اجتماعی

کسب سه نشان مهر اصالت یونسکو از سوی هنرمندان زنجانی

معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی استان زنجان از دریافت نشان بین‌المللی مهر اصالت یونسکو توسط سه نفر از هنرمندان این شهرستان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،الناز خدایی فرد اظهار داشت: در هشتمین داوری مهر اصالت جهانی، صنایع‌دستی زنجان در رشته ملیله کاری موفق به دریافت سه مهر اصالت شد.

معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی افزود: یکی از مهم‌ترین رویدادهای مهم دنیا در حوزه صنایع‌دستی، داوری مهر اصالت است که این دوره در کشور ازبکستان با حضور کشورهای غرب آسیا برگزار شد.

وی ادامه داد: از بین ۳۱ استان، ۱۲ استان منتخب شده و در این دوره شرکت کردند که خوشبختانه از ۳۸ اثری که از کشور ایران موفق به دریافت مهر اصالت شد، سه اثر متعلق به استان زنجان بود که امیر محمدی با جا قلمی ملیله، رباب محمدی با آویز گردن ملیله و جواد کرمی با جعبه جواهرات از شهرستان زنجان، در رشته ملیله کاری موفق به دریافت مهر اصالت جهانی شد.

وی افزود: خلاقیت و نوآوری، اصالت، کیفیت و قابلیت عرضه در بازار از معیارهای اصلی داوری این برنامه به‌ عنوان یکی از مهم‌ترین رویدادهای مربوط به صنایع‌دستی در دنیا محسوب می‌شود که توسط شورای جهانی صنایع‌دستی به‌ عنوان یکی از بزرگ‌ترین و معتبرترین انجمن‌های تخصصی غیردولتی طراحی شده و هر دو سال یک‌بار برگزار می‌شود.

معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی در پایان یادآور شد: این اثر با اهدای صنعتگر هم استانی به موزه ازبکستان، در حال حاضر در موزه بخارا نگهداری می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا