اقتصاد

پرداخت مالیات خانه های خالی و لوکس از طریق پنجره واحد خدمات الکترونیکی

پرداخت مالیات خانه های خالی و لوکس از طریق پنجره واحد خدمات الکترونیکی

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،فیروز شکوری با اشاره به اینکه تمامی خدمات مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور از طریق پنجره واحد خدمات الکترونیکی به نشانی my.tax.gov.ir قابل انجام است، گفت: مشمولین مالیات خانه های خالی و مالیات خودروها و خانه های لوکس، برای صدور قبض و پرداخت آنلاین مالیات به این سامانه مراجعه کنند.

وی اظهار داشت: سامانه مالیات بر خانه های خالی با هدف ارزش گذاری و محاسبه مالیات واحدهای مسکونی خالی موضوع ماده 54 مکرر قانون مالیات های مستقیم، طراحی، توسعه و از دی ماه سال 1400 به عنوان بخشی از درگاه ملی خدمات الکترونیک سازمان به آدرس  my.tax.gov.ir راه اندازی گردید.

مدیرکل امور مالیاتی استان زنجان بیان داشت: مودیان محترم مالیاتی می توانند با مراجعه به قسمت «واحدهای مسکونی خالی از سکنه» این سامانه، علاوه بر مشاهده لیست املاک مشمول خود، نسبت به محاسبات مربوط، واکنش لازم را ثبت نموده و در صورت نیاز نسبت به صدور قبض و پرداخت آنلاین آن اقدام نمایند.

وی افزود: این سامانه دارای قابلیت هایی از قبیل نمایش املاک مشمول مودی به تفکیک ملک و مالیات متعلقه، امکان چاپ قبض و پرداخت آنلاین از طریق درگاه بانک ملی ایران و واریز مستقیم مالیات به شماره حساب اداره کل ذیربط و همچنین امکان ثبت اعتراض مودی مالیاتی می باشد.

این مقام مسئول تصریح کرد: لیستی حاوی تعداد 515 هزار و 500 خانه خالی از وزارت راه و شهرسازی به سازمان امور مالیاتی کشور ارسال شده که برای مالکان این خانه ها پیامک اطلاع رسانی ارسال شده و هم اکنون در مرحله مطالبه و وصول مالیات است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا