اجتماعی

۲۴راه روستایی در محورهای مواصلاتی استان زنجان بازگشایی شد

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،عبدالحسین علی‌اکبری گفت: هم‌اکنون از ۲۵ راه روستایی بسته‌شده ناشی از برف و کولاک شدید در سطح استان ۲۴ راه بازگشایی‌شده و تردد در آن برقرار است.

وی تأکید کرد: فقط یک‌راه روستایی در شهرستان سلطانیه به دلیل کولاک و برف مسدود است که با تلاش راهداران در کمترین زمان ممکن بازگشایی خواهد شد.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان زنجان افزود: در حال حاضر نیز کولاک در جاده‌های خدابنده – همدان، خدابنده – بیجار، سلطانیه به خدابنده جریان دارد.

علی‌اکبری متذکر شد: هم‌وطنان از سفرهای غیرضروری در این جاده‌های استان خودداری کنند.

وی تأکید کرد: در چنین شرایط جوی رانندگان از سرعت و سبقت پرهیز کنند و عجله‌ای در ادامه مسیر نداشته باشند تا شاهد حوادث ناگوار رانندگی نباشیم.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان زنجان گفت: رانندگان خودروهای خود را به تجهیزات زمستانی، اعم از تجهیزات گرمایشی، پتو، مواد غذایی خشک و فاسد نشدنی مجهز کنند.

علی‌اکبری اضافه کرد: در حال حاضر اکیپ راهداری در ۳۱ گردنه کوهستانی و صعب‌العبور به‌طور شبانه‌روزی برای مسافران و رانندگان عبوری از مسیرهای ارتباطی استان خدمات ارائه می‌دهند.

وی خاطرنشان کرد: رانندگانی که قصد تردد دارند برای اطلاع از وضعیت جاده‌های این استان و کشور با سامانه ۱۴۱، سایت www.۱۴۱.ir و نرم‌افزار موبایلی ۱۴۱ ارتباط برقرار کنند.

اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان زنجان حدود پنج هزار و ۶۰۰ کیلومتر آزادراه، بزرگراه، راه‌های اصلی و فرعی را زیر پوشش دارد که از این میزان چهار هزار کیلومتر راه روستایی است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا