورد نظر در آخر ما به حساب داروخانه‌ها واریز می‌شود.

کاظم صلاحی مقدم با اشاره به هزینه های جاری این انجمن اظهار داشت: هزینه جاری ماهانه انجمن ام اس زنجان 120 میلیون تومان می باشد که امیدواریم خیرین بیشتری از اقدامات این انجمن حمایت کنند.

طبق اعلام مدیر عامل انجمن ام اس استان زنجان، در کشور 75 هزار نفر و در استان زنجان نزدیک به 1500 نفر مبتلا به ام اس هستند که این بیماری در مواردی هیچ علایمی ندارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا