با ما همراه باشید

سیاست

کام مردم در دهه فجر باید با گره‌گشایی از مشکلات آنها شیرین شود

استاندار زنجان با تاکید بر خودداری از اجرای برخی برنامه های تکراری در دهه فجر، گفت: باید کام مردم با خاطرات خوش گره‌گشایی از مشکلات آنها در دهه فجر، شیرین شود.

منتشر شده

در

کام مردم در دهه فجر باید با گره‌گشایی از مشکلات آنها شیرین شود

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان، محسن افشارچی در جلسه ستاد مراسم بزرگداشت دهه فجر که با حضور مدیران و نمایندگان دستگاه های مختلف استان در استانداری زنجان برگزار شد با تاکید بر لزوم اجرای برنامه‌های دهه فجر با محوریت ایجاد شور انقلابی در مردم، اظهار داشت: برنامه ها باید در حد توان استان، علاوه بر اینکه شور لازم را در مردم ایجاد کند، باید با رفع مشکلات آنها شیرینی گره گشایی از مسائل در این ایام در کام و یاد مردم باشد.

وی با بیان اینکه باید از برخی برنامه‌های تکراری جلوگیری شود تصریح کرد: باید برنامه ها را هدفمند جلو ببریم و روی بخشی از مشکلاتی که در استان است متمرکز شویم تا با رایزنی بین دستگاه‌های مربوطه حل و فصل شوند.

استاندار زنجان در ادامه با اشاره به فرمایش رهبر معظم انقلاب و دیدگاه امام راحل که انقلاب اسلامی و دهه فجر را با بعثت حضرت رسول اکرم مقایسه می‌کنند، افزود: امام راحل(ره) می فرمایند در طول تاریخ بشریت، هیچ عیدی، شریف‌تر از عید مبعث نیست و اتفاقی که در مبعث می‌افتد تغییر مسیر تاریخ است.

افشارچی اظهار داشت: انقلاب اسلامی هم یک پیچ و نقطه عطف در تاریخ است و بنابراین بزرگداشت آن مانند بزرگداشت بعثت است.

وی با اشاره به اینکه برای رسیدن به این نقطه خاص، خون‌های بسیاری ریخته شده است، تصریح کرد:پس باید حواسمان به انقلاب باشد و در بزرگداشت آن، دقت لازم را داشته باشیم.

افشارچی با بیان اینکه وضعیت روستاها در قبل از انقلاب از بابت راه، بهداشت و مسائل عمرانی برای نسل امروز ناملموس است، گفت: چون آن را ندیده اند پس بنابراین یک بخش از برنامه های دهه فجر باید در مردم و به ویژه نسل امروز شور ایجاد کند تا تفاوت جشن انقلاب با سایر جشن ها را احساس کنند.

وی با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی تنها کشوری است که در مقابل نظام سلطه ایستاده است افزود: همانگونه که بعثت آمد تا بشر را از سر جهالت برهاند، انقلاب هم آمد تا بشریت را از شهر جهالت مدرن برهاند.

استاندار زنجان علت مشکلات کشور در حال حاضر ناشی از ایستادگی در مقابل سلطه گران و به خاطر استقلال طلبی عنوان کرد و گفت: باید به سمت اجرای برنامه های هدفمند حرکت کنیم مستندات را برش زده و در فضای مجازی نشر بدهیم تا نسل جوان بیش از پیش با علل پیدایش انقلاب آشنا شوند.

افشارچی خاطرنشان کرد: در حال حاضر دست و بازوی کسی که برای کارآمدی نظام پروژه ای را اجرا یا افتتاح کند می‌بوسیم، اگر چه از لحاظ بودجه و توان مالی مشکل داریم.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه حضرت آقا معمولاً در مناسبت ها گره گشایی هایی در حوزه دستگاه قضا با محوریت آزادی زندانیان انجام می‌دهند، خاطر نشان کرد: امیدوارم این امر در استان نیز مورد توجه قرار گیرد و قطعا نماینده ولی فقیه هم در این راستا عنایت های لازم را خواهند داشت.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیاست

رویکرد رسانه ها باید در جهت تقویت جبهه انقلاب باشد

مدیرکل صداوسیمای مرکز زنجان با بیان اینکه رویکرد رسانه ها باید در جهت تقویت جبهه انقلاب باشد گفت:جبهه رسانه ای انقلاب و دلسوزان این نظام و کشور باید با دیدی فراجناحی، خلاقانه و جوان پسند در بطن برنامه ها به سوالات و شائبه های نسل جوان که از طریق رسانه های در اختیار استکبار پخش می شود پاسخ منطقی و عقلانی بدهند.

منتشر شده

در

توسط

رویکرد رسانه ها باید در جهت تقویت جبهه انقلاب باشد

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،در آستانه چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی جلسه هم اندیشی و اتاق فکر صداوسیمای مرکز زنجان با موضوع برنامه های دهه فجر انقلاب اسلامی برگزار شد .

مدیرکل صداوسیمای مرکز زنجان در این نشست با تاکید بر تبیین خلاقانه دستاوردهای 43 ساله انقلاب در عرصه های مختلف علمی، صنعتی، ایدئولوژیک و خدمت رسانی ، این مهم را یکی از وظایف رسانه ها دانست.

محسن لطیفی با تاکید بر اینکه قلم زدن رسانه در حوزه دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران برای خنثی کردن توطئه های دشمنان تاثیرگذاری زیادی دارد، افزود: عزت و اقتدار جمهوری اسلامی ایران در جهان مرهون عنایت خداوند متعال و رهبری عالمانه مقام معظم رهبری و شجاعت ملت قهرمان ایران است و این جشن ها هم باید بصورت مردمی و در بطن جامعه انجام شود.

وی با بیان اینکه رویکرد رسانه ها باید در جهت تقویت جبهه انقلاب باشد تصریح کرد:جبهه رسانه ای انقلاب و دلسوزان این نظام و کشور باید با دیدی فراجناحی، خلاقانه و جوان پسند در بطن برنامه ها به سوالات و شائبه های نسل جوان که از طریق رسانه های در اختیار استکبار پخش می شود پاسخ منطقی و عقلانی بدهند.

مدیرکل صداوسیمای مرکز زنجان با اشاره به اینکه تبیین مناسب و شایسته دستاوردها و رویش های انقلاب برای مردم یکی از رسالت های اصلی رسانه هاست گفت: در کنار پرداخت به پیشرفتهای همه جانبه ایران در حوزه های علمی همچون پزشکی ، نانو ، شرکتهای دانش بنیان و حوزه کشاورزی، دفاعی و صنعتی باید از برکات انقلاب اسلامی ایران در مفتضح شدن غرب و رفع استعمار ملت های مظلوم برای مردم تشریح شود.

در ادامه مدیرکل تبلیغات اسلامی استان هم با بیان اینکه آشنایی نسل جدید با گفتمان انقلاب اسلامی در شرایط کنونی جامعه ضروری است، گفت: نقش بی بدیل رسانه ها در انجام این رسالت خطیر بر کسی پوشیده نیست و عمل به این مهم میتواند علاوه بر ایجاد امید در جامعه ، توطئه ها و شیطنتهای دشمنان نظام را خنثی کند.

در این جلسه که فرمانده سپاه ناحیه زنجان، مسئولین سازمانهای اوج و سراج، حوزه هنری، بسیج هنرمندان و بسیج رسانه و همچنین شورای معاونین صداوسیما هم حضور داشتند ، هریک به بیان دغدغه ها و نقطه نظرات و پیشنهادات خود برای تبیین آرمان های انقلاب و تقابل با جبهه رسانه ای معاند پرداختند .

ادامه مطلب

سیاست

شهدا الگوی تمام عیار نسل حاضر و نسل‌های آینده

جانشین فرمانده نیروی سپاه قدس با بیان اینکه دستاوردهای انقلاب اسلامی مدیون شهدا در جبهه‌های آفندی و پدافندی است که دشمن را به خاک مذلت کشاندند، افزود: شهدا الگوی تمام عیار نسل حاضر و نسل‌های آینده هستند.

منتشر شده

در

توسط

شهدا الگوی تمام عیار نسل حاضر و نسل‌های آینده

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،سردار فلاح زاده در مراسم گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مقاومت استان زنجان، اظهار داشت: مادران شهدا از فرزندان، عصاره جان و پاره تن خود برای دفاع از اسلام، استحکام پایه‌های انقلاب و دفاع از ولایت گذشته و فرزندان خود را راهی جبهه‌ها کرده و گاهی حتی پیکر آنها نیز به دلیل جاویدالاثر شدن دریافت نکردند تا مراسم تشییع برای آنها برگزار کنند که تسلی دل داغدیده شوند.

وی با بیان اینکه در قرآن محمدی هم آمده است که بهترین چیزی را که دارید انفاق کنید، افزود: گاهی انسان به مانند مهاجران صدر اسلام اموال و خانه‌اش را انفاق می‌کند و یا به مانند دوران دفاع مقدس افرادی که با اموال خود اقدام به پشتیبانی از جبهه‌های جنگ می‌کردند و یا همین حالا خیرانی که با ایثار مال خود از خانواده‌های بی‌سرپرست حمایت کرده و یا اقدام به ساخت مدرسه و … می‌کنند، ولی در دوران دفاع مقدس خانواده شهدا پاره تن خود را تقدیم دفاع از اسلام و انقلاب کردند.

این مسئول با اشاره به رشادت‌های بانوان ایرانی در پشت جبهه‌های جنگ و راهی کردن فرزندانشان به خط دفاع، گفت: افرادی همچون مادر شهدای کرمانشاهی وقتی به محضر امام خمینی(ره) در جماران می‌رسد به امام(ره) می‌گوید اماما محزون مباش، دو پسرم را تقدیم کرده‌ام و آمادگی دارم بقیه فرزندانم را در این راه تقدیم کنم.

جانشین فرمانده نیروی سپاه قدس ادامه داد: مادر شهیدان باکری نیز وقتی دو پسرش مجید و آقا مهدی شهید شده و در مقابلش بودند، به امام(ره) عنوان کرد که ای کاش به اندازه رگ‌های بدنم پسر داشتم و در راه انقلاب فدا می‌کردم.

سردار فلاح زاده با اشاره به لقب ام‌ابیهای حضرت زهرا(س)، گفت: این حضرت در شعب ابی طالب مراقب پدر و مشغول مداوای جراحات پدر در احد شد که حضرت پیامبر(ص) به او لقب ام ابیها دادند.

سردار فلاح زاده با تاکید بر اینکه مادران و خانواده شهدا برای پیروزی انقلاب ایثار کردند، ادامه داد: از یکی از مادران شهدا سوال می‌شود که زیباترین و تلخ‌ترین خاطره زندگی خود را بگویید جواب می‌دهد زیباترینش پیروزی انقلاب و تلخ‌ترین رحلت امام راحل است که این خود معرفت خانواده شهدا نسبت به انقلاب، امام و دستاوردهای انقلاب است.

جانشین فرمانده نیروی سپاه قدس با بیان اینکه حضرت زهرا(س) در همه صحنه‌ها از جمله سخنرانی قرای فدکیه مدافع ولی زمان خود بود و با این روش به تمامی نسل‌ها در همه عصرها یادآورشد که ولایت علی، اولاد علی و جانشینان او مقدم بر همه چیز است.

سردار فلاح زاده تصریح کرد: حضرت زینب(س) نیز از مکه مکرمه تا صحرای کربلا حتی زمانی که فرزندانش را تقدیم اسلام کرد معرفت و شناخت خود را به امام زمان عصر خود ابراز می‌کرد با وجود اینکه در واقعه کربلا همه داغ‌ها از جمله شهادت فرزندان، فرزندان برادر و برادرش را به چشم دید و اسارت را به جان خرید اما در تعریف واقعه کربلا فرمود هر آنچه دیدم زیبایی بود که این امر ناشی از شناخت و معرفت ایشان نسبت به ولی زمان خود است.

وی ادامه داد: مادران، همسران و پدران شهدا در حالی که با پیکر فرزندان خود مواجه می‌شدند با خداوند متعال اینگونه نجوا می‌کردند که این قربانی را از ما بپذیر.

این مسئول با اشاره به ولایت پذیری حضرت ام‌البنین، گفت: حضرت ام‌البنین(س) حتی در روز عروسی خود وقتی متوجه بیماری حسن و حسین شدند از ایشان پرستاری کرد و همواره فرزندان حضرت زهرا(س) را مقدم به فرزندان خود می‌دانست.

جانشین فرمانده نیروی سپاه قدس یادآورشد: حضرت ام‌البنین(ع) همواره فرزندان خود را تشویق به همراهی با فرزندان حضرت علی(ع) می‌کرد و زمانی که خبر شهادت یک به یک فرزندانش به او در کربلا داده شد، ایشان از امام حسین(ع) خبر گرفت و با شنیدن شهادت آن حضرت فرمود رگ‌های قلبم پاره پاره شد که این امر ناشی از معرفت و شناخت ایشان نسبت به جایگاه امام زمان خویش است.

سردار فلاح زاده شهدا را تربیت یافته مساجد و علمای ربانی عنوان کرد و گفت: علمای ربانی نیز در مکتب امام صادق(ع)، پیامبر گرامی اسلام و ائمه اطهار تربیت شده‌اند.

وی با بیان اینکه دستاوردهای انقلاب اسلامی مدیون شهدا در جبهه‌های آفندی و پدافندی است که دشمن را به خاک مذلت کشاندند، افزود: شهدا الگوی تمام عیار نسل حاضر و نسل‌های بعدی هستند.

این مسئول با گرامیداشت یاد و خاطره شهید سلیمانی، بیان داشت: همه خصوصیات شهدا در سردار سلیمانی جمع است و اگر می‌خواهیم مکتب این شهید را ترویج کنیم اول باید نسبت به ایشان شناخت داشته باشیم، همچنانکه برای شناخت مکتب علی و اولاد او باید نسبت به آنها شناخت کسب کنیم.

جانشین فرمانده نیروی سپاه قدس با اشاره به رشادت‌های سردار سلیمانی در جبهه‌های حق علیه باطل در عملیات‌های مختلف نظامی، جبهه مقاومت و راه‌اندازی موکب‌های اربعین، یادآور شد: حاج قاسم را باید در چنین صحنه‌هایی شناخت.

سردار فلاح زاده تاکید کرد: با وجود اینکه ۲۵ هزار نفر از یاران حضرت علی(ع)‌ در جنگ صفین به شهادت رسیدند اما مالک اشتر بهترین، باوفاترین، شجاع‌ترین و متقی‌ترین یار ایشان بود.

وی با بیان اینکه در شهادت سردار سلیمانی رهبر انقلاب محزون شدند، همچنانکه هنوز هم محزون هستند، افزود: خدا محوری، کار برای کسب رضایت الهی و ولایتمداری عملی از مهمترین ویژگی‌های ایشان بود.

این مسئول تصریح کرد: حاج قاسم اهل توسل و مردم دار بود که یکی از سرداران بزرگ استان زنجان با عنوان سید رضی که ۱۸ سال در جبهه مقاومت حضور دارد، گنجینه بزرگی برای این استان محسوب می‌شود و خاطرات بیشماری از سردار سلیمانی برای بازگویی دارد.

جانشین فرمانده نیروی سپاه قدس گفت: با صبر و بردباری مردم و به کوری چشم دشمن مشکلات اقتصادی حل و به مصاف دشمنان و فتح سنگرهای کلیدی جهان می‌رویم و راه را شهدا ادامه خواهیم داد.

ادامه مطلب

سیاست

خانواده هدف اصلی دشمن برای از بین بردن جامعه اسلامی

مسؤول نمایندگی ولی فقیه در سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان با بیان اینکه امروز دشمن پی برده است که برای از بین بردن جامعه اسلامی می‌بایست خانواده را از بین برد و محور خانواده مادر است، گفت: امروز تربیت نسل مقدس‌ترین اقدام در جامعه اسلامی محسوب می‌شود و مادران در این زمینه نقش محوری را ایفا می‌کنند.

منتشر شده

در

توسط

خانواده هدف اصلی دشمن برای از بین بردن جامعه اسلامی

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،حسن بیگدلی در مراسم یادواره شهدای مقاومت با بیان اینکه حضرت ام‌البنین (س) مادر همه بنی هاشم بود، اظهار داشت: حضرت ام‌البنین (س) این بانوی بزرگوار در مکتب اسلام راستین پرورش یافته بود.

وی با اشاره به اینکه ام‌البنین(س) زنی با کمال، ادیب و با وقار بود و از روزی که به خانه امیر مومنان علی(ع) آمد هر روز بر درخشش و بزرگی او افزوده شد، عنوان کرد: وی تا پیش از این ازدواج زنی بی‌نشان، اما از خاندانی بزرگ بود، ولی تشرف او به همسری امام، از او چهره‌ای تابناک در تاریخ اسلام ساخت.

مسؤول نمایندگی ولی فقیه در سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان با بیان اینکه با بیان اینکه تواضع و ادب حضرت ام البنین(س) از همان آغاز زندگی مشترک خود با امام علی(ع) مثال زدنی بود، خاطر نشان کرد: این بانوی بزرگوار، هنگام ورود به منزل مولا امام علی بن ابیطالب(ع)، از شوهر خود می‌خواهد که با وجود این که نامش فاطمه است، اما در منزل او را فاطمه صدا نکند تا شاید فرزندان حضرت فاطمه زهرا(س) به یاد مادر گرامی شان افتاده و اندوهگین شوند و هم این که ایشان اعتقاد داشتند که مقام و منزلت حضرت فاطمه زهرا(س) به عنوان بی بی دو عالم، بسیار بالاتر از آن است که نام ایشان با نام من یکی صدا شود.

وی در بیان دیگر ویژگی‌ها و فضایل شخصیتی حضرت فاطمه ام‌البنین(س) گفت: به جرأت می‌توان گفت که ویژگی‌ها و فضایل شخصیتی حضرت ام‌البنین (س) در فرزندی همچون حضرت ابوالفضل العباس(ع) تبلور یافت که تمام عمر خود را در رکاب امام حسین(ع) و پسر فاطمه گذراند و هیچ گاه به خود اجازه نداد در مقابل حرف امام زمان خود، حرفی بزند.

بیگدلی با بیان اینکه حضرت فاطمه ام البنین(س)، همچنین در مقاطع مختلف پس از حادثه کربلا، بدون هیچ شکایت و گلایه‌ای از شهادت فرزندان برومند خود از جمله حضرت عباس(ع)، همچون یک مادر شهید شجاع و فداکار، وظیفه فرزندان خود را فدا شدن در راه امام حسین بن علی(ع) عنوان و به این اتفاق، افتخار می‌کرد، اضافه کرد: حضرت ام البنین(س) در طول زندگی مبارکی که در کنار فرزندان فاطمه زهرا(س) و خاندان رسول الله(ص) داشتند، همیشه ادب را رعایت می‌کردند.

مسؤول نمایندگی ولی فقیه در سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان گفت: حضرت ام البنین(س) و فرزندانشان، هیچ گاه خود را بالاتر و یا هم ردیف فرزندان فاطمه(س) نمی‌دیدند.

بیگدلی با اشاره به اینکه دلیری و شجاعت صفتی است که وجودش، به مردان برتری و بزرگی می‌بخشد، اضافه کرد: اگر این صفت در وجود زنی نهفته باشد که خود دارای کمال علمی و ادبی نیز هست، از او شخصیتی سرآمد و ممتاز می‌سازد.

این مقام مسئول با بیان اینکه امروز دشمن پی برده است که برای از بین بردن جامعه اسلامی می‌بایست خانواده را از بین برد و محور خانواده مادر است، افزود: امروز تربیت نسل مقدس‌ترین اقدام در جامعه اسلامی محسوب می‌شود و مادران در این زمینه نقش محوری را ایفا می‌کنند.

ادامه مطلب

برترین ها