اجتماعی

کسب مقام اول صنعتگر زنجانی در اولین همایش ملی علوم گوهر سنگ ایران

معاون صنایع‌دستی استان زنجان گفت: مریم زمانی در بخش فست یک دهم مسابقه ملی گوهرتراشی ایران مقام اول را کسب کرد.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،الناز خدایی فرد اظهار داشت: مریم زمانی از سال ۱۳۹۳در بخش فست رشته گوهرتراشی در شهر زنجان حال فعالیت است و توانست در اولین همایش ملی علوم گوهر سنگ ایران مقام اول را کسب کند. با توجه به ظرفیت‌های هنرمندان زنجانی در رشته تراش سنگ‌های قیمتی و زیورآلات امیدواریم در آینده شاهد موفقیت‌های بیشتر و روزافزون هنرمندان زنجانی باشیم.

معاون صنایع‌دستی استان زنجان افزود: ارایه سیاست‌ها و چشم‌انداز این صنعت و هم چنین معرفی ظرفیت‌های کشور در حوزه گوهر سنگ ها؛ از اهداف برگزاری این همایش بوده است.

خدایی فرد بیان کرد: اخیرا با توجه به روی آوردن مردم به استفاده از سنگ‌های قیمتی و نیمه‌قیمتی به عنوان زیورآلات و تزئینی و هم جنبه درمانی و نیز رویکرد ایجاد اشتغال، این هنر بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته است.

وی گفت: اولین همایش ملی علوم گوهر سنگ ایران و مسابقه ملی گوهرتراشی در تاریخ۱۲ و ۱۳ شهریور ماه ۱۴۰۱ با همکاری دانشگاه خوارزمی، طرح توسعه صنعت گوهر سنگ (سازمان ایمیدرو)، انجمن صنفی گوهرسنگ ایران (گوهرشناسان و گوهرتراشان) و مرکز تربیت مربی و پژوهش‌های فنی حرفه‌ای کشور واقع در کرج برگزار شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا