فناوری اطلاعات

پروژه زنجان من کلید می‌خورد

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار زنجان گفت: هم اکنون نرم‌افزاری تحت عنوان "زنجان من" در جهت توسعه استان زنجان در نظر گرفته شده است که در این مسیر از کمک متخصصان استقبال می شود.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،مرتضی شهامی دیدار با فعالان بخش خصوصی حوزه ICT زنجان، با اشاره به انجام برنامه ریزی ها و هماهنگی با وزارتخانه  برای پیشبرد برنامه های این حوزه افزود: در حوزه کسب و کار نیز با مسوول متولی امر تفاهم نامه ای امضا شده است تا از فعالان این بخش حمایت های لازم انجام گیرد.  

وی با بیان اینکه کارگروه اقتصاد دیجیتال در هیات دولت یک فرصت مناسب محسوب می شود، اضافه کرد: طی حضور اخیر رییس سازمان استخدامی کشور در استان زنجان به ویژه در حوزه دولت الکترونیک مقرر شد بهره گیری از این ظرفیت مورد توجه باشد، که در این راستا چندین پروژه نیز مد نظر قرار گرفته است.

معاون استاندار زنجان با بیان اینکه تلاش می شود  شرکت بزرگی در استان با همکاری شرکت های استان بصورت شرکت سهامی عام تاسیس شود، افزود: بر این خصوص مذاکرات اولیه انجام گرفته و علاوه بر آن صندوق پژوهش و نوآوری زنجان نیز در حال شکل گیری و مورد تاکید استاندار زنجان است.

وی با اشاره به اینکه طی روز گذشته و در بررسی بودجه استانی نیز تکلیف شده که ۱۰ درصد بودجه در حوزه دانش بنیان هزینه شود گفت: این عدد بزرگی است که در همه تفاهم نامه ها تاکید شده که از ظرفیت های بومی استان استفاده شود.

شهامی، با اشاره به طراحی پروژه جدیدی تحت عنوان «زنجان من» خاطرنشان کرد: برای اجرای این پروژه که در دست طراحی است، هدف ایجاد نرم‌افزاری بومی برای استان زنجان بوده و در زمان حاضر سرمایه‌گذار نیز مشخص شده است.

وی با بیان اینکه در این پروژه از ایده ها استقبال می شود، گفت: به شدت تاکید داریم این کار فقط بومی باشد و بصورت جدی پیگیری می شود.  

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار زنجان ادامه داد: در فعالیت شرکت‌های بخش خصوصی در توسعه و گسترش این نرم‌افزار حمایت می‌شود و شرکت‌های علاقمند به فعالیت در این پروژه باید طی ۲ هفته آتی آمادگی خود را اعلام کنند.

این مسوول با بیان اینکه امکان دارد به دلیل مسائل مختلف سیاسی و اقتصادی به برخی صنایع کم لطفی شود گفت: عوامل استانداری زنجان و مدیران دیگر ممکن است به دلیل مسائل و مشکلات متعدد اقتصادی و سیاسی از توجه به برخی حوزه‌ها غافل شوند که برای حل این مساله تقاضا می شود، صاحبان مشاغل و شرکت‌های دانش‌بنیان و افراد مستعد مراجعه کنند و درخواست‌های خود را به گوش مسوولان برسانند.

وی این اطمینان را داد که از ایده و طرح‌های قابل توسعه و مفید حمایت لازم انجام خواهد گرفت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا