اجتماعی

پرداخت بیش از 98 درصد از مطالبات کلزاکاران زنجانی

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان از پرداخت 33 میلیارد و 358 میلیون ریال از بهای خرید تضمینی دانه های روغنی کلزا در استان زنجان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،ولی اله زمانی با اشاره به افزایش 8 هزار تومانی خرید تضمینی کلزا، اظهار کرد: بیش از 296 تن و 494 کیلوگرم دانه‌های روغنی کلزا تا تاریخ 12 مرداد ماه سال جاری از کشاورزان زنجانی خریداری شده است.

زمانی گفت: امسال هشت مرکز خرید تضمینی دانه‌های روغنی کلزا و گلرنگ در شهرستان‌های ماهنشان، ابهر، خرمدره، طارم هرکدام یک مرکز و در خدابنده و زنجان نیز هر کدام دو مرکز آماده خرید این محصول از کشاورزان است.

وی با اشاره به اینکه محموله‌های کلزا تحویلی کشاورزان کاهش داشته است، اظهار کرد: تاکنون 87 محموله دانه‌های روغنی کلزا از 63 کشاورز خریداری و ذخیره شده است.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان ادامه داد: با هدف تشویق کشاورزان به کشت محصولات اساسی، قیمت خرید تضمینی کلزا به ۲۳ هزار تومان برای هر کیلوگرم افزایش یافته است.

لازم به توضیح است سالانه دانه های روغنی تولید شده توسط غله و خدمات بازرگانی استان زنجان به صورت تضمینی و با نرخ دولتی خریداری و به کارخانه های روغنی کشی ارسال می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا