اجتماعی

کشف دو بهله عقاب طلایی از منزل فرد متخلف در شهرستان ابهر

با دریافت حکم قضایی ورود به منزل توسط محیط بانان شهرستان ابهر، یک فرد متخلف به جرم زنده گیری و نگهداری غیرمجاز دو بهله عقاب طلایی دستگیر شد.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،سید رضا مدنی ؛ رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ابهر، اظهار داشت: طی گزارشات واصله از دوستداران محیط زیست مبنی بر زنده گیری و نگهداری غیرمجاز پرنده شکاری توسط یک فرد متخلف در شهرستان ابهر، پس از انجام بررسی های لازم و دریافت حکم قضایی ورود به منزل، از منزل فرد متخلف در روستای توده بین، بازدید و فرد متخلف دستگیر شد.            

وی با بیان اینکه از منزل فرد متخلف تعداد 2 بهله عقاب طلایی کشف و ضبط گردید، افزود: فرد متخلف حدود 2 ماه پیش نسبت به زنده گیری این عقابها از طبیعت نموده و در منزل شخصی خود در اسارت نگهداری نموده است .   

مدنی با اشاره به اینکه، پرونده تخلف فرد متخلف، تنظیم و جهت رسیدگی به مراجع قضایی شهرستان ابهر ارسال گردید، گفت: با توجه به اینکه عقاب های کشف شده با تائید کارشناسان محیط زیست و دامپزشک معتمد، شرایط بازگشت به طبیعت را داشتند، روز چهارشنبه مورخ 22 تیرماه 1401 توسط محیط بانان در طبیعت شهرستان ابهر رها سازی و به زیستگاه اصلی خود بازگشتند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ابهر در پایان خاطر نشان کرد: زنده گیری، نگهداری، خرید و فروش پرندگان شکاری جرم محسوب می شود و با متخلفین برابر قانون رفتار خواهد شد .                                                                              

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا