با ما همراه باشید

اقتصاد

ورزش قهرمانی زنجان در پسا کرونا نیازمند احیا است

مدیر کل ورزش و جوانان استان زنجان گفت: آسیب تعطیلی های گسترده ورزشی در استان در ورزش قهرمانی بویژه در بخش آموزش و استعدادیابی در دوران پسا کرونا با افت شدید ورزشکاران استان خود رانشان خواهد داد.

منتشر شده

در

ورزش قهرمانی زنجان در پسا کرونا نیازمند احیا است

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،علی خلیلی در جلسه ستاد باز ی های آسیایی با بیان اینکه امروز بزرگترین چالش پیش روی ورزشکاران استان، کرونا، تعطیلی اماکن ورزشی و عواقب پیش روی آن است تصریح کرد: این در حالی است که در دیگر استان ها تعطیلی اماکن ورزشی را در این سطح و دائمی نبوده و ورزشکاران بویژه قهرمانان ورزشی امکان تمرینات ورزشی را داشته اند.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه تبعات و آسیب تعطیلی های گسترده ورزشی در استان در ورزش قهرمانی بویژه در بخش آموزش و استعداد یابی در دوران پسا کرونا با افت شدید ورزشکاران استان خود رانشان خواهد داد اظهار داشت: جلوگیری از این اتفاق و احیا و تقویت ورزش قهرمانی نیازمند تلاش مضاعف و صد چندان اداره کل ورزش و جوانان،هیات های ورزشی، ورزشکاران و مربیان ورزشی است.

مدیر کل ورزش و جوانان استان زنجان همچنین با اشاره به اینکه تشکیل ستاد باز ی های آسیایی و المپیاد استعدادهای برتر ورزشی نیز در همین راستا و برای حضور حداکثری ورزشکاران استان در این بازی ها و کسب مدال های بیشتر است اظهار داشت: ورزشکاران بنام استان با سابقه ی حضور در بازی های آسیایی، جهانی و المپیک، مربیان در همین سطح و رؤسای هیات های ورزشی که رشته های آن ها در باز ی های آسیایی حضور دارند نیز جزو اعضای این ستاد هستند تا جلسات بصورت کاملا تخصصی و کاربردی برگزار شود.

این مقام مسئول اعلام کرد: مبالغی بابت اجرای برنامه های ستاد به حساب هیات های ورزشی مربوطه واریز شده است و این کمک ها در صورت ارائه ی برنامه های خوب هیات های ورزشی مذکور ادامه خواهد داشت و از طرفی نیز رایزنی های گسترده ای با ارگان های مختلف جهت تهیه جوایز مدال آوران و مربیان در راستای جذب حامیان مالی در حال انجام است که امیدواریم ثمر بخش باشد. 

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اقتصاد

بهره برداری از 9 پروژه آبی در استان زنجان

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای زنجان گفت: در حال حاضر پنج پروژه سدسازی، دو پروژه آبرسانی، یک پروژه شبکه آبیاری و یک پروژه انتقال آب کشاورزی در دست احداث بوده که برای تکمیل نیازمند 28 هزار و 798 میلیارد ریال اعتبار است.

منتشر شده

در

توسط

بهره برداری از 9 پروژه آبی در استان زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،اسماعیل افشاری ضمن ارائه گزارشی از تعداد پروژه‌های سدسازی تکمیل شده اظهار کرد: پروژه‌های سد تهم با هدف تامین بخشی از آب شرب شهر زنجان، سدگلابر با هدف تامین آب صنعت و کشاورزی منطقه، سد کینه‌ورس با هدف تامین آب شرب شهرهای ابهر و خرمدره و تامین آب کشاورزی و صنعت منطقه، سدمیرزاخانلوی 1 با هدف تامین آب کشاورزی منطقه، سد بلوک با هدف تامین آب کشاورزی منطقه، سدفیله‌خاصه با هدف تامین آب کشاورزی منطقه، تکمیل و به بهره‌برداری رسیده‌اند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای زنجان کل حجم آب تخصیص یافته به سدهای مذکور در بخش شرب، کشاورزی و صنعت را به ترتیب، 21.4 میلیون مترمکعب، 16.6 میلیون مترمکعب و 5.5 میلیون مترمکعب عنوان کرد.

این مقام مسئول در مورد تعداد پروژه‌های سدسازی در دست اقدام نیز گفت: در حال حاضر 5 پروژه سدسازی، 2 پروژه آبرسانی، یک پروژه شبکه آبیاری و یک پروژه انتقال آب کشاورزی در دست احداث است.

افشاری میزان اعتبار موردنیاز برای تکمیل این پروژه‌ها را 28 هزار و 798 میلیارد ریال اعلام کرد و در تشریح اهمیت سدسازی گفت: اهمیت سدسازی در مرحله نخست، تامین آب از منابع آب سطحی و متنوع کردن محل برداشت‌ها از نظر پدافند غیرعامل و همچنین کاهش برداشت از منابع استراتژیک آب زیرزمینی است که در صورت جابجایی اصولی و مطالعات جامع که از طرف مشاوران ذی‌صلاح صورت می‌گیرد با حداقل آسیب‌های زیست محیطی می‌تواند مورد بهره‌برداری قرار گیرد

ادامه مطلب

اقتصاد

انتصاب امین موجب درآمدزایی بیشتر موقوفات می‌شود

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان گفت: انتصاب امین موجب درآمدزایی بیشتر موقوفات می‌شود.

منتشر شده

در

توسط

انتصاب امین موجب درآمدزایی بیشتر موقوفات می‌شود

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،حجت‌الاسلام مختار کرمی گفت: حفظ و احیای موقوفات در جامعه یکی از رسالت‌ها و وظایف این مجموعه است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان با اشاره به اینکه در راستای حفظ موقوفات نسبت به انتخاب امین اقدام شده است، افزود: انتخاب امین موقوفات در شهرها و روستاهایی که دارای موقوفه هستند باعث احیای وقف و موقوفات و پرداخت مال‌الاجاره موقوفات خواهد شد.

وی افزود: انتخاب امین موقوفات در شهرها و روستاهایی که دارای موقوفه هستند، یکی از عوامل احیای وقف و موقوفات و پرداخت مال‌الاجاره است.

کرمی با اشاره به اهداف اجرای طرح امین در اوقاف گفت: درآمدزایی برای موقوفاتی که درآمدی ندارند از اهداف اجرای طرح امین موقوفات است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان اتخاذ تمهیدات لازم به منظور حفظ و آبادانی موقوفه مورد اشاره با هماهنگی اداره اوقاف و امور خیریه محل و پیگیری و وصول مطالبات جاری و معوق از مستأجران با نظر حوزه اوقافی مربوطه از جمله اقداماتی است که امین موقوفات انجام می‌دهد.

وی گفت: قانون به اوقاف اجازه نصب امین برای موقوفات را داده است و وجود مباشر و امین برای موقوفات سبب بهره‌ وری بیشتر موقوفات می‌شود.

گفتنی است تنظیم و ارائه صورتحساب و اخذ مفاصاحساب سالانه، احقاق حقوق موقوفه و طرح و تعقیب دعوی مطروحه و در صورت لزوم انتخاب وکیل یا مشاور حقوقی با رعایت ضوابط و دستورالعمل‌های ابلاغی و نیز رعایت غبطه وقف، شناسایی رقبات و تثبیت مالکیت موقوفه و اخذ سند مالکیت، انجام عملیات مالی و نگهداری اصل اسناد هزینه و ثبت و نگهداری اموال منقول موقوفه از وظایف امین موقوفات است.

ادامه مطلب

اقتصاد

موقعیت طلایی زنجان در خاورمیانه

مدیرعامل نمایشگاه بین‌المللی کاسپین زنجان با اشاره به برگزاری نمایشگاه معدن در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی کاسپین پس از 6 سال اظهار کرد: زنجان یک موقعیت طلایی در خاورمیانه دارد که باید از این ظرفیت‌ها استفاده شود.

منتشر شده

در

توسط

موقعیت طلایی زنجان در خاورمیانه

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،سید رضا قندیلی در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به اینکه استان زنجان در بحث سرب و روی حرف‌های زیادی برای گفتن دارد،اظهار داشت: با این حال از ظرفیت استان در این بخش و معرفی این صنعت استفاده نشده است.

مدیرعامل نمایشگاه بین‌المللی کاسپین زنجان خاطر نشان کرد : نمایشگاه‌های برق و الکترونیک و کارخانه‌های نوآوری در زنجان برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه از ابتدای امسال نمایشگاه‌های برگزار شده در مجموعه بین‌المللی کاسپین زنجان تخصصی بوده است تصریح کرد: فروش مواد غذایی در کنار برگزاری این نمایشگاه‌ها حذف شده است.

قندیلی از برگزاری نمایشگاه خودرو و پژوهش در زنجان خبر داد و گفت: هر کدام از این نمایشگاه‌ها به صورت تخصصی و با ورودی و خروجی مجزا برگزار می‌شود.

مدیرعامل نمایشگاه بین‌المللی کاسپین زنجان از برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی کافی شاپ مدرن در محل نمایشگاه کاسپین زنجان خبر داد و گفت: این کافی شاپ باید در شان و تشریفات میهمانان خارجی در این محل راه‌اندازی شود.

قندیلی با اشاره به ارائه خدمات موسسه روزبه به شرکت کنندگان در محل این نمایشگاه، بیان داشت: مواد غذایی مورد نیاز غرفه‌داران به صورت بسته بندی ارائه می‌شود و از فروش شیرینی، پاستیل و زیتون همزمان با برگزاری نمایشگاه‌های تخصصی جلوگیری می‌شود.

وی با اشاره به اینکه هر متر مربع فضای نمایشگاهی موجب اشتغالزایی برای 12 نفر می‌شود، افزود: قطعا برگزاری مستمر این نمایشگاه در بخش کلان تاثیر بسزایی در اشتغال خواهد داشت.

مدیرعامل نمایشگاه بین‌المللی کاسپین زنجان با اشاره به حضور 86 شرکت در نمایشگاه معدن زنجان گفت: ۹۰ درصد مشارکت کنندگان از استان‌های دیگر هستند.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه تا پایان آذرماه 4 نمایشگاه تخصصی در کاسپین داریم، تصریح کرد: پیش‌بینی ما این است که در سال آینده ۵۰ نمایشگاه تخصصی برگزار کنیم.

قندیلی با بیان اینکه نمایشگاه بین‌المللی کاسپین مدرنترین مرکز نمایشگاهی غرب کشور است، اضافه کرد: تولیدکنندگان صنایع باید نمایشگاه را باور کنند و در این باره باید رسانه‌ها نیز کمک کنند.

قندیلی با بیان اینکه احداث هتل تجاری و نمایشگاهی در منطقه شمالغرب یکی از نیازهای اساسی محسوب می‌شود، افزود: رونق نمایشگاه‌ها موجب رونق رفت و آمد و در نتیجه منجر به افزایش فعالیت فرودگاه زنجان می‌شود.

این مسئول خاطرنشان کرد: هر تحولی در استان باید از مسیر نمایشگاه بگذرد که ضروری است همت لازم در استان به وجود آید تا شاهد تحولات خوبی در استان زنجان باشیم.

مدیرعامل نمایشگاه بین‌المللی کاسپین زنجان بر ضرورت برگزاری نمایشگاه‌های فرصت‌های سرمایه‌گذاری، بانک، بیمه و بورس در استان تاکید کرد و گفت: برای اطلاع رسانی مطلوب در زمینه برگزاری نمایشگاه‌ها، وب سایت این مجموعه در حال آماده سازی است.

این مسئول تصریح کرد: در برگزاری نمایشگاه‌ها ملاک ما تعداد بازدیده کننده نیست بلکه ثبت سفارشات بزرگ در نمایشگاه‌های تخصصی، حضور بازدیده کننده هدف و تولید کننده موثر در نمایشگاه از اولویت‌ها در این زمینه محسوب می‌شود.

مدیرعامل نمایشگاه بین‌المللی کاسپین زنجان از افزایش کیفیت برگزاری نمایشگاه کاسپین زنجان خبرداد و گفت: باید تمام نیازهای شرکت کنندگان در نمایشگاه‌ها تامین شود.

ادامه مطلب

برترین ها