اجتماعی

1401 خانه محیط زیست تا پایان سال در کشور افتتاح می شود

معاون آموزش و مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: تا پایان سالجاری 1401 خانه محیط زیست در کشور فعال می شود.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،نورالله مرادی در نشست خبری با اصحاب رسانه استان با بیان اینکه بایستی در فعالیت‌های محیط‌زیستی مردم رکن اصلی باشند،اظهار داشت: خانه‌های محیط‌ زیست با بررسی و شناسایی مشکلات این حوزه، به مطالبه‌گری از دستگاه‌های مسئول و پیشگیری از تخریب‌های احتمالی می‌پردازد.

وی تصریح کرد: سازمان محیط زیست یک سازمان مردم پایه است و بدون مردم تحقق اصل 50قانون؛ که محیط زیست را یک موضوع بین نسلی قلمداد می‌کند قابل تحقق نیست که در راستای رسیدن به این هدف بحث راه‌اندازی خانه‌های محیط زیست در کشور مطرح شده است.

معاون آموزش و مشارکت‌های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: در استان زنجان این اتفاق به خوبی رخ داده و امروز 40خانه محیط زیست افتتاح خواهد شد. این 40خانه به معنای 40بستر برای فعالیت محیط زیست، 40فضا برای آموزه‌های محیط زیست و مردمی‌ سازی محیط زیست در سطح استان می‌باشد.

مرادی با اشاره به اینکه خانه‌های محیط زیست برای دستیابی به اهدافی ایجاد شده‌اند،خاطرنشان کرد: خانه‌های محیط زیست با هدف گفت‌وگو، برای کنش‌گری فعالان محیط زیست، ایجاد فضایی برای گفت‌وگو بین مدیران و مردم، برای نسل‌سازی، آموزش کودکان، حساسیت تمام مردم ایجاد شده‌اند.

وی گفت: خانه‌های محیط زیست توسط سازمان حفاظت محیط زیست با هدف آموزش و مشارکت مردم در ارتقای فرهنگ حفظ محیط زیست راه‌اندازی شده‌اند.

معاون آموزش و مشارکت‌های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست عنوان کرد: برنامه اصلی ما این است که تا پایان سالجاری 1401 مورد افتتاح خواهد شد و تاکنون 86خانه محیط زیست افتتاح شده است.

مرادی با اشاره به اینکه در دولت کار نمایشی نداریم و قطعا فعالیت خانه های محیط زیست قطعا تاثیرگذار خواهد بود، گفت: این نوید را می دهیم که چراغ خانه‌های محیط زیست همیشه روشن خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه در کل کشور فقط 3 هزار و 700 محیط بان داریم، گفت: فعالیت خانه‌های محیط زیست به حفاظت از این میراث ارزشمند کمک خواهد کرد.

معاون آموزش و مشارکت‌های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه بر فعالیت این خانه‌ها نظارت خواهند شد، ادامه داد: این امر راهبرد مشخص سازمان محیط‌زیست است، در حالی‌ که امکانات و شرایط لازم را برای انجام کارهای نمایشی دارد ولی از این‌گونه اقدامات اجتناب می‌کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا