با ما همراه باشید

یادداشت

یارانه شکر، حلوای مجلسی و کلید پاستور!

این روز ها اخبار نادره کم نیستند. عده ای خواب شان چنان سنگین شده که در اتوبوس لالا می کنند و راننده هم دلش نمی آید آنها را از خواب بیدار کند و تا صبح در اتوبوس می خوابند!

منتشر شده

در

یارانه شکر، حلوای مجلسی و کلید پاستور!

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،استقلال و پرسپولیس به دلیل داشتن مختصر ایرادات جزئی و ارائه یک خاور دروغ به AFC از رقابت های آسیایی حذف شده اند، اما مدیر عامل قرمز ها در تلویزیون می گوید ما شوکه شدیم چرا که 98 درصد دروغ ها ببخشید 98 درصد مدارک را بارگذاری کرده بودیم!

صحبت از مبارزه با مفاسد اقتصادی است اما اسم شرکتی که 60 میلیون دلار ارز را برای واردات کره حیوانی هاپولی کرده است، در رسانه ملی اعلام نمی شود! اقساط 6 تا 10 میلیونی خانه، بیشتر از هزینه زندگی شده است! داستان رتبه بندی فرهنگیان هم که از کتاب دو جلدی برادران کارامازوف طولانی تر شده است!

اما از همه شیرین تر استدلال استاد بهمن دانایی دبیر انجمن صنفی کارخانه‌های قند و شکر ایران است که شهد و شکر از دهان شان خارج شده و افاضه فرموده اند: افزایش قیمت شکر برای حفظ سلامت مردم است!

وزارت بهداشت هم از این تصمیم دولت حمایت می‌کند. چرا که معتقد است مصرف این کالا برای مردم زیان‌بار است.

فقط این لابلا ما متوجه نشدیم چرا هر وقت صحبت از گرانی یک کالا یا حذف یارانه و امثالهم می شود، دوستان همه متفق القول می شوند. در همین راستا سرکار خانم “زهرا عبداللهی” مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت هم تاکید فرموده اند: یکی از اقدامات و پیشنهاد‌ها برای کاهش مصرف قند و شکر در کشور، اتخاذ سیاست‌های دولتی مانند افزایش قیمت و یا حذف یارانه شکر است؛ این اقدام برای حفظ سلامت مردم است، زیرا مردم، خیلی بیشتر از حد نیاز و توصیه ها، قند و شکر مصرف می‌کنند.

ظاهراً «بهمن جان» و «زهرا خانم» فراموش کرده اند که با افزایش قیمت گوشت قرمز و سفید، تخم مرغ، حبوبات، لبنیات، آجیل، میوه و … این روزها «نان و چای» یا «نان و حلوا» قوت غالب یا خوراک عمده خیلی ها شده است! باز هم خدا را شکر در این یک مورد خاص ما را با اروپایی مقایسه نکردند و عنوان نشد هر که مصرف شکرش از سرانه استاندارد جهانی بیشتر است، جمع کند و از کشور برود!

باور کنید گاهی اوقات آدم فکر می کند هنوز روحانی رئیس جمهور است و کلید پاستور را تحویل نداده است!

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یادداشت

خدمات پست بین‌المللی،یکی از مهمترین خدمات شرکت ملی پست

یکی از مطمئن‌ترین و مقرون‌به‌‌صرفه‌ترین روش‌ها از دیرباز، ارسال مرسولات، بسته‌ها و مکاتبات از طریق خدمات پست بوده است.

منتشر شده

در

توسط

خدمات پست بین‌المللی،یکی از مهمترین خدمات شرکت ملی پست

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،یکی از مهمترین خدماتی که شرکت ملی پست به مشتریان داخلی و خارجی ارائه می‌کند، خدمات پست بین‌المللی می باشد.

امروزه با گسترش ارتباطات با دیگر کشورها و مبادلات گوناگون، ارسال پست به خارج از کشور و بسته های پستی مختلف، چه به قصد مبادلات تجاری و بازرگانی و چه بصورت شخصی، حائز اهمیت است.

یکی از خدمات شرکت ملی پست،پست خارجه است که در باجه های مخصوصی که مربوط به بسته های پستی خارجی است.

ارسال بسته یا مرسوله پستی به خارج از کشور نیز مطابق سایر مرسولات پستی نیازمند آدرس فرستنده و گیرنده است و اطلاعات دقیق مرسوله ای که قرار است منتقل شود باید ثبت و ضبط گردد.

مسئول باجه امانات پستی خارجه در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری فاونا با بیان اینکه در ارسال بسته های پستی به خارج از کشور با همه ی کشورهای جهان به جز اسرائیل قرارداد داریم اظهار داشت:پست بین‌الملل یکی از به‌روزترین و مطمئن‌ترین راه‌هایی است که شما می‌توانید برای ارسال مرسولات از آن استفاده کنید.

محمدمهدی سلیمانی به هزینه مناسب و مقرون‌ به‌صرفه، در کنار سرعت و انتقال بالا اشاره کرد و افزود: قابل اعتماد بودن، از مهم‌ترین ویژگی‌های ارسال مرسولات از طریق پست بین‌الملل می‌باشد. 

وی به وزن بسته های ارسالی تا بیست کیلوگرم اشاره کرد و گفت:اطلاعات دقیق مرسوله ای که قرار است منتقل شود باید ثبت و ضبط گردد و این کار معمولا توسط نماینده گمرک که در باجه پستی حضور دارد انجام می شود و با بررسی مرسوله عوارض گمرکی آن نیز برآورد می شود.

مسئول باجه امانات پستی خارجه به ممنوعیت های پستی که شامل شکستنی ها، مایعات ،عتیقه‌جات،سلاح سرد و گرم،حیوانات،موادمخدر اشاره کرد و افزود: مرسولاتی مانند چاقو که برای ارسال نیازمند مجوز میراث فرهنگی وکتاب،سی دی و فلش نیز مجوز فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد.

وی گفت:پست خارجه به علت محدودیت های امنیتی و بین المللی دارای مراحل، ارزیابی و حساسیت های بیشتری نسبت به پست های داخلی می باشد و به علت طی کردن مسافت طولانی بسته بندی آنها نیز ممکن است کمی متفاوت تر از مرسولات داخلی باشد.

سلیمانی با بیان اینکه برای بسته بندی مرسولات خارجه از کارتن های پلاستیکی و ضدآب استفاده می شود خاطرنشان کرد:پست پس از دریافت بسته ی پستی شما یک شماره ی مرسوله به شما میدهد که برای هرگونه پیگیری میتوانید با ارائه ی آن شماره، از وضعیت مرسوله ی خود آگاه شوید.

وی به مدت‌زمانی که نیاز است بسته پستی از یک کشور خاص تحویل گیرنده شود اشاره کرد و افزود:به طور کلی، بسته به نوع خدماتی که دریافت می‌کند و همین طور کشور مقصد، معمولا شرکت‌های پستی  مدتی در حدود ۷ تا ۳۰ روز را برای تحویل بسته به مقصد در نظر می‌گیرند.

سلیمانی با بیان اینکه مهم‌ترین و اصلی‌ترین روشی که در خدمات پستی مورد استفاده قرار می‌گیرد، حمل و نقل هوایی است تصریح کرد:۹۹درصد مرسولات پستی به خارج کشور از طریق هوایی انجام می‌شود.

مسئول باجه امانات پستی خارجی عنوان کرد:سامانه رهگیری پست خارجه که مشتری می تواند با کد رهگیری که از پست دریافت کرده تا تحویل مرسوله پستی از وضعیت مرسوله مطلع شود.

خبرنگار:نرگس رسولی

ادامه مطلب

یادداشت

صنعت خودروسازی و جشن گودبای پمپرز!

ریا نباشد چند ماه قبل در یک دوره آموزش طنز نویسی یکی از دانشجویان از ما پرسید شما اگر یک روز سوژه ای برای طنز نویسی پیدا نکنید، کدام مقوله یا کدام صنعت را برای نوازش انتخاب می کنید. ما هم یک پاسخ کلیشه ای به ایشان دادیم که دو چیز انتها ندارند یکی آسمان و یکی سوژه برای طنز نویسی که البته در مورد اولی شک دارم. با این وجود به نظر می رسد شاید یک روز دانشمندان به ته آسمان برسند ولی صنعت خودرو سازی این مملکت سروسامان پیدا نکند!

منتشر شده

در

توسط

صنعت خودروسازی و جشن گودبای پمپرز!

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،حالا صنعت زهوار دررفته خودرو سازی و اجحاف در حق مردم یک طرف ، اظهار نظرهایی که در خصوص حمایت از صنعت می شود، بیشتر از آن اجحاف روی اعصاب است.

یک روز دوستان استانداردهای خودروهای ما را با بنز و فورد مقایسه می کنند! یک روز عنوان می کنند، صنعت خودرو کره‌جنوبی به این خاطر رشد کرد که ورودی پارکینگ‌ خانه ها را طوری طراحی کرده اند که ماشین آمریکایی نتواند وارد شود! یکی دیگر عنوان می کند ما بر خلاف ژاپن کیفیت پائین را تحمل نمی کنیم! اخیراً هم در جریان هستید که رییس کمیسیون صنایع مجلس افاضه فرموده اند که واردات خودروی دست دوم توهین به مردم است!

یعنی سوار شدن خودروی دست دوم که ارزان است، ایمنی و امنیت دارد، استاندارد است، به کاهش آلودگی هوا کمک می کند، در کاهش تصادفات به جهت ایمنی بالاتر و به تبع آن در کاهش مرگ و میر در جاده ها موثر است و هزار و یک مزیت دیگر دارد در شان مردم نیست ولی پراید یا به قول رئیس پلیس فارس ارابه چهار چرخ که در تصادفات جاده ای به چند قسمت نامساوی تبدیل می شود و جنازه ها را باید با کاردک جمع کرد و تحویل خانواده ها داد، در شان مردم است! حتماً شرکت در قرعه کشی و پرداخت هزینه اضافی جهت آپشن زه بغل در خودرو هم نشانه شخصیت مردم است!

با این اوصاف خدا کند آنهایی که سیم شان وصل است و از ما بیشتر اطلاع دارند اعلام کنند حمایت از این صنعت تا کجا ادامه پیدا خواهد کرد؟! بعد از چهل سال این صنعت هنوز تاتی می کند و نمی تواند روی پای خودش بایستد و بوی گندش کل خانه را فرا گرفته است! باز جای شکرش باقی است که هنوز دوستان تصمیم نگرفته اند برای این شرکت ها جشن گودبای پمپرز برگزار کنند!

فقط این لابلا ما متوجه نشدیم چرا واردات سایر کالاهایی که توان ساخت آنها را در کشور داریم آزاد است ولی تنها واردات خودرو ممنوع است؟! یادمان نرود در سال 1399 اقلامی مانند 800 تن بند شلوار، 800 تن بیل و کلنگ، 152 تن قلوه سنگ، 660 تن شلنگ، 751 تن زیپ لباس، 378 تن سنجاق قفلی، 105 تن چکش و پتک، 9 تن کیسه ادرار، 385 تن آب پنیر، 400 تن میوه مصنوعی، 346 تن گاوآهن، 2 میلیون دلار تشتک 13 تن سنگ با صرف صدها میلیون دلار از منابع ارزی کشور وارد کشور شده است! زیاده جسارت است…

به قلم وحید حاج سعیدی

ادامه مطلب

برترین ها