حوادث

کلاهبرداری با اکانت جعلی پشتیبانی شاد

رئیس پلیس فتا استان زنجان از دسترسی غیرمجاز به حساب های کاربری افراد در شبکه های اجتماعی، تحت عنوان اپراتور پشتیبان شبکه آموزشی شاد خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،سرهنگ موسوی اظهار داشت: مجرمان با ایجاد چندین اکانت در شبکه شاد با نام” اپراتور پشتیبان” پیامی تحت عنوان حذف حساب کاربری برای کاربران ارسال و افراد را ترغیب می‌کنند برای تایید هویت خود کد پنج رقمی که از طریق پیامک برای آنها ارسال شده را برای پشتیبان ارسال کنند، غافل از اینکه این کد، همان رمز تایید ورود به شبکه اجتماعی قربانیان است، افراد سودجو از این طریق اقدام به هک حساب تلگرام می‌کنند.

وی ادامه داد: پس از ارسال کد برای سارقان توسط کاربران شبکه آموزشی شاد که عموما قشر نوجوان هستند، شیادان با دسترسی غیرمجاز به شبکه اجتماعی تلگرام قربانیان، اقدام به سوءاستفاده از شماره تلفن و هویت آنها کرده و با ارسال پیام اقدام هتک حیثیت یا کلاهبرداری از مخاطبین و دوستان این افراد می‌کنند.

سرهنگ موسوی با بیان اینکه کاربران به هیچ عنوان محتوای پیامک کد ورود به شاد را در اختیار افراد غیر قرار ندهند، تاکید کرد: کاربران می‌توانند با مراجعه به بحش تنظیمات شاد و لمس گزینه دستگاه‌های فعال در قسمت حریم خصوصی و امنیت دسترسی‌های غیرمجاز به حساب کاربری خود را قطع کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا