اجتماعی

کشت قراردادی گندم در بیش از 10 هزار هکتار مزارع آبی زنجان

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان گفت: تاکنون 10 هزار و 720 هکتار کشت قراردادی گندم آبی سال زراعی 1402–1401 در استان زنجان اجرایی شده است.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،ولی اله زمانی در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: کشت قراردادی 10 هزار و 720 هکتار در قالب 1130 قرارداد از گندمکاران به ثبت رسیده و از مزایای کشت قراردادی گندم آبی استفاده می کنند.

زمانی اظهار کرد: در استان زنجان 18 هزار و 500 هکتار سطح زیرکشت گندم آبی وجود دارد و تاکنون بیش از 58 درصد از این تعداد در قالب کشت قراردادی محقق شده است.

وی گفت: کشاورزان در مرحله اول میبایست با مراجعه به مرکز جهاد کشاورزی در سامانه پهنه بندی و مدیریت داده‌های کشاورزی، اطلاعات خود را در سال زراعی 1402-1401 ثبت کنند و با نصب برنامه کاربردی کشاورزی قراردادی با استفاده از گوشی های تلفن همراه هوشمند دارای سیستم عامل اندروید، بر اساس کد ملی و شماره همراه اول متعلق به خود از طریق نشانیGTC.ir قابل دسترس می باشد.

ولی اله زمانی گفت: در صورت استفاده گندمکاران از کشت قراردادی به ازای هر تن گندم مبلغ 100 هزارتومان هزینه حمل در زمان فروش و تحویل گندم به مراکز ملکی و خصوصی طرف قرارداد با دولت اختصاص داده می ‌شود.

وی بیان کرد: کشاورزان پس از عقد قرارداد توسط برنامه کاربردی و ارجاع قرارداد به بانک، می توانند به ازای هر هکتار 3 میلیون و 300 هزار تومان تا سقف 100 میلیون تومان از تسهیلات بانک کشاورزی استفاده کنند.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان ادامه داد: کشاورزانی که قبلا اقدام به کشت محصول گندم آبی نموده باشند و هم اکنون نسبت به انعقاد قرارداد کشاورزی گندم اقدام و تایید نمایند، در زمان سرک فقط کود پتاسه به میزان تخصیص سازمان جهاد کشاورزی استان و حواله کشاورز، صادره توسط مراکز خدمات پس از تائید استعلام دریافتی توسط کارگزار از پنجره واحد کشاورزی، تحویل کشاورز خواهد شد.

زمانی با بیان اینکه خرید محصول و پرداخت به موقع وجه محصول خریداری شده به تولیدکنندگان طبق قرارداد امکان پذیر است، گفت: یکی دیگر از مزایای کشت قراردادی، پرداخت کرایه حمل گندم به کشاورزان از مزرعه تا مراکز تحویل گیری می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا