اجتماعی

کسری 80 نفری نیرو در سازمان آتش نشانی زنجان

رییس شورای اسلامی شهر زنجان گفت: این سازمان 80نفر کسری نیرو دارد و خواستار این هستیم که این مهم با نگاه مثبت استانی تامین شود.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،منصور مرادلو در مراسم افتتاح ایستگاه آتشنشانی شماره 7 گلشهر کاظمیه زنجان با اشاره به اینکه جمعیت زنجان بالای 500 هزار نفر است اظهار داشت:باید برای هر 50هزار نفر یک ایستگاه آتش‌نشانی داشته باشیم؛ خصوصا در مناطق پونک و گلشهر با توجه به تعداد جمعیت، در این ناحیه باید یک ایستگاه دیگر راه‌اندازی شود. 

وی با بیان اینکه بیش از 100هزار نفر در مناطق گلشهر و پونک زندگی می‌کنند اضافه کرد: طی 2سال آینده و بعد با ساخت و سازهای جدید 30هزار نفر نیز به جمعیت این مناطق اضافه خواهد شد که ضرورت دارد ایستگاه بعدی نیز در آن منطقه ایجاد شود.

رئیس شورای اسلامی شهر زنجان با بیان اینکه آتش‌نشانان با تمام جان و عشق در خدمت مردم هستند گفت: متاسفانه در حق آتشنشانان کوتاهی شده و باید حقوق آنان احیا شود و شهرداری و منابع انسانی، استانداری پیگیر موضوع باشند و تفاوتها رفع شود.

مرادلو در ارتباط با مطالبه آتش‌نشانان در زمینه مسائل حقوقی و رفاهی و همچنین تجهیزات نیز گفت: مطالبه آتش‌نشانان به حق است و چیز اضافی از دولت و یا شهرداری نمی‌خواهند پس باید این اتفاق بیافتد.

رئیس شورای اسلامی شهر زنجان با اشاره به کمبود تجهیزات ضروری، تصریح کرد: این باعث ناراحتی و تاسف است که شهری مثل کرج 10 نردبان داشته باشد و زنجان نداشته باشد، از آن طرف هم مجوز بلندمرتبه سازی بدهیم، الان اگر یک حادثه مثل متروپل رخ دهد، چه کار خواهیم کرد.

مرادلو با تاکید بر اینکه مسئولان استانی باید همت مضاعفی برای تأمین ماشین‌آلات آتش‌نشانی به کار بگیرند، تصریح کرد: سازمان آتش‌نشانی کمبود نیروی انسانی دارد و نیازمند ۸۰ نیروی جدید است. ایستگاه شماره هفت آتش‌نشانی نیازمند 18آتش‌نشان است.

وی تصریح کرد: زنجان تبدیل به کارگاه شده و پروژه‌های عمرانی با سرعت و جدیت بیشتری ادامه پیدا کرده است، شورای شهر نیز راه را برای اجرای مصوبات هموار کرده است.

رئیس شورای شهر زنجان، با تاکید بر اینکه آتش‌نشان‌ها همواره با حوادث سخت و تلخی رو به رو هستند، خاطرنشان کرد: تجهیزات این سازمان باید ارتقا و افزایش پیدا کند تا بهتر و با توان بیشتری امنیت روحی، روانی و جسمی برای شهروندان فراهم شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا