با ما همراه باشید

اقتصاد

یک هزار و ۴۳۰ پروژه توزیع برق استان زنجان به بهره برداری رسید

یک هزار و ۴۳۰ پروژه توزیع برق استان زنجان با اعتباری بالغ بر ۹۵۱ میلیارد ریال افتتاح شد.

منتشر شده

در

یک هزار و ۴۳۰ پروژه توزیع برق استان زنجان به بهره برداری رسید

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،همزمان با هفته دولت، یک هزار و ۴۳۰ پروژه توزیع برق استان زنجان با اعتباری بالغ بر ۹۵۱ میلیارد ریال با حضور جمعی از مسؤولان افتتاح شد.

استاندار زنجان در این مراسم با گرامیداشت هفته دولت شرکت توزیع نیروی برق استان را از دستگاه‌های پیشرو درخدمت رسانی خواند و افزود: این شرکت در خدمت‌رسانی به شهروندان و مشترکان گام‌های بلندی در سال‌های اخیر برداشته و این خدمات جز با همدلی و هم‌صدایی کل مجموعه توزیع برق استان زنجان میسر نمی‌شد.

فتح‌الله حقیقی با تاکید بر اینکه همه‌گیری کرونا موجب شده تا خدمات غیرحضوری در همه ابعاد گسترش یابد، دستاوردهای شرکت توزیع برق استان زنجان را در ارائه خدمات غیرحضوری ارزشمند دانست و افزود: براساس سند چشم‌اندازی که برای این شرکت تعیین شده بود باید در سال ۱۴۰۴ همه خدمات مشترکین برق به صورت غیرحضوری ارائه می‌شد و خوشبختانه با پیگیری‌های این مجموعه چهار سال پیش از موعد مقرر این خدمات به صورت ۱۰۰ درصد غیرحضوری ارائه می‌شود و این شرکت را می‌توان یک مددکار بزرگ کادر درمان استان دانست.

در ادامه این مراسم مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان با اعلام اینکه پروژه‌های افتتاح شده امروز در بازه زمانی بهمن ۱۳۹۹ تا شهریور ۱۴۰۰ اجرایی شده‌اند، گفت: تعداد یک هزار و ۴۳۰ پروژه اجرا شده با اعتباری بالغ بر ۹۵۱ میلیارد ریال به بهره‌برداری خواهد رسید.

علیرضا علیزاده گفت: از پروژه‌های شاخص مورد بهره‌برداری می‌توان به طرح بزرگ تبدیل سیم مسی به کابل خود نگهدار در مناطق شهری و روستایی و هوشمندسازی و قرائت از راه دور کنتورهای مشترکان، مکانیزاسیون شبکه‌های توزیع، تامین برق روستایی و روشنایی معابر شهری و روستایی اشاره کرد.

وی با اشاره به اینکه ۵۰۸ پروژه به بهره‌برداری رسیده امروز مربوط به شهرستان زنجان است، گفت: این پروژه‌ها با اعتباری بالغ بر ۳۴۲ میلیارد ریال اجرا شده است.

علیزاده افزود: عملیات اجرایی اصلاح شبکه‌های روستایی برای ۱۸۵ روستا نیز آغاز شده که تا آخر سال به بهره‌برداری خواهد رسید.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان با اشاره به اینکه تا کنون حدود ۳ هزار کیلومتر از شبکه برق استان از سیم مسی به کابل خودنگهدار تبدیل شده که ۷۰ درصد از شبکه توزیع استان زنجان است، بیان کرد: از این میزان ۳۶۰ کیلومتر در پنج ماهه گذشته از سال‌جاری اجرایی شده‌اند و همچنین ۳۳۵ کیلومتر از شبکه نیز در حال تبدیل از سیم مسی به کابل خودنگهدار است که تا پایان امسال به بهره‌برداری خواهد رسید و تا میزان قابل توجهی از اتلاف انرژی پیشگیری خواهد شد.

وی همچنین از اجرایی شدن پروژه هوشمندسازی کنتورهای صنعتی و کشاورزی استان نیز خبر داد و افزود: پیک بار مصرف تابستان امسال با استفاده از مانیتورینگ و کنتورهای هوشمند ادارات، بانک‌ها، صنایع و کشاورزی کنترل و پایش شد.

علیزاده با اشاره به اینکه امسال کنتور ۲ هزار و ۶۰ مشترک برق که عمدتا مشترکان کشاورزی بودند هوشمند سازی شده است، گفت: همچنین ۲۴۲ کنتور مشترک بخش اداری ۲۲۷ انشعاب برق بانک‌ها نیز هوشمند سازی شده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان افزود: در حال حاضر ۲۴۰ نقطه از شبکه به شکل هوشمند از طریق دیسپاچینگ و با استفاده از کلیدهای هوشمند نصب شده مدیریت می‌شود.

گفتنی است، همزمان با بهره‌برداری از پروژه‌های توزیع برق استان زنجان، پروژه‌های شرکت‌های برق منطقه‌ای و اداره کل ارتباط و فن‌آوری اطلاعات استان زنجان نیز به بهره‌برداری رسید.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اقتصاد

اطلاعیه تزریق واکسن آسترازنکا

منتشر شده

در

توسط

اطلاعیه تزریق واکسن آسترازنکا

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،از همشهریان زنجانی که واکسن آسترازنکای نوبت دوم خود را هنوز دریافت نکرده‌اند دعوت می‌گردد که از امروز چهارشنبه ۲۹ دی ماه به یکی از ۳ پایگاه تجمیعی زیر مراجعه و واکسن خود را دریافت نمایند.

این واکسن برای نوبت دوم موجود و تزریق می‌شود ولی برای نوبت اول و سوم موجود نیست و تزریق نمی‌شود.:

۱_پایگاه واکسن برق در خیابان اول شهرک
۲_ پایگاه واکسن پیام در بلوار ۲۲ بهمن
۳_پایگاه واکسن امام علی در سه‌راه امجدیه

درحال حاضر واکسن‌های موجود در پایگاه‌های تجمیعی واکسن به شرح ذیل است:

۱-آسترازنکا (تزریق فقط برای نوبت دوم )

۲-سینوفارم (تزریق نوبت‌های اول، دوم و سوم )

۳- برکت (تزریق نوبت‌های اول، دوم و سوم )

۴- پاستوکووک (تزریق نوبت‌های اول و دوم)

۵- پاستوکووک پلاس (تزریق نوبت سوم برای تکمیل دو نوبت واکسن تزریق شده از واکسن‌های پاستوکووک و اسپوتینیک و آسترازنکا)

۵-اسپایکوژن (تزریق نوبت‌های اول و دوم) و (تزریق نوبت سوم برای کلیه واکسن‌هایی که دو نوبت تزریق شده)

۶-اسپوتنیک (تزریق دوز ۱ ودوز۲ فقط در پایگاه‌های واکسن برق، پیام و پردیس علوم پزشکی موجود می‌باشد) و نوبت سوم اسپوتنیک ۱ برای تکمیل واکسن دونوبت اول دوم آسترازنکا).

ادامه مطلب

اقتصاد

ثبت‌نام ۵۱ هزار و ۵۰۰ نفر زنجانی در سامانه نهضت ملی مسکن

رئیس اداره برنامه ریزی و مطالعات مسکن راه و شهرسازی استان زنجان گفت: بیش از ۵۱ هزار و ۵۰۰ نفر در این استان در طرح نهضت ملی مسکن تا ۲۵ دی ثبت نام کردند.

منتشر شده

در

توسط

ثبت‌نام ۵۱ هزار و ۵۰۰ نفر زنجانی در سامانه نهضت ملی مسکن

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،بهزاد کردلو در جمع خبرنگاران اظهار کرد: از ۲۸ مهر‌ماه سال‌جاری تا ۲۵ دی بیش از ۵۱ هزار و ۵۰۰ نفر در استان زنجان با احتساب مجردین بالای ۲۳ سال، در سامانه نهضت ملی مسکن ثبت‌نام کردند.

رئیس اداره برنامه ریزی و مطالعات مسکن راه و شهرسازی استان زنجان با بیان اینکه شهرستان زنجان بیشترین ثبت‌نام در طرح نهضت ملی مسکن در استان را به خود اختصاص داده است، اضافه کرد: ۳۸ هزار و ۳۸ نفر در این شهرستان برای طرح نهضت ملی ثبت‌نام کردند.

وی همچنین از ثبت‌نام ۴ هزار نفر در شهرستان ابهر خبر داد و گفت: مابقی ثبت‌نام‌ها هم مربوط به شهرهای با جمعیت زیر ۱۰۰ هزار نفر است.

کردلو با تاکید بر اینکه ثبت‌نام مجردین بالای ۲۳ سال به بالا هم در طرح نهضت ملی مسکن از ۲۰ دی آغاز شده است، تاکید کرد: ثبت‌نام تا ۲۰ بهمن‌ماه ادامه دارد.

رئیس اداره برنامه ریزی و مطالعات مسکن راه و شهرسازی استان زنجان با اشاره به اینکه پالایش متقاضیان در طرح نهضت ملی مسکن در استان زنجان آغاز شده است، بیان داشت: طی یک یا دو ماه آینده پالایش تمام خواهد شد و برای تشکیل پرونده هم به متقاضیان واجد شرایط پیامک ارسال می‌شود تا به کارگزاری‌ها مراجعه کرده و مدارک خود را تکمیل کنند.

وی با بیان اینکه سقف تسهیلات ۳۵۰ میلیون تومانی به بانک‌ها ابلاغ شده است، ادامه داد: پرداخت این تسهیلات برای برخی از پروژه‌ها در دست انعقاد قرار داد است و سقف تسهیلات برای مرکز استان ۳۵۰ میلیون تومان و برای شهرستان ابهر و سایر شهرهای با جمعیت زیر ۱۰۰ هزار نفر ۳۰۰ میلیون تومان و برای روستاها ۲۵۰ میلیون تومان است.

کردلو با اشاره به اینکه تسهیلات در چهار مرحله با درصد پیشرفت فیزیکی پروژه‌ها پرداخت می‌شود، تصریح کرد: ۱۰ درصد پی و فونداسیون، ۴۰ درصد پایان اسکلت و سقف ،۲۵ درصد پایان سفت‌کاری و ۲۵ درصد هم در مرحله پایان نازک‌کاری تسهیلات پرداخت می‌شود.

ادامه مطلب

اقتصاد

به کار‌گیری معماری نوین توسط بنیاد مسکن موجب احیای روستاها با هدف گردشگریست

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان با تاکید بر اینکه، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان با به کار‌گیری معماری همراه با ایده‌های جدید و توجه به نکات فنی، موجب احیای روستاها با هدف گردشگری شده، به طوری که در این راستا گام‌های موثری برداشته شده است، گفت: طراحی‌های لازم در این زمینه صورت پذیرفته تا ضمن احیاء هویت فرهنگی ، مجدداً چهره روستاها به سبک معماری زیبای سنتی گرایش پیدا کند

منتشر شده

در

توسط

به کار‌گیری معماری نوین توسط بنیاد مسکن موجب احیای روستاها با هدف گردشگریست

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،رضا خواجه ای در جمع خبرنگاران با بیان اینکه، توجه به کالبد بافتهای باارزش روستایی، توجه به فرسودگی روزافزون آن است که امروزه به دلایل مختلفی دچار آسیب می شوند و بدین سبب انجام اقدامات مناسب برای بهسازی و حفظ ذخایر کالبدی و ثروتهای فرهنگی روستاها به ویژه مناطقی که ازنظر زیست محیطی باارزش هستند، امری ضروری است، اظهار داشت: بنياد مسکن انقلاب اسلامي به عنوان متولي توسعه کالبدي روستاهاي کشور با هدف حفاظت و احياي بافت کالبدي با ايده و راهکارهاي نوين و صيانت از اصالت فرهنگي، تاريخي و کالبدي-فضايي روستاها، شناسايي، مطالعه، طراحي و اجراي طرح بهسازي بافت باارزش گام های ویژه ای برداشته است.

وی، حفظ ارزشها و ساماندهی بافت های روستایی، احیای فرهنگ و معماری بومی و افزایش سطح کیفی زندگی ساکنان روستایی را از اهداف مهم این نهاد دانست و گفت: تهیه و اجرای طرح بهسازی و احیای بافت‌های باارزش روستایی، نتایج خوبی داشته و سبب احیای بافت روستاها، جذب گردشگران و ماندگاری مردم در روستاها شده است.

این مسئول به تهیه طرح روستاهای دارای بافت های با ارزش به تعداد7روستا در سطح استان اشاره کرد و افزود: 3روستای درسجین(ابهر) ، قلعه(زنجان) و قوزلو (ماهنشان)مصوب گردیده و روستای خورجهان (ماهنشان) و لار (زنجان) در سال جاری در دست تهیه طرح می باشد و روستاهای انجلین و جزیمق نیز مصوب دفتر مرکزی بنیاد مسکن بوده و در صورت تامین اعتبار مطالعات مربوطه انجام خواهد شد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان ادامه داد: بافت با ارزش روستای درسجین شهرستان ابهر به بهره برداری رسیده و عملیات اجرایی احیای بافت با ارزش روستای قلعه شهرستان زنجان با پیشرفت فیزیکی 75% در حال تکمیل می باشد و همچنین بهسازی بافت با ارزش روستای قوزلو شهرستان ماهنشان نیز تهیه شده و به زودی عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.

خواجه ای با تاکید بر اینکه، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان با به کار‌گیری معماری همراه با ایده‌های جدید و توجه به نکات فنی، موجب احیای روستاها با هدف گردشگری شده، به طوری که در این راستا گام‌های موثری برداشته شده است، تصریح کرد: طراحی‌های لازم در این زمینه صورت پذیرفته تا ضمن احیاء هویت فرهنگی ، مجدداً چهره روستاها به سبک معماری زیبای سنتی گرایش پیدا کند

ادامه مطلب

برترین ها