با ما همراه باشید

فناوری اطلاعات

کسب رتبه برتر پست بانک ایران در جشنواره شهید رجایی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

 پست بانک ایران در جشنواره شهید رجایی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، در ارزیابی شاخص های عمومی و اختصاصی عنوان دستگاه برتر را کسب کرد.

منتشر شده

در

کسب رتبه برتر پست بانک ایران در جشنواره شهید رجایی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،عصر امروز ( چهارشنبه23تیرماه سالجاری) با حضور محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، مدیران عامل و روسای شرکت های زیر مجموعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، از پست بانک ایران به سبب کسب رتبه برتر در ارزیابی شاخص های عمومی و اختصاصی جشنواره سطح دستگاهی شهید رجایی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات سال 99 تقدیر شد.

آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در این مراسم با اشاره به اینکه مطابق با برنامه های توسعه ای یکی از شاخص های مهم در مسیر پیشرفت ارزیابی عملکرد است، گفت: همه ما مامور هستیم که به اهداف قوانین بالادستی که برای ما تعیین شده است برسیم.

وی با بیان اینکه هدف در ارزیابی شاخص های عمومی، چابک سازی سازمانی است، افزود: پیشرفت تکنولوژی شرایط کار را تغییر داده است و باید همزمان با این پیشرفت ها در سازمان تحول ایجاد کنیم و نیروی انسانی را با آموزش ضمن خدمت و اصلاح ساختار در حوزه های دیگر به کار بگیریم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه محورهای ارزیابی برای دستگاه ها هدفی را تعیین می کنند تا در مسیر آن حرکت کنند، اظهار کرد: دو نوع مدیر وجود دارد، مدیرانی که غرق سازمان می شوند و مدیرانی که در سازمان حرکت ایجاد می کنند و بهره روی را بالا می برند و باید از این مدیران تقدیر کرد.

آذری جهرمی با تاکید بر اینکه باید برای پیشرفت و دستیابی به اهداف به لوازم آن در سازمان توجه کرد، گفت: زمانی که برای پیشرفت به ارزیابی ها توجه داشته باشید، تمام شاخص های اختصاصی و عمومی را مد نظر قرار می دهید.

بالاترین مقام حوزه ارتباطات کشور با اشاره به کسب عنوان برتر پست بانک ایران در شاخص های عمومی و اختصاصی، تصریح کرد: پست بانک ایران در شاخص های دسترسی بالاترین رتبه را بدست آورده است و این یعنی پست بانک می داند در صورتی سایت بانک یک روز بالا نیاید به رضایت مشتریان لطمه وارد می شود و این یعنی دسترسی و توجه به هدفی که پست بانک آن را دنبال می کند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر اینکه تمام شرکت های زیر مجموعه در جهت بهینه سازی قدم برداشته اند و در نتیجه آن وزارت در سه سال پیاپی در جشنواره شهید رجایی عنوان برتر را کسب کرده است، ادامه داد: سازمان چابک می تواند در کشور تغییر ایجاد کند.

آذری جهرمی با بیان اینکه باید از سازمان هایی که در جهت اهداف تلاش و آن را گزارش و مستند کرده اند تقدیر کرد، گفت: مدیرانی که تلاش کرده ولی آن را مستند نکرده اند در حق کارکنان خود اجحاف کرده و از دستگاه هایی که رتبه نیاورده اند می خواهیم تلاش خود را چند برابر کنند.

وی تلاش چهار ساله گذشته وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات را در جهت خدمت رسانی به مردم اعلام کرد و افزود: در اپیدمی بیماری کرونا که کشور ما با آن دست به گریبان است، همکاران ما در پست بانک ایران، پست، زیرساخت و سایر شرکت های زیر مجموعه و اپراتورها بدون لحظه ای توقف به مردم خدمات رسانی کرده اند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پایان برگزاری کلاس های آموزشی تمام مقاطع تحصیلی و حضور پنج میلیون دانشجو و استاد دانشگاه در بستر فضای مجازی برای آموزش را حاصل تلاش همه کارکنان حوزه ارتباطی کشور در دوران کرونا دانست و گفت: آماده سازی و پشتیبانی این حوزه کار کوچکی نبود و ما در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات آن را انجام دادیم.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فناوری اطلاعات

تپسی در پی اختلال سامانه سوخت، مابه‌تفاوت هزینه بنزین دولتی و آزاد را پرداخت می‌کند

اختلال در سامانه سوخت کشور منجر به کاهش تعداد رانندگان فعال ناوگان تپسی و افزایش درخواست کاربران شد که این امر افزایش موقتی قیمت‌‌ها را رقم زد. از همین روی تپسی برای کنترل قیمت‌ها دست به کار شد و با انجام اقداماتی مانند پرداخت مابه‌التفاوت هزینه بنزین دولتی و آزاد به رانندگان و اعطای طرح‌های تشویقی به آن‌ها، در جهت کاهش هزینه سفرها گام برداشت.

منتشر شده

در

توسط

تپسی در پی اختلال سامانه سوخت، مابه‌تفاوت هزینه بنزین دولتی و آزاد را پرداخت می‌کند

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،اختلالی که روز گذشته در سامانه هوشمند سوخت کشور به وجود آمد، باعث ایجاد شرایط غیر عادی برای ناوگان تپسی شد. به نحوی که تعداد درخواست برای سفر به شکل محسوس افزایش، تعداد رانندگان فعال این پلتفرم کاهش و ترافیک سطح شهر نیز افزایش پیدا کرد.

‎با عدم قبول درخواست سفر توسط رانندگان و کاهش عرضه و با تغییر ناگهانی این پارامترها، قیمت‌های سفر موقتا و به صورت خودکار افزایش غیر معمولی داشتند.

به گزارش روابط عمومی تپسی، این شرکت بلافاصله با انجام اقدامات مختلف، توانست سرویس‌دهی را حفظ و به شرایط حالت عادی برگرداند.

پرداخت ما به التفاوت هزینه بنزین دولتی و آزاد به رانندگان فعال تپسی، کنترل دستی قیمت سفرها برای جلوگیری از افزایش غیر متعارف، فعال کردن طرح‌های تشویقی برای رانندگان پاره وقت و غیر فعال برای افزایش تعداد رانندگان فعال و اطلاع‌رسانی درباره جایگاه‌های فعال سوخت از جمله اقدامات تپسی در این راستا است.

لازم به ذکر است طرح‌های ذکر شده، امروز نیز ادامه داشته تا تپسی بتواند در شرایط پیش‌آمده، سرویس‌دهی مطلوبی به کاربران خود داشته باشد.

گفتنی است اختلال در سامانه سوخت کشور از ظهر روز گذشته آغاز و با وجود حل مشکل در بسیاری از شهرها، همچنان در برخی نقاط مانند تهران این مشکل پابرجا بوده و وزیر نفت از رفع مشکل سوخت‌گیری با کارت سوخت طی یکی دو روز آینده خبر داده است.

به گفته دبیر شورای عالی فضای مجازی، این اختلال ناشی از حمله سایبری بوده و منشا آن از خارج کشور بوده است.

ادامه مطلب

فناوری اطلاعات

تمامی زیرساخت‌‌های ارتباطی و مخابراتی کشور بدون هیچ مشکلی در حال خدمات‌رسانی هستند

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با صدور اطلاعیه‌ای تاکید کرد که تمامی زیرساخت‌‌های ارتباطی و مخابراتی کشور بدون هیچ مشکلی در حال خدمات‌رسانی هستند.

منتشر شده

در

توسط

تمامی زیرساخت‌‌های ارتباطی و مخابراتی کشور بدون هیچ مشکلی در حال خدمات‌رسانی هستند

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،به نقل از مرکز روابط عمومی وزارت ارتباطات، در پی اختلال به وجود آمده در سامانه جایگاه‌های سوخت و نگرانی افکار عمومی از تسّری این اختلال به زیرساخت‌های ارتباطی و مخابراتی به آگاهی می‌رساند تمام سامانه‌های ارتباطی و مخابراتی در سراسر کشور بدون هیچ‌گونه اختلالی در حال ارائه خدمات هستند.

بر اساس پیگیری‌های انجام شده و با تلاش کارشناسان وزارت نفت اختلال به وجود آمده در سامانه‌های جایگاه‌های سوخت نیز در حال رفع است و در ساعات آینده به تدریج به حالت پایدار باز می‌گردد.

این اطلاعیه وزارت ارتباطات در شرایطی است که پذیرش حمله سایبری به سامانه هوشمند سوخت رسانی بعد از بررسی‌های متعدد از طرف کارشناسان شرکت ملی فراوده‌های نفتی و نهادهای مرتبط دیگر همچنان از طرف برخی مسئولان پذیرفته نشده اما از آنسو توسط شورای عالی امنیت ملی مورد تایید قرار گرفته است.

حمله سایبری به و اختلال در عملکرد پمپ‌های بنزین

به هر روی انتشار این اطلاعیه خود مبنی بر آن است که این حمله سایبری صحت داشته و وزارت ارتباطات نیز شکل‌گیری آن را پذیرفته است.

 

گفتنی است، «علی فروزنده»، سخنگوی وزارت نفت پیش از این با بیان اینکه سامانه کارت سوخت از مدار خارج شده است، اعلام کرده بود سهمیه‌ها حفظ خواهد شد، زیرا سامانه آفلاین است.

لازم به ذکر است از ظهر امروز مراجعان به جایگاه‌های سوخت کشور برای دریافت بنزین با کارت هوشمند سوخت با مشکل مواجه بودند.

از خرابی دستگاه کارت‌خوان تا پذیرش حمله سایبری

از سویی دیگر، «امین رضانواز» سخنگوی صنف جایگاه‌داران سوخت کشور نیز در گفتگو با صدا و سیما گفته «دستگاه‌های کارت‌خوان‌ سوخت به دلیل مسائل نرم‌افزاری و مستهلک شدن تجهیزات به مشکل خورده است.» او تاکید کرده همه متخصصان وزارت نفت در حال رفع مشکل هستند و تلاش دارند تا این مشکل برطرف شود اما «هیچ پیش بینی برای حل مشکل وجود ندارد.»

اختلال ناگهانی دستگاه‌های کارت سوخت و خرابی همه این دستگاه‌ها به طور همزمان دور از ذهن بود. هرچند در نهایت رئیس انجمن کانون جایگاه‌داران حمله سایبری به پمپ‌بنزین‌های کل کشور را در گفتگو با تجارت نیوز تایید کرد و گفت: «این مشکل در حال بررسی است. از ساعتی قبل امکان سوخت‌گیری در بسیاری از پمپ بنزین‌ها وجود ندارد.»

ادامه مطلب

فناوری اطلاعات

تجهیز اپل واچ سری ۸ به سنسور اندازه‌گیری قند خون قوت گرفت

تامین‌کنندگان اپل در حال حاضر مشغول توسعه قطعاتی برای سنسورهای نسل بعدی برای اپل واچ سری ۸ هستند که می‌توانند قند خون افراد را اندازه‌گیری کند.

منتشر شده

در

توسط

تجهیز اپل واچ سری ۸ به سنسور اندازه‌گیری قند خون قوت گرفت

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،اپل و تامین کنندگان آن روی سنسورهای مادون قرمز با طول موج کوتاه که از سنسورهای متداول برای دستگاه‌های درمانی است، کار می‌کنند. این سنسورها به اپل واچ امکان می‌دهد تا قند خون کاربران را اندازه‌گیری کند. شایعه پایش قند خون روی اپل واچ سری ۷ نیز بارها شنیده شده بود، اما ظاهرا شاهد ان در نسل بعدی خواهیم بود. گزارش جدید می‌گوید که اپل روی یک تکنیک خاص کار می‌کند.

 

شرکت‌های Ennostar و Taiwan Asia Semiconductor روی LEDهای مادون قرمز با طول موج کوتاه کار می‌کنند که کاربردهای بسیاری از جمله اندازه‌گیری قند خون دارد. این گزارش با اطلاعات پتنت اپل که سیستم مشابهی را توصیف می‌کند، مطابقت دارد. ویژگی‌های اپل واچ به مرور زمان تکامل پیدا کرد و در سری ۶ شاهد استفاده از سنسور اکسیژن خون بودیم.

 
 

 

اکنون اپل واچ قادر به پایش ضربان قلب، تشخیص سقوط و پایش اکسیژن خون است که با اضافه شدن اندازه‌گیری قند خون، کامل‌تر از همیشه خواهد شد. به گزارش وال استریت ژورنال، اندازه‌گیری قند خون یکی از ویژگی‌های متعددی است که کوپرتینویی‌ها به دنبال اضافه کردن آن به اپل واچ سری ۸ هستند. اندازه‌گیری سطح قند خون به نمونه خونی افراد احتیاج دارد و گنجاندن این ویژگی در اپل واچ سری ۸، کار بزرگی محسوب می‌شود.

ادامه مطلب

برترین ها