اجتماعی

17هزار نفر از متقاضیان مسکن ملی در زنجان تخصیص پروژه شدند

رئیس اداره برنامه ریزی و مطالعات مسکن راه و شهرسازی استان زنجان، گفت: از متقاضیان ثبت نامی در طرح‌های جامع حمایتی مسکن حدود ۳۲ هزارنفر واجد شرایط هستند و تا ۱۴ آبان حدود ۱۷ هزار نفر از متقاضیان مسکن ملی در استان زنجان تخصیص پروژه شدند.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،بهزاد کردلو از ثبت نام ۹۶ هزار و ۱۵۸ متقاضی در سامانه طرح‌های جامع حمایتی مسکن خبر داد و اظهار داشت: بعد خانواری ثبت نام شده هم ۲۵۴ هزار نفر می‌باشد.

وی با بیان اینکه شهر زنجان با بیش از ۷۲ هزار و ۱۴۱ نفر متقاضی بیشترین ثبت نام کننده در این طرح در استان را به خود اختصاص داده است، ابراز کرد: در این راستا شهرستان ابهر با ۶ هزار و ۵۲۷ نفر، قیدار ۶ هزار و ۱۶۰ نفر و خرمدره با سه هزار و ۴۲۳ نفر به ترتیب بیشترین ثبت نام در سامانه جامع طرح‌های حمایتی مسکن را به خود اختصاص داده‌اند.

رئیس اداره برنامه ریزی و مطالعات مسکن راه و شهرسازی استان زنجان، با بیان اینکه از متقاضیان ثبت نامی در طرح‌های جامع حمایتی مسکن حدود ۳۲ هزار نفر واجد شرایط هستند، بیان داشت: تا ۱۴ آبان حدود ۱۶ هزار و ۸۳۶ هزار نفر از متقاضیان مسکن ملی تخصیص پروژه شدند و ۹ هزار و ۱۵۳ نفر در مرحله تایید نهایی درخواست هستند و برای پنج هزار و ۶۹۲ نفر هم افتتاح حساب شده است.

کردلو، تعداد متقاضیانی که واریز وجه داشتند را ۲۰ هزار و ۳۹۶ هزار نفر اعلام کرد و بیان داشت: از ثبت نامی ها در سامانه جامع طرح‌های حمایتی مسکن؛ حدود ۵۱ هزار و ۶۰۰ نفر هم رد درخواست شدند.

وی گفت :۸۴ درصد متقاضیان مسکن ملی در استان زنجان را مردان و ۱۶ درصد را بانوان تشکیل می‌دهند و همچنین از این تعداد ۲.۵ درصد از ثبت نام کنندگان نیز دارای معلولیت جسمی هستند.

رئیس اداره برنامه ریزی و مطالعات مسکن راه و شهرسازی استان زنجان افزود: ۷۴ درصد ثبت نام کنندگان متقاضی مسکن در استان زنجان متاهل و ۲۶ درصد هم زنان خود سرپرست و مجردین خانم و آقا هستند.

کردلو در ادامه افزود: متقاضیان بر مبنای متاهل بودن، سن متقاضی و تعداد فرزند در اولویت تشکیل پرونده و تخصیص پروژه هستند و همچنین طی سال آینده امیدواریم با تامین زمین مجردین واجد شرایط هم صاحب خانه شوند.

وی با تاکید بر اینکه ۶۳ درصد از متقاضیان طرح‌های جامع حمایتی مسکن در مرحله فاز ۶ ثبت نام کردند، متذکر شد: برای مابقی متقاضیان هم در فازهای یک، دو، سه و دیگر فازهای تفاهم نامه‌ای (وزارت کار، آموزش و پرورش و غیره) ثبت نام انجام شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا