اقتصاد

کشف 33 دستگاه استخراج ارز ديجيتال غیرمجاز در زنجان

جانشین فرمانده انتظامی استان از کشف 33 دستگاه استخراج ارز ديجيتال غیرمجاز به ارزش تقریبی 10 میلیارد ریال توسط ماموران پلیس امنیت اقتصادی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،سرهنگ ایرج خانی پور در تشريح جزئیات اين خبر اظهار داشت: در پي کسب خبري مبني بر وجود ماينر و استفاده غيرمجاز از دستگاه هاي استخراج ارز ديجيتال در یکی از شهرک های صنعتی زنجان ، پیگیری موضوع به صورت ويژه در دستور کار ماموران پلیس امنیت اقتصادی استان زنجان قرار گرفت.

وی افزود: ماموران پلیس امنیت اقتصادی با هماهنگی قضائی یک واحد صنعتی را مورد بازرسی قرار دادند که در آن 33 دستگاه ماینر غیرمجاز در حال فعالیت کشف شد.

جانشین فرمانده انتظامی استان زنجان با اشاره به اينکه کارشناسان، ارزش تقریبی دستگاه هاي کشف شده را 10 ميليارد ريال اعلام کرده اند، بيان داشت: در اين راستا یک نفر دستگير و به همراه پرونده متشکله مربوطه به مراجع قضائي معرفي شد.

سرهنگ خانی پور خاطر نشان کرد: استفاده از دستگاه هاي ماينر، نياز به مصرف برق زيادي دارد و فعاليت غيرمجاز مزارع ارز ديجيتال علاوه بر مضرات اقتصادي باعت اخلال در شبکه برق‌رساني مي‌شود، لذا از مردم عزيز تقاضا مي شود براي کمک به اقتصاد و امنيت کشور خصوصا” پيشگيري از اختلال در شبکه برق رساني، در صورت اطلاع از موارد مشابه ، بلافاصله موضوع را از طريق تماس با شماره 110 به پليس اطلاع دهند .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا