اقتصاد

واگذاری 725 فقره انشعاب آب در شرکت آبفای خرم دره

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،علیرضا جزء قاسمی اظهار داشت: افتتاح و بهره برداری از تصفیه خانه فاضلاب روستای نصیرآباد به همراه راه اندازی تجهیزات الکتریکی و الکترومکانیکی ایستگاه پمپاژ این تصفیه خانه با اعتباری بالغ بر 100 میلیارد ریال از جمله اقدامات شاخص شرکت آب و فاضلاب در شهرستان خرمدره بود.

وی افزود: تصفیه خانه فاضلاب نصیرآباد با دبی اسمی 15 لیتر بر ثانیه، با روش لجن فعال، فاضلاب 550 انشعاب در این روستا را بصورت بهداشتی جمع آوری و تصفیه می نماید.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان گفت: واگذاری 725 فقره انشعاب با کاربری های مختلف در شهرستان خرمدره طی سال گذشته، از دیگر خدمات شرکت آبفا بوده است.

جزء قاسمی با اشاره به توسعه خدمات آب و فاضلاب در بخش روستایی استان پس از یکپارچه سازی شرکت های آب و فاضلاب شهری و روستایی بیان داشت: نوسازی و مهندسی مجدد تاسیسات آبرسانی روستای سوکهریز، اتمام عملیات اصلاح شبکه روستای رحمت آباد به طول 700 متر و بهسازی منبع تامین آب روستای شویر از جمله اقدامات شرکت آبفا در این راستا بوده است.

وی اجرای زون بندی روستای اردجین و افزایش تولید آب آشامیدنی در این روستا، اصلاح و بهسازی اتاقک و تجهیزات کلر زنی روستای باغدره، تامین فشار متعارف در روستای قلعه حسینیه، و راه اندازی مجدد چاه رزرو این این روستا را نیز از دیگر خدمات ارائه شده در روستاهای شهرستان خرمدره عنوان کرد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان به اجرای عملیات اصلاح کامل شبکه آبرسانی روستای نصیرآباد نیز اشاره کرده و گفت: این عملیات به طول 12 کیلومتر شامل نصب و استاندارد سازی انشعابات این روستا به تعداد 800 فقره می باشد.

 این مسئول رفع نواقص و انفصال های خط انتقال 600 تصفیه خانه آب به شهر خرمدره را یادآور شده و گفت: در این عملیات با نصب شیرهای فشارشکن و شیرهوا بر روی شبکه و خطوط انتقال و بهره برداری از خط انتقال در شمال شهر خرمدره، بیش از 4 هزار مشترک از آب آشامیدنی سالم و بهداشتی تصفیه خانه برخوردار شدند.

جزءقاسمی تعویض کنتورهای حجمی معیوب منابع تولید و بکارگیری کنتورهای با دقت و کیفیت بالا در شهرستان خرمدره را نیز مورد اشاره قرار داده و گفت: برای اجرای این عملیات اعتباری بالغ بر 2 میلیارد و 100 میلیون ریال هزینه شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا