اجتماعی

کشف 22 قلم شیء تاریخی در شهر صائین قلعه شهرستان ابهر

فرمانده یگان حفاظت اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی زنجان از کشف 22 شی‌ء در شهر صائین قلعه شهرستان ابهر خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،سرهنگ حسینعلی فضلی اظهار داشت: با همکاری یگان حفاظت میراث‌فرهنگی شهرستان ابهر و نیروی انتظامی شهر صائین قلعه، 22 قلم شی تاریخی مربوط به هزاره اول میلاد و میانه اسلامی کشف و ضبط شد.

فرمانده یگان حفاظت اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی زنجان افزود: این اشیاء در حین در بازرسی از خودرو، توسط عوامل نیروی انتظامی شهر صائین قلعه کشف و ضبط‌شده است که شامل 7 عدد سکه مسی،10 عدد سکه نیکل، 2 عدد سکه برنجی و 3 عدد ظروف سفالی است.

وی تصریح کرد: عزم جدی برای حفاظت از اشیاء تاریخی و مبارزه با قاچاق آثار باستانی به‌ عنوان بخشی از سند هویت ملی کشور و استان زنجان در تمامی حوزه‌های مختلف وجود دارد.

سرهنگ فضلی گفت: در این رابطه یک نفر با هویت معلوم دستگیر شد و پرونده به‌ منظور سیر مراحل قانونی به مراجع ذی‌صلاح قضایی تحویل داده شد.

فرمانده یگان حفاظت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی زنجان اضافه کرد: مردم می‌توانند از طریق سامانه 09662 حفاری‌های غیرمجاز، تخریب میراث‌فرهنگی و یا تعرض به آثار تاریخی را به کارشناسان سازمان میراث‌فرهنگی اطلاع دهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا