اجتماعی

ورودی آب سد تهم زنجان در سالجاری 37 درصد کاهش یافته است

مدیر دفتر بهره برداری و نگهداری از تأسیسات آبی شرکت آب منطقه ای زنجان گفت:از کاهش 37 درصدی ورودی آب سد تهم در سالجاری خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،نجفلو با اشاره به کاهش ورودی آب سد تهم و نیز کاهش میزان آب انهار و رودخانه های استان، اظهار داشت: ذخیره آب پشت سدهای استان طی سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته کم شده است و این در حالی است که سد تهم  بیش از ۵۰ درصد از آب شرب شهر زنجان را تأمین می کند.

وی با اشاره به این موضوع که کشور ما کشور کم آبی است و در پهنه اقلیمی خشک و نیمه خشک قرار گرفته است و با بارش سالانه 240 میلیمتری روبرو است ،خاطرنشان کرد: لزوم جلوگیری از کشت محصولات پر آب بر که صرفه اقتصادی ندارند بایستی در دستور کار ارگانهای مربوطه باشد و با توجه به حیاتی بودن موضوع آب برای مصارف مختلف شرب، کشاورزی باید با همت مضاعفی در راستای اصلاح الگوی مصرف، کشت محصولات کم آب بر و افزایش راندمان گام برداشت.

مدیر دفتر بهره برداری و نگهداری از تأسیسات آبی شرکت آب منطقه ای زنجان ، افزود: کشاورزان و بهره برداران با مشارکت در بهینه سازی مصرف آب و کاهش دور ریز محصولات کشاورزی و غذایی و رعایت الگوی کشت و استفاده از روشهای آبیاری نوین ، نسل آینده را در تامین آب پایدار یاری خواهند نمود.

نجفلو بر لزوم مدیریت مصرف آب در زنجان تاکید کرد و گفت: امیدواریم در چند هفته آینده شاهد بارش برف و باران در استان باشیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا