با ما همراه باشید

اجتماعی

پروتکل‌های بهداشتی براساس رنگ‌بندی تعیین‌شده، اعمال می‌شود

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان گفت:برگزاری مراسم مذهبی در ایام شب‌های قدر از نظر ما دوگانگی در اعمال قانون وجود ندارد و قانون رعایت پروتکل‌های بهداشتی در شهرها، براساس رنگ‌بندی تعیین‌شده، اعمال می‌شود .

منتشر شده

در

پروتکل‌های بهداشتی براساس رنگ‌بندی تعیین‌شده، اعمال می‌شود

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،دکتر پرویز قزلباش در نشست خبری با اصحاب رسانه که با موضوع تشریح وضعیت موج چهارم بیماری کروناویروس برگزار ‌شد، با اشاره به اجرای طرح شهید قاسم سلیمانی در پیک‌ چهارم کرونا، اظهار داشت: طرح شهید سلیمانی با همکاری سپاه و بسیج، هم‌چنان با همان قوت در حیطه حمایتی، نظارتی و مراقبتی درحال انجام است .

وی افزود: اصلی‌ترین کار ما در پیک‌ها، ایجاد و اجرای جدی محدودیت‌ها و پروتکل‌های بهداشتی، و سامان‌دهی بیماران بستری است به نوعی که بیماران بستری به لحاظ فضا و تخت مناسب، و از نظر درمان مشکلی نداشته باشند .

رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان با بیان اینکه در پیک‌ها، ادامه روند بیماریابی، با انجام تست‌های فراوان و رهگیری با قوت ادامه دارد تصریح کرد: همکاری سپاه، بسیج در حوزه نقاهتگاهی، و برخی ارگان‌ها ازجمله هلال احمر هم با ستاد کرونا بسیارخوب است .

مدیر ارشد دانشگاه علوم پزشکی زنجان در پاسخ به سوالی درخصوص برگزاری مراسم مذهبی در ایام شب‌های قدر، ابراز داشت: درخصوص ایجاد محدودیت‌ها، در وزارت بهداشت، دانشگاه علوم پزشکی و مدیریت عالی استان، به هیچ‌وجه بحث کوتاه آمدن مطرح نیست و هیچ مجوز و استثنایی برای دور زدن قانون وجود ندارد، چراکه قانون برای همه تدوین شده و همه ملزم به رعایت قانون هستیم  و اتفاقا در کشور ما که مذهبی است این رعایت‌ها باید بیشتر باشد لذا، در دانشگاه به شدت پیگیر تخلفات هستیم، و با پیگیری گروه‌های نظارتی، ضمانت اجرایی را هم باید فراهم کنیم .

رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان درخصوص موارد مثبت بی‌علامت اظهار داشت: در بحث بیماری کرونا، افرادی که مبتلا می‌شوند، رنج وسیعی دارد و از افراد بی‌علامت تا pcr بسیارشدید، منجر به فوت هم داریم . که در بی‌علامت‌ها، ممکن است نتیجه تست مثبت باشد که ما هم، به شدت پیگیر این افراد هستیم . چراکه افراد مثبت باعلامت، خودشان مراقبت می‌کنند و تحت درمان قرار می‌گیرند، ولی افراد مثبت بی‌علامت، ناقل ویروس هستند، و سبب انتقال بیماری می‌شوند . و این افراد براساس قانون و پروتکل‌ها، باید خود را در منزل یا نقاهتگاه ۱۴ روز قرنطینه و جداسازی کنند تا از ابتلای دیگر افراد پیشگیری شود .

به گفته دکتر قزلباش بعد از پیک‌ سوم، بیماریابی ما در تمام روستاهای استان به شدت ادامه داشت و هرجا کانونی از طغیان می‌دیدیم، تیم‌های مراقبتی و حمایتی وارد عمل می‌شدند. و با شیوع ویروس انگلیسی که واگیری و سرعت انتقال بالا، و عوارض شدیدتری داشت، هم، این اقدامات با روش‌های متفاوت‌تر و مراقبت و حمایت ادامه دارد .
وی با اشاره به وجود حدود ۲۳۰۰ تخت بیمارستانی در کل استان اظهار داشت: درحال حاضر زیر ۸۰۰ نفر بیمار بستری داریم و سرویس‌دهی به بیماران سرپایی را هم، افزایش دادیم و سعی بر این است با کنترل میزان تخت‌های اختصاص به بیماران کرونا، سرویس‌دهی به بیماران دیگر را هم پیش ببریم . و لذا مدیریت تخت‌های بستری حائز اهمیت است .

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اجتماعی

شناسایی کاغذ توالت فاقد علامت استاندارد از سطح بازار استان زنجان

روابط عمومی اداره کل استاندارد استان زنجان اعلام کرد: فرآورده کاغذ توالت با نام تجاری پینک واش فاقد علامت استاندارد و کد ده رقمی است.

منتشر شده

در

توسط

شناسایی کاغذ توالت فاقد علامت استاندارد از سطح بازار استان زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،در ادامه بازرسی های میدانی از واحدهای صنفی استان که توسط بازرسان استاندارد استان صورت می پذیرد، فرآورده کاغذ توالت با نام تجارتی پینک واش، شناسایی شد که فاقد علامت استاندارد و کد ده رقمی است.

روابط عمومی اداره کل استاندارد استان زنجان به اطلاع کلیه شهروندان محترم می رساند: كليه محصولات توليد داخل مشمول مقررات استاندارد اجباري، ملزم به درج كد ده رقمي در زير نشان استاندارد بوده و همشهریان محترم با ارسال اين كد به سامانه ۱۰۰۰۱۵۱۷ می توانند اطلاعات لازم در خصوص واحد توليدي، نام محصول، وضعيت پروانه كاربرد علامت استاندارد و تاريخ انقضاي محصول را کسب نمایند و در صورت مشاهده محصولات غیر استاندارد و فاقد کیفیت موارد را از طریق تلفن گویای 1517 سامانه پاسخگویی و رسیدگی به شکایات اداره کل استاندارد استان، اطلاع رسانی و پیگیری کنند.

ادامه مطلب

اجتماعی

منابع طبیعی باید در قالب ثروت عمومی حفظ شود

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان گفت:منابع طبیعی باید در قالب ثروت عمومی حفظ شود و برای نسل‌های بعدی هم بماند که با توجه به اهمیت موضوع حفظ، احیا، توسعه و بهره‌برداری اصولی از این منابع ارزشمند به عنوان اقدامی استراتژیک به جدیت دنبال می‌شود تا همه مردم از این منابع منتفع شوند.

منتشر شده

در

توسط

منابع طبیعی باید در قالب ثروت عمومی حفظ شود

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،خلیل آقاجانلو با بیان اینکه منابع‌ طبیعی جزو انفال محسوب می‌شود، اظهار داشت: با توجه به اهمیت موضوع و اینکه اداره انفال تشکیلاتی قوی می‌طلبد، به همین خاطر جلساتی در این خصوص در این اداره‌ کل برگزار می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه پرداختن به مسئله کشاورزی و منابع‌طبیعی امری اجتناب‌ناپذیر است، گفت: احادیث بسیاری در رابطه با چگونگی بهره‌برداری از منابع خدادادی نقل شده و رهنمودهای امام و رهبری نیز در این ارتباط روشنگر است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان گفت: هدف ما مشارکت دادن مردم در حفاظت و نگهداری از منابع طبیعی و ایجاد تولید ثروت برای مردم است و هر قانونی باید در جهت منفعت عمومی مردم است.

ادامه مطلب

اجتماعی

آزمون کتبی جذب و تربیت مدرس کانون زبان ایران در زنجان

همزمان با سراسر کشور آزمون جذب و تربیت مدرس حرفه‌ای زبان انگلیسی در کانون زبان ایران شعبه استان زنجان برگزار شد.

منتشر شده

در

توسط

آزمون کتبی جذب و تربیت مدرس کانون زبان ایران در زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،آزمون کتبی دوره جذب و تربیت مدرس حرفه‌ای زبان انگلیسی کانون زبان از ساعت ۱۰صبح روز جمعه ۲۳ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱همزمان با سراسر کشور در کانون زبان ایران شعبه زنجان برگزار شد.

گفتنی است؛ ۳۰ نفر در این آزمون کتبی به منظور جذب در سه سطح کودکان، نوجوانان و بزرگسالان شرکت کرده‌اند و پذیرفته شدگان در چهار مرحله بعدی شامل فعالیت‌های مکتوب ارزشیابانه دوره‌های آکادمیک-تربیتی، ارزشیابی مکتوب دروس کلاس محور، مصاحبه و ارائه درس عملی کانون محور (دمو) مورد ارزشیابی قرار می‌گیرند.

شرکت کنندگان در این آزمون می‌توانند از تاریخ چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت جهت مشاهده نتایج به آدرس www.register.ili.ir مراجعه کنند.

کانون زبان ایران در حال حاضر  سه شعبه در شهر زنجان و یک شعبه در شهرستان ابهر دارد که  به مخاطبان خود خدمات رسانی می‌کند.

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها