اجتماعی

پرداخت 14 میلیارد ریال تسهیلات بلاعوض مسکن به روستاییان کم‌درآمد زنجان

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان با بیان اینکه، تامین مسکن روستائیان در راستای تثبیت و ماندگاری جمعیت روستایی از اهمیت ویژه ای برخوردار است، گفت: در سال جاری 154 فقره کمک بلاعوض برای تکمیل واحدهای مسکونی نیمه تمام روستایی به میزان 14میلیارد ریال از سوی حساب 100 امام (ره) بنیاد مسکن استان پرداخت شده است.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،رضا خواجه ای در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تعداد كل واحدهای مسکونی شهرهای زیر 25 هزار نفر( 25506 ) واحد می باشد ، که تعداد 10784 واحد از تسهیلات بهسازی و مسکن مهر مقاوم سازی شده است.

وی با بیان اینکه از مجموع 92678 واحد مسکونی روستایی 52000 واحد مسکونی در سطح استان مقاوم سازی شده ، معادل (56%)، افزود : در راستای مقاوم سازی و بهسازی ، کیفیت ساخت واحدهای ساختمانی همواره مورد تاکید بنیاد مسکن بوده و به هیچ وجه مصالح کم دوام و نامرغوب در ساخت و ساز منازل روستایی استفاده نمی‌شود.

خواجه ای نظارت بر ساخت و سازهای روستایی به صورت اصولی و ترویج فرهنگ مقاوم سازی را از اهداف اصلی این نهاد انقلابی دانست و تاکید کرد: مهندسان نقش و مسوولیت خطیری در نظارت بر ساخت و سازها بر عهده دارند تا ساختمان‌‌ها با اصول فنی و طبق آیین‌نامه مقررات ملی ساختمان بنا شوند. 

مدیرکل بنیاد مسکن استان زنجان، از فعالیت 134 ناظر نظام فنی روستایی در این استان جهت نظارت بر ساخت و ساز های روستایی خبر داد و افزود: هم اکنون 25دفتر فنی و مهندسی نیز جهت طراحی واحدهای مسکونی روستایی در سطح استان فعال است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا