اجتماعی

پشتوانه تاکید و تشویق جوانان به ازدواج منطق قرآنی است

استاندار زنجان گفت:وقتی به ازدواج رهنمود می دهیم با پشتوانه منطق قرآنی است و باید برای حل مشکلات این مسیر علاوه بر تلاش و همتی که داریم با خدا معامله کنیم که بهترین معامله هاست.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان، محسن افشارچی در سومین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان زنجان با موضوع ازدواج با بیان اینکه تا کنون روایت درستی از انقلاب اسلامی ارائه نشده است و باید در این زمینه بیش از پیش کار کرد؛ اظهار داشت: اگر مسائل به صورت بنیادی و ایدئولوژیک بررسی شوند در مسائل جزئی دچار شبه و تنش نخواهیم شد.

وی با اشاره به اینکه مشکلات امروز ما به خاطر تنش و درگیری با نظام سلطه است تصریح کرد: جمهوری اسلامی نمی خواهد سلطه پذیر یا سلطه گر باشد و در این درگیری تمدنی یکی از لبه های برخوردی مسئله جهان بینی، فرهنگ و آداب است که تفاوت نگاه طرفین را در مواردی مثل زن خانواده و اجتماع به منصه ظهور می کشاند.

استاندار زنجان با تاکید بر اینکه جوانان باید به فضل الهی اعتماد، اعتقاد و اطمینان کامل داشته باشند اظهار داشت: همه افراد در آغاز زندگی با مشکلاتی مواجه هستند و هیچکس در بدو  تشکیل خانواده، به لحاظ اقتصادی بطور کامل تامین نیست .

استاندار زنجان به افزایش کارکرد جوانان در سایه آرامش حاصل از ازدواج اشاره کرد و افزود: قطعا با عنایت خداوند ، در طول زندگی و در سایه آرامشی که  پس از ازدواج حاصل می‌شود جوانان آنچه را که برای زندگی لازم است به دست می‌آورند.

افشارچی با تاکید بر ازدواج و فرزندآوری و اهمیت آن اظهار داشت: وقتی به ازدواج رهنمود می دهیم با پشتوانه منطق قرآنی است و باید برای حل مشکلات این مسیر علاوه بر تلاش و همتی که داریم با خدا معامله کنیم که بهترین معامله هاست.

وی از تلاش برای کاهش قیمت مسکن هم  خبر داد و گفت: امیدواریم در این حوزه رخدادهای خوبی اتفاق بیفتد.

استاندار زنجان در ادامه ضمن تقدیر از بانک های عامل برای سرعت بخشیدن به روند اعطای وام ازدواج و رساندن آن از 48 درصد به 61 درصد متقاضیان از اقدامات دولت در وارد کردن زمین به محدوده شهرها و …. برای کنترل قیمت مسکن خبر داد وابراز امیدواری کرد: درسال های پیش رو قیمت مسکن کنترل شود.

گفتنی است در این ستاد از برترین های جشنواره حضرت علی اکبر(ع) (جوانان برتر استان )در سال1400 تجلیل شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا