اقتصاد

گاهی سعی می کنیم مشکلات را با اجتهاد مدیران حل کنیم

استاندار زنجان با تاکید بر اینکه گاهی سعی می کنیم مشکل را با اجتهاد مدیران حل کنیم گفت:  در این مواقع، مدیر را  سر پروژه اعزام و از توانمندی وی در حل  مشکل استفاده می کنیم.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،محسن افشارچی در حاشیه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در جمع خبرنگاران، به نوع اقدامات و فعالیت های کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید، اشاره کرد و اظهار داشت: جنس کارها و اقداماتی که در کارگروه تسهیل نیاز داریم انجام دهیم، خوانش تسهیلگرایانه از قاعده ها و قوانینی است که آنها را پیگیری می کنیم.

وی با تاکید بر اینکه گاهی سعی می کنیم مشکل را با اجتهاد مدیران حل کنیم تصریح کرد:  در این مواقع، مدیر را  سر پروژه اعزام  و از توانمندی  وی  در حل  مشکل استفاده می کنیم.

 استاندار زنجان با بیان اینکه در بسیاری از موارد، مشکلات واحدهای راکد یا نیمه راکد، با بانک ها  است، گفت:  در مواجهه با این دسته از مشکلات سعی می کنیم هم با تسهیل تقسیط و هم وضع اقساط بلندمدت، با درخواست از بانک ها یا ملزم کردن آنها به مساعدت و همراهی ، در رفع مشکلات بانکی واحدهای تولیدی راکد و نیمه راکد، اقدامات موثر انجام دهیم.

افشارچی با اشاره به اینکه گاهی نیز برای حل مشکلات واحدهای تولیدی تعطیل و نیمه تعطیل، قواعد کلانی را می گذرانیم تا برخی از مشکلات آنها حل شود اظهار داشت:  برای حل مسائل موجود در حوزه واحدهای تعطیل و نیمه تعطیل، گاهی در مواردی که قانون سکوت کرده سعی در مساعدت داریم و گاهی برای حل مسائل موجود، تعاملاتی را  هم با مرکز انجام می دهیم.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اقدامات لازم در راستای پیشگیری از وقوع چنین مشکلاتی برای واحدهای تولیدی هم گفت: برخی از مسائل ما مسائل قانونی است چون قوانین متعددی داریم که  گاهی دست و پا گیر است و سعی می کنیم آنها را حل کنیم.

مقام عالی دولت در استان با تاکید بر اینکه شاید بسیاری از قواعد و قوانین، برای روزهای عادی مشکلی ایجاد نکند تصریح کرد:  اما با توجه به مواجهه با جنگ اقتصادی و در شرایط کنونی وقتی که اشتغال چند نفر هم  اهمیت دارد ، سعی می کنیم قواعد و قوانین را بر مبنای  جنگ اقتصادی، بازخوانی کنیم.

افشارچی با بیان اینکه، ستاد تسهیل برنامه های دراز مدت ندارد و بصورت موردی در مسائل و مشکلات صنایع با هدف تسهیلگری، ورود می کند،اظهار داشت: البته بصورت کلان نیز برنامه های مربوط به سرمایه گذاری را دنبال می کنیم.

وی گفت: میزان اشتغال ایجاد شده در استان در راستای تسهیلگری از ابتدای فعالیت کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید تاکنون، بیش از 4 هزار مورد است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا