اجتماعی

پرداخت 28 فقره کمک بلاعوض برای تکمیل واحدهای مسکونی نیمه تمام روستایی

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان گفت: میزان کمک های بلاعوض از سوی حساب ۱۰۰ امام (ره ) برای تکمیل واحدهای مسکونی نیمه تمام روستایی در سال گذشته تعداد 874 فقره به مبلغ ۶۴ میلیارد ریال بوده ، به طوری که در سه ماهه اول سال جاری نیز تعداد 28 فقره به مبلغ 2420 میلیون ریال از این محل برای تکمیل واحدهای مسکونی نیمه تمام روستایی پرداخت شده است .

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،رضا خواجه ای در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تسهیلات طرح ویژه بهسازی و نوسازی مسکن روستایی اعتبار سال 1400 در استان زنجان با سهمیه تخصیصی 5000 فقره و تعداد سهمیه ابلاغی 4230 واحد می باشد ، که از این تعداد 4230 فقره معرفی به بانک و تعداد 3640 فقره ، معادل 86% انعقاد قرارداد شده است .

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان افزود : این تسهیلات در حال حاضر با کارمزد 5 درصد و با بازپرداخت 20 ساله تا سقف 100 میلیون تومان به واحدهای مسکونی روستایی و شهرهای زیر 25000 نفر اعطا میشود .

وی با بیان اینکه تسهیلات 200 میلیون تومانی تا امروز به بنیاد مسکن استان ابلاغ نشده است؛ اظهار کرد؛ تا پایان سال پیش بینی می شود 2000 واحد مسکونی در سطح استان مقاوم سازی شود .

خواجه ای تصریح کرد: زنجان از حیث مقاوم سازی مسکن های روستایی جزو استان های پیشرو کشور محسوب می شود به طوری که در این زمینه از متوسط کشوری بالاتر است.

وی با تاکید بر اینکه ، این نهاد در ترویج فرهنگ مقاوم سازی در روستاها نقش تاثیرگذار و مهمی بر عهده دارد، خاطر نشان کرد: نظارت مستمر بنیاد مسکن در ساخت مسکن روستایی گامی مثبت در کاهش بروز خسارتهای زمان بحران و سوانح طبیعی می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا