با ما همراه باشید

فناوری اطلاعات

ویندوز ۱۰ ایکس امسال منتشر نمی‌شود

بر اساس یک گزارش جدید، مایکروسافت سیستم عامل ویندوز ۱۰ ایکس را در سال ۲۰۲۱ منتشر نخواهد کرد و نسخه‌ای که در حال حاضر از این سیستم عامل شناخته می‌شود، هرگز عرضه عمومی نخواهد شد.

منتشر شده

در

ویندوز ۱۰ ایکس امسال منتشر نمی‌شود

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،طبق اعلام وب‌سایت Petri، افراد آگاه به برنامه‌های مایکروسافت می‌گویند ویندوز ۱۰X تا پایان امسال منتشر نمی‌شود و این شرکت تمرکز خود را روی بهینه‌سازی ویندوز ۱۰ گذاشته است. بنابراین سایر پروژه‌ها فعلا در اولویت برنامه‌های مایکروسافت قرار ندارند.

ویندوز ۱۰ ایکس در سال ۲۰۱۹ همزمان با سرفیس دوئو و سرفیس نئو معرفی شد. سرفیس دوئو پارسال به بازار آمد ولی سرفیس نئو و ویندوز ۱۰ ایکس هنوز در شرایط نامعلومی قرار دارند. وب‌سایت «ویندوز سنترال» گزارش امروز را تایید کرده و می‌گوید مایکروسافت آزمایش داخلی ویندوز ۱۰X را در ماه فوریه متوقف کرده است. این شرکت فعلا تمام تمرکز خود را به آپدیت Sun Valley ویندوز ۱۰ معطوف کرده که قرار است رابط کاربری این سیستم عامل را تغییر دهد.

 

 

آپدیت Sun Valley ظاهرا دربرگیرنده بسیاری از قابلیت‌هایی است که قرار بود در ویندوز ۱۰ ایکس ارائه شود. توسعه سیستم عامل جدید مایکروسافت حالا متوقف شده و مشخص نیست که مایکروسافت در آینده دوباره روی ویندوز ۱۰ ایکس کار خواهد کرد و اگر چنین برنامه‌ای وجود دارد، چه زمانی می‌توانیم منتظر ادامه روند توسعه آن باشیم.

بدیهی است که مایکروسافت تمرکز خود را به ویندوز ۱۰ معطوف کند، چون این سیستم عامل در حال حاضر بیش از ۱.۳ میلیارد کاربر دارد. این شرکت احتمالا تا چند وقت دیگر در رویداد مخصوص ویندوز درباره برنامه‌های آتی خود صحبت خواهد کرد. مایکروسافت می‌خواهد به دنیا نشان دهد که ویندوز با ظاهری تازه برگشته است. توسعه ویندوز ۱۰X می‌توانست زمینه‌ساز بستر جدیدی برای فعالیت‌های مایکروسافت باشد، اما حفظ بازار نسخه فعلی ویندوز برای این شرکت اهمیت بیشتری دارد و در نهایت همه فعالیت‌های نرم‌افزاری آن‌ها را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

منبع :دیجیاتو

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فناوری اطلاعات

لندوکس، میتواند یکی از پیشران های اقتصاد دیجیتال زنجان باشد

مدیر گروه تجارت الکترونیک لندوکس در دیدار فعالان اقتصاد دیجیتال استان زنجان با دکتر افشارچی استاندار زنجان؛ اظهار داشت: برای اجرایی شدن اقتصاد دیجیتال، در ابتدا مسئولان استان باید دانش کافی در این زمینه داشته باشند و سپس حمایت های کامل را از استارت آپ ها ارائه کنند.

منتشر شده

در

توسط

لندوکس، میتواند یکی از پیشران های اقتصاد دیجیتال زنجان باشد

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،بهروز حسینی ضمن ابراز خرسندی از حضور شخص دکتر افشارچی با تحصیلات دکترای هوش مصنوعی به عنوان نماینده ارشد دولت در زنجان اظهار داشت: برای پیشبرد اهداف اقتصاد دیجیتال در استان، باید ضمن فرهنگ سازی این موضوع جدید و جذاب در استان، مسیرهای رسیدن به مجوزهای لازم، کوتاه شود.

مدیر فروشگاه اینترنتی لندوکس اضافه کرد: اینماد و پروانه کسب و کارهای مجازی دو عامل فرسایشی و آزار دهنده با رفتارهای چندگانه برای کسب و کارهای اینترنتی در کشور هستند که باید از مسیر درگاههای اینترنتی (شاپرک) حذف شوند.

حسینی گفت: در عصری که گوگل برای بررسی میلیاردها سایت در سراسر دنیا از الگوریتم های مختلف بر مبنای هوش مصنوعی استفاده می کند، اینماد همچنان از چند نفر کارشناس انسانی برای بررسی میلیون ها سایت ایرانی استفاده می کند که خیلی از سایتها دور از چشم آنها با مجوز اینماد محصولات نامتعارف نیز عرضه می کنند.

مدیر فروشگاه اینترنتی لندوکس در ادامه با بیان اینکه پلتفرم بومی و جامع لندوکس، اولین پلتفرم کسب و کار مجازی استان زنجان است، افزود: با حمایتهایی که امیدواریم مسئولان استان از لندوکس انجام دهند، اشتغال مستقیم و غیر مستقیم قابل توجهی در استان ایجاد خواهد شد.

حسینی اضافه کرد: کلیه کسب و کارهای زنجانی می توانند محصولات خودشان را در بستر لندوکس به مشتریان سراسر کشور عرضه کنند؛ و این موجب افزایش درآمد کسب و کارهای استان زنجان خواهد شد.

وی در پایان افزود: کارخانه اقتصاد دیجیتال، میزان کارآفرینی اش، به مراتب بیشتر و میزان آلایندگی اش به مراتب کمتر خواهد بود.

ادامه مطلب

فناوری اطلاعات

اقتصاد دیجیتال، حمل و نقل و گردشگری سه هدف اصلی توسعه استان است

استاندار زنجان گفت: اقتصاد دیجیتال، حمل و نقل و گردشگری بعنوان سه هدف اصلی توسعه استان زنجان پیش بینی شده تا با انرژی کمتر بتوان دستاوردهای بالاتری کسب نمود.

منتشر شده

در

توسط

اقتصاد دیجیتال، حمل و نقل و گردشگری سه هدف اصلی توسعه استان است

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،محسن افشارچی در نشست با فعالین اقتصاد حوزه دیجیتال استان، سهم اقتصاد دیجیتال در کل اقتصاد کشور را 6.5 درصد عنوان کرد و اظهار داشت: پتانسیل های متمرکز استان را شناسایی و برای شتاب دهی به توسعه بکار خواهیم بست.

وی تصریح داشت: بودجه پیش بینی شده برای هر استان در صندوق توسعه استان تجمیع و متمرکز و اختیارات استانداران در بکارگیری اعتبارات استان نیز بیشتر خواهد شد.

استاندار زنجان ادامه داد: سهم استان زنجان از تولید ناخالص ملی 1 درصد است در حالیکه مساحت و جمعیت ما 1.3 درصد از کل کشور را تشکیل می دهد، لذا باید رشد و حرکت خود را با اعداد و ارقام بسنجیم و سهم دیجیتال را در رشد استان ارتقاء دهیم تا بخش عمده ای از اقتصاد استان را از طریق اقتصاد دیجیتال تامین کنیم.

مقام عالی استان در پاسخ به درخواست فعالان حوزه اقتصاد دیجیتال برای تامین فضای فیزیکی مورد نیاز فعالیت استارتاپ ها، خاطرنشان کرد: قول مساعدی از معاونت علمی رئیس‌جمهور گرفته شده و به دنبال ایجاد فضایی به مساحت ۳۰ هکتار در داخل دانشگاه زنجان ولی با مدیریت مستقل هستیم، به طوری که از سازه‌های دانش‌بنیان ارزان و مناسب برای ساخت سریع‌تر استفاده شود تا واحدهای استارت‌آپی و دانش‌بنیان هرچه زودتر در این فضا جای گیرند.

گفتنی است؛ در این جلسه فعالان حوزه اقتصاد دیجیتال به بیان مسائلی از قبیل لزوم تشکیل کارگروه پیگیری مصوبات، حل مشکل دریافت مجوزها، ایجاد فضای پایدار برای فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان، کمک به جذب سرمایه‌گذار خطرپذیر، مشکل مهاجرت نیروهای کارآمد و نخبگان، ضرورت ارتباط بیشتر دانشگاه‌ها و تربیت نیروی انسانی توانمند در استان و … پرداختند.

ادامه مطلب

فناوری اطلاعات

26 خانوار در روستای رز به اینترنت های وب متصل شدند

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان از اتصال روستای رز از توابع شهرستان ماهنشان با 26 خانوار به اینترنت پر سرعت های وب خبر داد.

منتشر شده

در

توسط

26 خانوار در روستای رز به اینترنت های وب متصل شدند

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،حامد سرائی با اشاره به پیشرفت محسوس دسترسی روستاهای استان زنجان به ارتباط همراه و اینترنت، اظهار داشت: با آغاز حضور مجدد دانش آموزان در مدارس استان و لزوم برخورداری دانش آموزان از اینترنت، اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان سعی دارد تا با برنامه ریزی های مناسب روستاهای باقیمانده استان را از اینترنت و تلفن همراه برخوردار کند که گام مهمی در ایجاد عدالت ارتباطی است.

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان افزود: هزینه‌ انجام پروژه‌ دسترسی روستاهای بالای 20 خانوار استان از محل اعتبارات طرح خدمات عمومی روستایی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تأمین شده است.

وی تاکید کرد: سعی شده بستر استفاده از اینترنت پرسرعت را برای همه روستائیان استان به وجود بیاوریم تا روستائیان از بحث آموزش،کشاورزی، توسعه اشتغال روستایی ، خدمات بانکی و بخصوص تحصیل دانش آموزان بهره مند شوند.

حامد سرائی تصریح کرد: یکی از مهم‌ترین اولویت‌های این اداره کل برقراری زیرساخت‌های ارتباطی در مناطق محروم و روستایی و رفع مشکلات ارتباطی مردم و خدمت‌رسانی در بستر زیرساخت‌های ارتباطی است که در آخرین اقدام، روستای رز از توابع شهرستان ماهنشان با 26 خانوار به اینترنت پر سرعت های وب متصل شد.

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان تصریح کرد: روستاییان محترم می توانند از طریق شماره تماس 1565 و یا مراجعه به سایت hiweb.ir برای خرید خدمت اقدام کنند.

ادامه مطلب

برترین ها