اجتماعی

پیش بینی دو گزینه 150 هکتاری برای اجرای نهضت ملی مسکن در فاز دوم قیدار

رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان خدابنده با بیان اینکه دو گزینه 150هکتاری برای اجرای نهضت ملی مسکن در فاز دوم در شهر قیدار پیش بینی شده است، گفت: عملیات نقشه برداری در این اراضی انجام شده و می‌خواهیم برای الحاق به محدوده مثل فاز 25 هکتاری با اداره اوقاف، شهرداری و صاحبان زمین وارد مذاکره شویم که زمان بر است ولی امیدواریم این مهم اتفاق بیفتد و بتوانیم متقاضیان واجد شرایط این شهر را به طور کامل خانه دار کنیم.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،جمال خلجی با بیان اینکه شهرستان خدابنده هفت شهر دارد، اظهار داشت: در شهر قیدار در فاز اول نهضت ملی مسکن 519متقاضی واجد شرایط وجود داشت و با تفاهم نامه ای که بین شهرداری، اداره اوقاف و صاحبان زمین صورت گرفت خوشبختانه برای این تعداد، زمین تامین شد.

وی بیان داشت: امیدواریم با آورده به موقع متقاضیان تا پایان سال آینده واحدهای مسکونی نهضت ملی مسکن شهر قیدار آماده شوند و در حال حاضر پیشرفت فیزیکی واحدها در مرحله بتن ریزی سقف است.

رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان خدابنده، با بیان اینکه استقبال از نهضت ملی مسکن در شهر قیدار مطلوب است، گفت: در فاز دوم نهضت ملی مسکن بیش از 6هزار و 161نفر در این شهر ثبت نام کردند که از این تعداد دو هزار و 856نفر رد درخواست و بیش از دو هزار و 359نفر تایید نهایی درخواست شدند.

خلجی با بیان اینکه در شهر سجاس 574نفر در فاز دوم نهضت ملی مسکن ثبت نام کردند و 367نفر رد درخواست و 138نفر تایید نهایی درخواست شدند، تاکید کرد: پیگیر الحاق به محدوده در این شهر هستیم تا مشکل زمین حل شود و در این خصوص تفاهم‌نامه ای هم با زمین داران و شهرداری این شهر صورت گرفته و عملیات نقشه برداری اراضی موردنظر نیز رو به اتمام‌ است.

وی تعداد متقاضیان نهضت ملی مسکن در شهر گرماب را 292نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد 223نفر رد درخواست و 35نفر تایید نهایی درخواست شدند که در این راستا برای تامین این تعداد واحد مسکونی درصدد هستیم از طریق تهاتر اراضی سازمان ملی زمین و مسکن با قطعات مسکونی متعلق به شهرداری گرماب برای متقاضیان واجد شرایط این شهر تامین زمین صورت بگیرد.

رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان خدابنده، با اشاره به اینکه 709نفر در شهر زرین رود در فاز دوم نهضت ملی مسکن ثبت نام کردند که از این تعداد 432نفر رد درخواست شدند، افزود: در این میان 197نفر تایید درخواست نهایی شدند.

خلجی ادامه داد: متاسفانه همکاری در این شهر برای تامین زمین انجام نگرفته در حالی که سازمان ملی زمین و مسکن اعلام آمادگی کرده با قیمت کارشناسی زمین خریداری کند ولی هیچ همکاری تاکنون از طرف مالکان اراضی مورد نظر در این شهر صورت نپذیرفته است.

گزینه‌هایی در شهر قیدار برای تامین زمین وجود دارد

خلجی با اشاره به اینکه در شهرهای سهرورد 15نفر، کرسف 41نفر و نوربهار هم چهار نفر تایید نهایی درخواست شدند، گفت: متاسفانه همکاری در این شهرها نیز برای تامین زمین وجود ندارد و به علت اینکه تعداد متقاضیان کم است این تعداد متقاضی در شهر قیدار پوشش داده می‌شوند.

وی با بیان اینکه دو گزینه 150هکتاری برای اجرای نهضت ملی مسکن در فاز دوم در شهر قیدار پیش بینی شده است، افزود: عملیات نقشه برداری در این اراضی انجام شده و می‌خواهیم برای الحاق به محدوده مثل فاز 25 هکتاری با اداره اوقاف، شهرداری و صاحبان زمین وارد مذاکره شویم که زمان بر است ولی امیدواریم این مهم اتفاق بیفتد و بتوانیم متقاضیان واجد شرایط این شهر را به طور کامل خانه دار کنیم.

رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان خدابنده، به مشکلات اجرای پروژه‌های نهضت ملی مسکن در شهر قیدار اشاره کرد و گفت: با توجه به وقفی بودن زمین‌های شهر قیدار تعامل و همراهی بیش از پیش اوقاف ضروری است.

خلجی با بیان اینکه مصالح معدنی و یا رودخانه ای مناسب برای اجرای روسازی معابر سایت طرح نهضت ملی مسکن ضروری است، افزود: نبود معدن مناسب مصالح روسازی یا رودخانه ای در نزدیکی شهر قیدار به عنوان یک چالش مطرح است و با توجه به اینکه فاصله انتقال مصالح به محل اجرای طرح‌ زیاد است این عوامل باعث افزایش هزینه‌های آماده سازی پروژه‌های طرح نهضت ملی مسکن می‌شود.

خلجی همچنین در پایان بر لزوم تسریع و تقویت همکاری اداره آب در اجرای انتقال آب رسانی سایت طرح نهضت ملی مسکن در قیدار تاکید کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا