با ما همراه باشید

فناوری اطلاعات

چگونه مشکل اتصال به اینترنت را برطرف کنیم؟

برای همه ما پیش آمده که ناگهان ارتباط اینترنتی‌مان را از دست داده‌ایم. این موضوع می‌تواند بسیار آزاردهنده باشد، مخصوصا اگر به دفعات تکرار شود. در این مطلب نگاهی به تمام مشکلاتی داریم که می‌توانند روی ارتباط اینترنت شما تاثیر داشته باشند و همچنین نحوه رفع هرکدام از آن‌ها را به شما آموزش می‌دهیم. در حقیقت یک راهنمای جامع برای رفع مشکل اتصال به اینترنت برایتان آماده شده است.

منتشر شده

در

چگونه مشکل اتصال به اینترنت را برطرف کنیم؟

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،اینترنت شما هنوز حجم دارد و پیش از این هم از آن استفاده کرده‌اید، اما ناگهان دیگر نمی‌توانید به اینترنت وصل شوید. دلایل زیادی می‌توانند موجب چنین موضوعی شوند، از مشکلات سخت افزاری گرفته تا بدافزارها. در ادامه این مطلب می‌خواهیم تمام این مشکلات را بررسی کنیم و همچنین راه‌حل رفع آن‌ها را ارائه کنیم، تا پایان همراه دیجیاتو باشید.

به سایت‌های مختلف سر بزنید

یکی از رایج‌ترین دلایل مواجه شدن با مشکل اتصال به اینترنت مربوط به زمانی می‌شود که یک سایت بالا نمی‌آید. دلایل مختلفی برای این موضوع وجود دارد که شامل قطعی سرور میزبان سایت یا عدم پرداخت هزینه‌های مربوطه توسط صاحب وب‌سایت می‌شود.

 

فرقی نمی‌کند یک سایت به چه دلیلی بالا نمی‌آید، شما نمی‌توانید با همان یک سایت وضعیت ارتباط اینترنت را بررسی کنید. بنابراین قبل از اینکه به سراغ عیب‌یابی اتصال به اینترنت بروید، حداقل به یک یا دو وب‌سایت مطرح مانند گوگل یا آمازون سر بزنید. اگر این سایت‌ها مشکلی نداشتند، پس اینترنت شما هم وصل است، اما اگر وضعیت فرق می‌کرد، برای رفع مشکل مراحل بعدی را آزمایش کنید.

بررسی تنظیمات وای‌فای PC، گوشی یا تبلت

یکی دیگر از روش‌ها برای رفع مشکل اتصال به اینترنت، اطمینان یافتن از تنظیمات درست آن در دستگاه‌های مختلف است. آیا دستگاه شما به روتر درستی متصل شده؟ آیا پسورد را به درستی وارد کرده‌اید؟

فرقی نمی‌کند در حال استفاده از چه دستگاهی باشید، در هر صورت باید اطلاعات درست را وارد آن‌ها کنید. اگر برای روتر پسورد پیچیده‌ای انتخاب کرده باشید، باید در تایپ آن دقت کنید.

بررسی روشن بودن روتر

 

شاید بد نباشد نگاهی به خود روتر داشته باشید تا از روشن بودن آن مطمئن شوید. اگر روتر به برق وصل است، آن را روشن کنید. در صورتی که با فشار دادن دکمه، روتر روشن نشد احتمالا آداپتور آن دچار مشکل شده است. در این زمان باید یک آداپتور جدید تهیه کنید.

قطعی شبکه اینترنت

این احتمال وجود دارد بنابر هر دلیلی اینترنت در محلی که ساکن هستید، برای مدتی قطع شود. یا اینکه شرکتی که از آن اینترنت خریداری کرده‌اید، دچار مشکل شده باشد.

در این زمان، وضعیت اینترنت موبایل را چک کنید و با استفاده از همان، وضعیت ارائه‌دهنده اینترنت را مورد بررسی قرار دهید یا اینکه اخبار مربوطه را دنبال کنید. در صورتی که مشکل اتصال به اینترنت مربوط به قطعی شبکه باشد، باید تا رفع آن منتظر بمانید. البته تا زمان رفع مشکل، می‌توانید از اینترنت موبایل استفاده کنید.

بررسی اتصال روتر به اینترنت

اگر دیتا به روتر نرسد و یک ارتباط برقرار نکند، شما هم نمی‌توانید از اینترنت استفاده کنید. فرقی نمی‌کند از چه نوع اینترنت خانگی استفاده می‌کنید چرا که در هر صورت ارتباط از طریق یک پورت در دیوار خانه و یک کابل به روتر شما می‌رسد و شما می‌توانید به اینترنت متصل شوید.

این احتمال وجود دارد که روتر شما کابل خاصی داشته باشد، با این وجود در هر صورت باید از اتصال آن به روتر مطمئن شوید. اگر فکر می‌کنید این کابل مشکلی دارد و مانع از اتصال شما به اینترنت می‌شود، آن را عوض کنید.

شما همچنین می‌توانید اتصال به اینترنت را با ورود به صفحه ادمین روتر بررسی کنید. اطلاعات مربوط به ورود به این صفحه روی روتر قرار گرفته و برای دسترسی به صفحه ادمین، باید از مرورگر استفاده کنید. بنابراین اگر روتر روشن باشد، باید بتوانید به این صفحه دسترسی پیدا کنید. بعد از ورود به این صفحه، به دنبال اطلاعات درباره ارتباط اینترنت باشید.

بررسی پینگ

ارتباط میان کامپیوتر شما و روتر با استفاده از پینگ مشخص می‌شود. پینگ یک دستور شبکه است که دیتا را به یک آدرس IP مشخص یا وب‌سایت می‌فرستد و می‌تواند باعث ایجاد مشکل در ارتباط اینترنت شما شود.

  • آدرس آی‌پی روتر خود را پیدا کنید.
  • روی کامپیوتر خود یک رابط خط دستور را اجرا کنید، برای مثال پاورشل ویندوز.
  • دستور Ping [IP_ADDRESS] را وارد کنید و البته جای [IP_ADDRESS]، آی‌پی خودتان را وارد کنید.

اگر نتیجه پینگ به صورت مجموعه‌ای از «Reply from» بود، یعنی ارتباط با روتر شما مشکلی ندارد.

از کابل اترنت متفاوتی استفاده کنید

 

کابل‌های اترنت سریعتر از وای‌فای هستند، اما شاید پس از مدتی دیگر کار نکنند. برای بررسی خرابی کابل اترنت، از یک کابل جدید برای ارتباط میان سیستم‌تان و روتر استفاده کنید. اگر مشکل از کابل باشد، با کابل جدید می‌توانید دوباره آنلاین شوید.

بین کانال‌های وایرلس سوییچ کنید

اگر اترنت کار می‌کند اما وای‌فای مشکل دارد، این موضوع احتمالا به کانال‌های انتخابی روتر بازمی‌گردد. روترها دو باند ۲.۴ و ۵ گیگاهرتز و ۲۸ کانال دارند که البته استفاده از آن‌ها به محل زندگی‌تان بستگی دارد. با این وجود همیشه چندین کانال برای انتخاب پیش روی‌تان قرار دارد.

اگر روتر شما و همسایه‌تان روی یک کانال کار کند، هردوی آن‌ها عملکرد ضعیفی از خودشان نشان می‌دهند. بهترین کار در این زمان، تغییر کانال وای‌فای است.

آپدیت فریمور روتر

مشکل روتر شما شاید با بروزرسانی فریمور برطرف شود. مدت زمان دانلود این فایل بستگی به کیفیت شبکه دارد و می‌توانید از کامپیوتر محل کار یا سیستم دوست خود برای دانلود این فایل استفاده کنید و با استفاده از فلش USB آن را روی روتر کپی کنید.

برای بررسی عملی بودن چنین روشی باید به سایت سازنده روتر مراجعه کنید و فریمورهای موجو‌د برای روتر خود را مورد بررسی قرار دهید. در کنار فریمورهای رسمی سازنده، می‌توانید از یک فریمور روتر شخص ثالث هم استفاده کنید.

بررسی بدافزار روی سیستم

بدافزارها می‌توانند ارتباط اینترنت شما را مسدود کنند که یک تکنیک ساده به حساب می‌آید و مانع از دانلود آنتی ویروس یا ضدبدافزار برای حذف خود می‌شوند.

اگر تا به اینجای کار مشکل اتصال به اینترنت برای شما برطرف نشده، در این زمان سیستم‌تان را برای حذف بدافزار اسکن کنید. برای اینکار می‌توانید از هر آنتی ویروسی که دارید حتی خود ویندوز دیفندر استفاده کنید. اگر چنین کاری امکان‌پذیر نیست، یک نرم افزار ضدبدافزار با یک سیستم دیگر دانلود کرده و روی سیستم‌تان نصب کنید.

ریست فکتوری روتر

اگرچه با یک کار ساده روبه‌رو هستیم، اما ریست روتر به تنظیمات کارخانه می‌تواند مشکلات آن را برطرف کند. با این وجود باید آخرین راه‌حل شما باشد چرا که پسورد را به حالت پیش فرض می‌برد و باید آن را بطور دستی تغییر دهید و دوباره تمام دستگاه‌ها را به آن متصل کنید. اما اگر به اینترنت دسترسی نداشته باشید، چنین کاری ارزشش را دارد و می‌توانید دوباره به اینترنت وصل شوید.

اگر با تمام این راه‌حل‌ها همچنان به اینترنت دسترسی ندارید، با ارائه‌دهنده سرویس اینترنت خود تماس بگیرید و مشکل را با آن‌ها به اشتراک بگذارید. آن‌ها احتمالا به راه‌حل‌های همین مقاله اشاره می‌کنند، اما اگر این روش‌ها پاسخگو نباشند، احتمالا مشکل از جای دیگری است و ارائه‌دهنده اینترنت آن را برطرف می‌کند.

منبع:دیجیاتو

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فناوری اطلاعات

شناسایی ۴۲ هزار و ۵۰۰ بازی قمار آنلاین در مهرماه امسال

دادستان کل کشور با بیان اینکه در مهرماه امسال ۴۲ هزار و ۵۰۰ بازی قمار آنلاین شناسایی شده‌ است، خبر از ارسال پیام هشدار برای ۲۶ هزار و ۸۰۰ مورد از این بازی‌ها داد و عنوان کرد که این کار می‌تواند بسیار موثر باشد.

منتشر شده

در

توسط

شناسایی ۴۲ هزار و ۵۰۰ بازی قمار آنلاین در مهرماه امسال

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،حجت‌الاسلام و المسلمین محمدجعفر منتظری، در نشست امروز شورای عالی قوه قضاییه با بیان اینکه در مهرماه امسال ۴۲ هزار و ۵۰۰ بازی قمار آنلاین شناسایی شده‌ است،اظهار داشت: برای ۲۶ هزار و ۸۰۰ مورد از این بازی‌ها پیام هشدار ارسال شده که این پیام‌ها می‌تواند نسبتاً موثر باشد.

دادستان کل کشور، در نشست شورای عالی قوه قضاییه، گفت: طبق بررسی‌های انجام شده، تعداد ۱۴ هزار و ۶۹۰ شماره تلفنی که از سوی این بازی‌های قمار آنلاین به بانک‌ها داده شده، شماره تلفن‌های نامعتبر است.

منتظری همچنین بر ضرورت برخورد قاطع و بازدارنده دادستان‌ها با متخلفان و متهمان بازی‌های قمار آنلاین تاکید کرد.

 

پرونده‌های ده ساله و فراموش شده

محمد کاظمی فرد، رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه نیز در بخش دیگری از این نشست، با اشاره به اقدامات این مرکز در راستای توسعه و تقویت سامانه‌های نظارت هوشمند بر پرونده‌های معوق گفت: در فاز اول اقدامات در این راستا، فهرست پرونده‌های معوق بیش از یک سال به تفکیک استان، شعبه، شماره پرونده و سن آن قابل گزارش‌گیری و پیگیری شده است.

رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه با بیان اینکه در میان این پرونده‌های معوق، پرونده‌هایی در برخی شعب وجود دارد که سن آنها از یک تا بیش از ده سال است، گفت: امکان مشاهده و نظارت بر این پرونده‌ها در داشبوردهای مدیریتی مدیران ارشد قوه قضائیه وجود دارد.

کاظمی‌فرد همچنین در اینباره گفت: مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه تا پایان سال جاری، تعداد دیگری از ابزارهایی که با استفاده از آنها بتوان بر داده‌ها نظارت هوشمندی داشت را به بهره‌برداری خواهد رساند.

او با بیان اینکه از ابتدای شروع مسیر هوشمندسازی قوه قضائیه تا به امروز حدود ۷۰ سامانه متعدد توسط مرکز آمار و فناوری اطلاعات به بهره‌برداری رسیده است، گفت: طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، این عدد تا پایان سال به ۱۰۰ سامانه خواهد رسید.

او افزود:این سامانه‌ها که داده‌های دستی را به داده‌های ماشینی تبدیل می‌کنند، در داشبوردهای مدیریتی مدیران قضائی قرار گرفته است.

ادامه مطلب

فناوری اطلاعات

پهنای باند اینترنت به گفته مرکز ملی فضای مجازی کاهش نداشته است

معاون فناوری مرکز ملی فضای مجازی با اشاره به اینکه پهنای باند اینترنت کاهش نداشته، اعلام کرد دلیل اختلالات اخیر توسعه‌نیافتن شبکه ثابت کشور و تمرکز بر توسعه ارتباطات سیار است.

منتشر شده

در

توسط

پهنای باند اینترنت به گفته مرکز ملی فضای مجازی کاهش نداشته است

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،در ماه اخیر به‌ دفعات شاهد اختلال اینترنت بوده‌ایم. اپراتورهای اینترنت ثابت اعلام کردند که مشکل کاهش سرعت و افت کیفیت اینترنت به‌دلیل کمبود پهنای باند در کشور است. ازسویی، شورای عالی فضای مجازی باید مجوز واردات پهنای باند را به شرکت زیرساخت بدهد و براساس شنیده‌ها، از زمان تغییر وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات افزایش ماهانه و موردنیاز کشور در زمینه پهنای باند بین‌الملل اتفاق نیفتاده است.

پس از انتشار این خبر، رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اعلام کرد: مشکل کاهش کیفیت اینترنت از اول مهر‌ و با شروع دوره تحصیلی جدید دچار مشکل شد. حسین فلاح جوشقانی اضافه کرد «دلیل این اتفاق به‌غیر از افزایش حجم مصرف، این بود که شرکت‌ها به تجهیزات برای توسعه نیاز داشتند؛ اما به‌دلیل مسائل مربوط به تحریم، امکان تکمیل به‌موقع این تجهیزات برایشان سخت شده است.»

حالا ابوالفضل روحانی، معاون فناوری مرکز ملی فضای مجازی، گفته‌ها مبنی بر مخالفت این مرکز با افزایش پهنای باند در کشور را تکذیب کرده و گفته است منعی برای توسعه پهنای باند اینترنت در کشور وجود ندارد. وی با اشاره به اینکه پهنای باند اینترنت بین‌الملل کاهش نیافته، تأکید کرد بی‌توجهی به توسعه زیرساخت‌های ارتباطی ثابت و عقب‌ماندگی جدی کشور در این بخش باعث ایجاد اختلالات اخیر شده است.

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فضای مجازی، معاون فناوری مرکز ملی فضای مجازی گفت تنظیم‌گری وزارت ارتباطات در سال‌های اخیر به نحوی بوده که توسعه ارتباطات ثابت در کشور مزیت رقابتی خود را از دست داده و بر توسعه ارتباطات سیار تمرکز شده است.

وی اضافه کرد:در چنین شرایطی خواه ناخواه افزایش تقاضا برای دسترسی به محتوا یا خدمات داخلی و خارجی موجب اختلال و کاهش کیفیت دسترسی خواهد شد. مخصوصا اینکه در دوسال گذشته با فراگیری بیماری  کرونا ، میزان استفاده از خدمات پرترافیک مثل VOD-ها و آموزش آنلاین به‌شدت افزایش یافته است. این مسئله کمبودها و توسعه‌نیافتگی‌ها در زیرساخت ارتباطی کشور را به‌طور ملموس و به‌صورت عمومی هویدا کرده است.

روحانی همچنین گفت مرکز ملی فضای مجازی از سال ۹۶ پیگیر تغییر معماری شبکه ارتباطی کشور از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بود؛ اما همراهی مناسبی در این خصوص شکل نگرفت.

وی افزود: وزیر ارتباطات دوره جدید توسعه ارتباطات ثابت را یکی از اولویت‌های کاری خود قرار داده‌ و نیاز است ارائه‌دهندگان خدمات ارتباطی کشور هم با وزیر در این خصوص همکاری کنند تا هرچه سریع‌تر این عقب‌ماندگی جبران شود.

ادامه مطلب

فناوری اطلاعات

شبکه اجتماعی ترامپ از راه نرسیده هک شد

تکنولوژی
موبایل
خودرو
کار و کسب
چگونه‌ها
علمی
بررسی‌ها
دیروز
تبلیغات

ورود

Your browser does not support the video tag
ایرانسل
شبکه اجتماعی ترامپ از راه نرسیده هک شد

اخبار تکنولوژی

شبکه اجتماعی ترامپ از راه نرسیده هک شد
Array
جواد تاجی
۷ ساعت پیش

نسخه بتای شبکه اجتماعی دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا از ماه آینده رسما در دسترس کاربران قرار می‌گیرد. اما ظاهرا پلتفرم تازه نفسی که هنوز کار خود را به صورت عمومی آغاز نکرده،‌ در همین قدم‌های اول با حمله هکری روبرو شد و اکانت‌های جعلی بسیاری برای ترامپ و اطرافیانش در شبکه اجتماعی وی با نام «Truth Social» ایجاد شد.

منتشر شده

در

توسط

شبکه اجتماعی ترامپ از راه نرسیده هک شد

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،در زمانی حدود کمتر از دو ساعت هکرها ظاهرا توانسته‌اند به پلتفرم این شبکه اجتماعی نفوذ کرده و حساب‌های جعلی در آن ایجاد کنند. ظاهرا لینک ثبت‌نامی در وب‌سایت پلتفرم ایجاد شده که کاربران را به دامنه tmediatech.io منتقل می‌کرده است. از طریق همین دامنه که هم اکنون حذف شده، تعداد زیادی اکانت شده و هکرها به این شبکه اجتماعی دسترسی پیدا کرده و برای ترامپ حساب‌های جعلی ساختند.

شبکه اجتماعی ترامپ

 

آن‌ها با استفاده از حساب جعلی donaldjtrump درباره مواردی از جمله محل اختفای «ملانیا ترامپ» بانوی اول سابق آمریکا صحبت کردند. هکرهای وابسته به گروه Anonymous در بیانیه خود اعلام کردند این تلاش به عنوان بخشی از مبارزه آنلاین آن‌ها علیه نفرت بوده است.

علاوه بر این در گزارش دیگری عنوان شده که شبکه اجتماعی ترامپ از کدهای مشتق شده‌ای استفاده می‌کند که به طور بالقوه می‌تواند منجر به تنظیم شکایت علیه این پلتفرم شود.

طبق این گزارش، به نظر می‌رسد این شبکه اجتماعی شبیه به توییتر از نظر کدها نیز مشکلاتی دارد، زیرا شبکه اجتماعی Truth کدهای خود را به صورت مستقیم از شبکه اجتماعی منبع باز Mastodon برداشته است که می‌تواند عدم تمرکز بر حفظ حریم خصوصی کاربران را تایید کند.

شباهت کد این دو پلتفرم ابتدا توسط کاربران اولیه Truth مشاهده شده و یکی از کاربران توییتر تصویری از صفحه HTML پلتفرم ترامپ منتشر کرد که نشان‌دهنده واژه Mastodon در کد است.

هرچند استفاده از کدهای Mastodon به عنوان یک «پلتفرم متن باز» توسط سایر سازمان‌ها منطقی به نظر می‌رسد، اما ترامپ احتمالا یکی از شرایط آن را نقض کرده باشد. این پلتفرم تحت عنوان مجوز AGPLv3 ارائه می‌شود که باعث می‌شود کاربران کد کپی شده یا اصلاح شده خود را برای بازرسی عمومی در دسترس قرار دهند. با این وجود شبکه اجتماعی TRUTH ادعا دارد که تمام کدهای پلتفرم آن به صورت اختصاصی طراحی شده است.

ادامه مطلب

برترین ها