اجتماعی

پروژه سبزه‌میدان در بازه نزدیک قابل افتتاح است

با بیان اینکه پروژه سبزه‌میدان در بازه نزدیک قابل افتتاح است، گفت: به لحاظ مالی این پروژه نیازمند 250 میلیارد تومان اعتبار است، اما از لحاظ زیرساختی نیز پست برق، زیرساخت‌های لوله‌گذاری و... باید انجام شود.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان، تور رسانه‌ای بازدید از پروژه‌های عمرانی شهرداری زنجان با هدف اطلاع‌رسانی خبرنگاران رسانه ها و شهروندان از پروژه‌های نیمه تمام شهرداری زنجان و همچنین پیشرفت فیزیکی پروژه ها برگزار شد. 

در این برنامه که با حضور علیرضا فیروزفر شهردار زنجان،احمد صفا شهردار منطقه ۳ زنجان و مدیر پروژه سبزه‌میدان،سعید رضایی رییس سازمان عمران و بازآفرینی شهرداری زنجان،علی شریفی ناظر آسفالت خیابان پادگان تیپ ۲۱۶ زرهی زنجان و پریسا حمد ملکی ناظر پروژه آسفالت‌ریزی معابر زنجان اداره فنی مکانیک خاک استان زنجان و برخی دیگر از مدیران شهری برگزار شد، خبرنگاران از نزدیک در جریان مشکلات پروژه ها و پیشرفت فیزیکی پروژه های نیمه تمام و اولویت‌دار شهرداری قرار گرفتند. 

کارخانه آسفالت شهرداری زنجان ،پروژه کف‌سازی بازار سنتی زنجان، آسفالت خیابان پادگان تیپ ۲۱۶ زرهی و پروژه سبزه‌میدان زنجان از مقاصد این تور رسانه ای بود.

شهردار زنجان در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه مدیریت شهری امروز با دهه‌های قبل فرق کرده است و یک عامل آن رسانه است اظهار داشت: امروز هر شخص یک رسانه است و هر کس با یک گوشی موبایل با یک عکس یا یک مطلب موضوع را ۱۸۰ درجه وارونه نشان می دهد و همین عامل باعث می‌شود نظر شهروندان‌ با یک خبر کذب مجازی بهم بریزد.

علیرضا فیروز فر با اشاره به اینکه مدیریت کف‌سازی بازار بسیار سخت بود تصریح کرد: نزدیک به 40 سال بود که کف بازار دست نخورده باقی مانده بود و اوضاع آن بسیار بد بود، علی‌رغم تخصیص اعتبار در بازار، مدیریت پروژه بسیار سخت بود اما شهرداری توانست با فازبندی و در مدت کوتاه کف سازی بازار را با همکاری مغازه داران شروع و تا اتمام آن مدیریت کند.

وی به پروژه سبزه میدان اشاره کرد و گفت: فاز جنوبی در سال جاری افتتاح خواهد شد و در حال حاضر قرارداد برخی فازهای پروژه‌ به صورت بلاتکلیف مانده و سد راه پروژه هستند که باید برطرف شوند.

این مقام مسئول از مشهور شدن نهضت آسفالت زنجان در کشور خبر داد و تصریح کرد: در اینجا صحبت از حجم کار نیست، بلکه صحبت از فعالیت نسبت به مساحت موجود بوده و ما هیچ موقع نخواهیم توانست در کلیات مطلب به یک اطلاع‌رسانی درست از مدیریت شهری برسیم.

فیروزفر با اشاره به دیگر اقدامات شهرداری در ارتباط با فضاسازی شهری گفت: امسال جزو معدود سال‌هایی بود که سمپاشی سر موقع شروع شد و قبل از شروع آفت این اتفاق افتاد.

شهردار زنجان فضای سبز را یکی از نقاط قوت شهرداری اعلام کرد و افزود: اقدامات قابل قبولی در این حوزه رخ داده و گلکاری در شهر نیز قابل قبول بوده است.

فیروزفر عنوان کرد: در سال‌جاری باید دو برابر سال گذشته بودجه محقق داشته باشیم تا پروژه‌ها و برنامه‌های موجود را به اتمام برسانیم و خوشبختانه 100 درصد تحقق درآمدی را در چهار ماهه نخست سال داشتیم.

شهردار زنجان در ادامه گفت: در حال حاضر 250 میلیارد تومان اعتبار نیاز است که پروژه سبزه میدان به بهره‌برداری برسد و ممکن است این عدد نیز افزایش پیدا کند.

این مقام مسئول به برنامه‌های فرهنگی اجرا شده در دهه امامت و ولایت در سطح شهر زنجان توسط سازمان فرهنگی شهرداری اشاره کرد و گفت: در 17 نقطه شهر برنامه‌های ویژه عید غدیر برگزار شد که رضایت مردم را به همراه داشت.

وی در ادامه گفت: مشارکت در سرمایه‌گذاری در شهر زنجان ضعیف است با توجه به اینکه ما مجوز و زمین ساخت پارک آبی را داریم به دنبال جذب سرمایه‌گذار برای آن هستیم و تیمی از سوی شهرداری در حال مذاکره با سرمایه‌گذار پارک‌های آبی است.

فیروز‌فر به پارک هاشمی‌نژاد اشاره کرد و گفت: امضا آن از طرف شهرداری با مبلغ 134 میلیارد تومان انجام شده و منتظر امضا از طرف قراگاه سازندگی خاتم هستیم و با توانی که این‌ قرارگاه دارد، پروژه‌های دیگری نیز به آن‌ها واگذار خواهد شد.

تولید روزانه ۷۰۰ تن آسفالت در کارخانه آسفالت شهرداری زنجان

در ادامه رییس سازمان عمران و بازآفرینی شهرداری زنجان گفت: تولید روزانه آسفالت در کارخانه آسفالت شهرداری زنجان به روزانه ۷۰۰ تن نیز می‌رسد. 

سعید رضایی تصریح کرد: با توجه به اینکه مصالح آسفالت در دو بخش سنگدانه و قیر است، برای اولین‌بار شهرداری زنجان تصمیم گرفت مصالح مرغوب را از معادنی که مورد تایید آزمایشگاه مکانیک خاک استان زنجان است، خریداری کند که دپو نیز می‌شود.

وی با بیان اینکه با توجه به مسائل‌ فنی و طبق آیین‌نامه استاندارد، آسفالت تولید می‌شود، ادامه داد: معیار آسفالت ما را آزمایش فنی مکانیک خاک استان زنجان طرح اختلاطی داده و منطبق با این طرح پیش می‌رویم و آزمایشگاه در کارخانه نیز وجود دارد و هر روز نمونه‌برداری می‌شود.

رئیس سازمان عمران و بازآفرینی شهرداری زنجان در رابطه با مراحل کار دستگاه تولید آسفالت کارخانه آسفالت شهرداری زنجان، گفت: اپراتور دستگاه تولید آسفالت متخصص بوده و اولین ماشین مصالح را بارگیری کرده و مصالح را سرد تخلیه می‌کند و تا به دمای مطلوب نرسد آن را پای کار ارسال نمی‌کنیم.

پیشرفت فیزیکی 75 درصدی  پروژه سبزه میدان

مدیر پروژه سبزه میدان و شهردار منطقه سه شهرداری در رابطه با پیشرفت پروژه سبزه میدان زنجان گفت: پروژه سبزه میدان زنجان نسبت به قرداد اصلی خود پیشرفت فیزیکی 75 درصدی دارد اما نسبت به قردادهای دیگر درصد پیشرفت در حد 20 تا 30 درصد است.

احمد صفا از افتتاح ضلع جنوبی پروژه سبزه‌میدان زنجان در اوایل پاییز و یا اگر مشکلاتی به وجود نیاید تا پایان شهریورماه امسال خبر داد و افزود: ضلع جنوبی شامل شیب‌رو جنوبی، پله مشاهیر، راه‌باغ شرقی، راه‌باغ غربی و واحدهای تجاری تاسیسات خدماتی لحاظ شده است.

این مسئول با بیان اینکه علت تغییرات کندی پروژه سبزه‌میدان زنجان بحث معارضات تأسیساتی، شبکه‌های آب، برق، گاز و مخابرات است، تصریح کرد: به اجبار کانال تاسیساتی آدم‌رو در پروژه سبزه‌میدان به مسافت ۵۳۰ متر ایجاد کردیم تا در آینده مشکلی در این زمینه نداشته باشیم.

مدیر پروژه سبزه‌میدان زنجان با بیان اینکه تغییرات عمده‌ای که در این پروژه ایجاد شده است، یکی از مهم‌ترین عوامل پیشرفت کند این پروژه است، گفت: تغییر لوله‌های فولادی به ۵ لایه، ایجاد ذوب برف از کف، افزایش عرض خیابان گنج دانش، افزایش عرض و یکی از تغییرات مهم ایجاد پارکینگ با ظرفیت ۱۳۴ واحد احداث شده، از جمله عوامل کندی پروژه سبزه‌میدان است.

وی، با بیان اینکه طبق آخرین تملکات انجام شده پروژه سبزمیدان زنجان، 350 تا 400 میلیارد تومان برای شهرداری تمام شده است، بیان کرد: پروژه سبزه میدان زنجان یک محل تفرجگاه و محلی برای مکث، مراسمات اجتماعی و مذهبی دیده شده و در پله مشاهیر، 17 تندیس مشاهیر نصب خواهد شد که محل جالبی برای نشستن مردم و برگزاری جشن و مراسم خواهد بود.

صفا با بیان اینکه مشکل مالی زیاد در پروژه سبزمیدان زنجان نداشتیم ولی مشکل قراردادی در این پروژه داشتیم، افزود: پروژه سبزه میدان زنجان تقریباً از پارک آب و آتش الگو برداری شده است.

وی ابراز کرد: پروژه سبزه میدان زنجان به صورت خوشبینانه تا پایان امسال یا اوایل 1402 تکمیل خواهد شد.

در ادامه بازدید تور رسانه از پروژه های شهری کارشناس کنترل کیفیت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک زنجان از روند آسفالت ریز معابر گفت: آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک استان وظیفه نظارت و همچنین آزمایش پروژه آسفالت معابر شهر زنجان را برعهده گرفته است.

پریسا حمدملکی افزود: امسال برای نخستین بار آسفالت ریزی با کنترل شاخص های کمی و کیفی همچون دما، ضخامت، تنظیم نحوه فعالیت غلتک ها و شیب عرضی و طولی و کیفیت آسفالت به طور مستمر و روزانه و لحظه به لحظه انجام می شود.

وی گفت: ضمانت آسفالت ریزی درحال انجام در معابر شهر زنجان پنج سال است، یعنی تا پنج سال هر مشکلی در آسفالت معابر ایجاد شود، پیمانکار موظف به رفع آن خواهد بود.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا