اقتصاد

پروژه های نیمه تمام استان تعیین تکلیف شوند

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،محسن افشارچی در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان، بر ضرورت تکمیل پروژه های عمرانی نیمه کاره در استان تاکید کرد و اظهار داشت: پروژه های نیمه تمام به منزله زخم هایی هستند که ناکارآمدی مدیران را نشان می دهند لذا باید هرچه سریع تر نسبت به تعیین تکلیف این طرح های ریز و درشت در استان اقدام نمود و تا جای ممکن در شش ماهه اول و یا تا پایان سال، تعداد زیادی از این طرح ها را به اتمام رساند.

استاندار زنجان پایش روند پیشرفت طرح های عمرانی استان را مهم دانست و افزود: باید با تمام توان نسبت به جذب اعتبارات و تکمیل پروژه های نیمه تمام استان اقدام کرد.

وی در خصوص موضوع راه اندازی صندوق توسعه استان هم تصریح کرد: با پیگیری های انجام شده، دفاتر تعدادی از شرکت های بزرگ فعال که از منابع استانی استفاده می کنند به استان بازگشت و مالیات آنان در زنجان پرداخت می شود، ولی در خصوص شرکت های بزرگ باقیمانده هم که امکان انتقال دفاتر خود به زنجان را نداشتند، مقرر شد میزان مالیات پرداختی آنها از سرجمع مالیات های استان محاسبه و مازاد مالیات به صندوق توسعه استان واریز شود تا از محل اعتبارات این صندوق بتوان برای تکمیل پروژه های نیمه کاره هزینه کرد.

مقام عالی استان همچنین همراهی بانک های عامل در تسریع روند توسعه استان را ضروری دانست و تاکید کرد: میزان تحقق و ارائه اعتبارات از سوی بانک ها باید بصورت تک به تک و با جدیت مورد بررسی قرار گیرد و انتظار داریم بانک های استان در این زمینه همراهی بیشتری داشته باشند.

استاندار زنجان ادامه داد: مدیران دستگاه های اجرایی که واحدهای زیرمجموعه خود را برای دریافت تسهیلات به بانک ها معرفی کرده اند نیز باید شخصا و بصورت هفتگی، پیگیر وصول تسهیلات به متقاضیان خود باشند.

استاندار زنجان با اشاره به اینکه مدیران باید نسبت به پیگیری جذب اعتبارات دستگاه خود از اعتبارات ملی و وزارتخانه ای خود جدیت و استمرار داشته باشند، افزود: تفاوت هر استان با استان دیگر در میزان پیگیری مدیران و جذب اعتبارات بیشتر برای انجام کارهاست و انتظار داریم مدیران استان در این زمینه از هیچ کوششی فروگذار نکنند.

افشارچی به استفاده از بازوی توانمند سپاه نیز در اجرای پروژه های استان تاکید و تصریح داشت: باید از فرصت ها و ظرفیت های موجود برای توسعه استان بهره برد.

وی با بیان اینکه تا پایان خردادماه باید گزارشی از وضعیت دستگاه های اجرایی و میزان اعتبارات جذب شده آنها ارائه شود، در خصوص کارگروه مولدسازی استان نیز خاطرنشان کرد: دستگاه های اجرایی باید نسبت به آزادسازی و فروش اموال و ساختمان های اداری مازاد خود همراهی بیشتری داشته باشند.

گفتنی است در این جلسه شورا ضمن بررسی مصوبات کارگروه های ذیل شورا، موارد دیگری همچون؛ وضعیت وصول درآمدهای عمومی در استان، میزان اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای و هزینه ای استان از محل فروش اموال مازاد در سال 1400، میزان اعتبارات هزینه ای تخصیص یافته به استان و نیز خلاصه ای از ظرفیت های موجود در قانون بودجه سال جدید مورد بررسی قرار گرفت و تاکید شد: مدیران دستگاه های اجرایی باید تا پایان تیرماه نسبت به جذب اعتبارات خود اقدامات لازم را انجام دهند.
همچنین مقرر گردید موضوع گزارشی از میزان بهره مندی دستگاه ها از بودجه و نیز بررسی موضوع ایجاد فضاهای آموزشی در شهرک های اقماری استان در جلسه آتی با اولویت در دستور کار قرار گیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا