اجتماعی

واگذاری بخش عظیمی از پروژه‌های نهضت ملی مسکن در زنجان از سال آینده

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان گفت: امیدواریم از سال آینده بخش عظیمی از پروژه‌های نهضت ملی مسکن در استان زنجان آماده و به متقاضیان واگذار شود.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،اصغر اسماعیلی با بیان اینکه نهضت نهضت ملی مسکن یک کار مشترک بین دولت و مردم است، اظهار داشت: دستگاه‌های خدمات رسان، شبکه بانکی و دستگاه‌های اجرایی به نوعی درگیر در ساخت نهضت ملی مسکن هستند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان گفت: همچنین از سازندگان مسکن که در اجرای این طرح همکاری لازم را دارند تشکر کرده لازم به ذکر است، از زمانی که مدیریت راه و شهرسازی استان را بر عهده گرفتم دغدغه اصلی و مهم‌ترین اولویت کاری بنده اجرای مطلوب نهضت ملی مسکن بوده و پیگیر جدی در پیشبرد سریع پروژه‌ها هستم.

17هزار و 500واحد از پروژه‌های نهضت ملی مسکن در استان زنجان تخصیص پروژه شدند

اسماعیلی با بیان اینکه در استان زنجان 17 هزار و 500واحد از پروژه‌های نهضت ملی مسکن تخصیص پروژه شدند، تاکید کرد: از این تعداد بیش از 14هزار و 500واحد مسکونی برای شهر زنجان است.

وی پیشرفت فیزیکی پروژه‌ها را با توجه به زمان شروع پروژه‌ها متغیر اعلام کرد و ابراز داشت: در شهر زنجان میانگین پیشرفت فیزیکی اکثر پروژه‌های نهضت ملی مسکن بیش از 35 تا 40 درصد است.

اسماعیلی با اشاره به فرا رسیدن فصل زمستان، افزود: در فصل زمستان قرار داریم و بر این اساس پروژه‌ها دسته بندی و جدا شده و جبهه کاری برای این پروژه‌ها در این فصل سرد سال برنامه ریزی شده است و همچنین پروژه‌ها به خوبی کنترل می‌شود و در این راستا، هر دو هفته یک بار بازدید از پروژه‌ها توسط اداره کل راه و شهرسازی صورت می‌گیرد و بنده هم هر ماه بازدید ویژه از پروژه‌ها دارم و از نزدیک روند پیشرفت پروژه‌ها و کارها را رصد می‌کنم.

وی ابراز کرد: خوشبختانه پروژه‌های شروع شده در استان به صورت مرتب توسط مشاورین و ناظرین هم رصد می‌شوند.

اداره کل راه و شهرسازی استان زنجان به غیر از تسهیلات و آورده مردمی ردیف اعتباری دیگری ندارد

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان، با بیان اینکه فرزند این شهر هستم و مشکلات مردم را درک و حس می‌کنم، افزود: تهیه و تامین مبالغ در بخش مسکن بسیار سخت است و اداره کل راه و شهرسازی استان به نمایندگی از خود متقاضیان در پروژه‌ها است و این اداره به غیر از تسهیلات بانکی و آورده مردمی ردیف اعتباری دیگری برای پروژه‌های نهضت ملی مسکن ندارد و در این راستا از متقاضیان درخواست می‌کنم این اداره کل را در اجرای این طرح مهم همراهی کنند و در سر موعد تعیین شده آورده خود را واریز کنند.

اسماعیلی با تاکید بر اینکه پیگیر افزایش تسهیلات از دولت هستیم، گفت: نسبت به افزایش تسهیلات بانکی پیگیر هستیم تا فشار کمی به مردم وارد شود و امیدواریم میزان تسهیلات از 350 میلیون تومان به 400 میلیون تومان افزایش یابد و مردم امیدوار باشند از اوایل سال آینده (خردادماه) به تناسب آماده شدن، پروژه‌های نهضت ملی مسکن، واحدهای مسکونی به متقاضیان واگذار می‌شود.

وی متذکر شد: مردم بر این امر اذعان داشته باشند که تاخیر در پرداخت آورده‌ها توسط متقاضیان باعث تاخیر در اجرای پروژه می‌شود و اثر خود را نشان می‌دهد و پروژه کند جلو می‌رود چرا که ردیف اعتباری دیگری نداریم و همچنین با توجه به پیشرفت فیزیکی پروژه‌ها، تسهیلات بانکی به پروژه‌ها تزریق می‌شود.
زنجان جزو شهرهایی است که زمین دولتی ندارد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان با اشاره به سوال یکی از شهروندان در خصوص ثبت نام مجدد در نهضت ملی مسکن، گفت: ثبت نام مجدد بحث کشوری است و به تناسب نیازهای استان‌ها احصا شده سایت برای ثبت نام فعال می‌شود و از استان زنجان هم درخواست ثبت نام کردیم تا سایت باز شود و متاسفانه تاکنون اتفاق نیفتاده و اگر محقق شود اطلاع رسانی کافی را خواهیم داشت.

اسماعیلی با تاکید بر اینکه زنجان جزو شهرهایی است که زمین دولتی ندارد، بیان داشت: بخش عظیمی از زمین‌های نهضت ملی مسکن در نظر گرفته شده خریداری شده است و با توجه به ثبت نامی های انجام شده این تعداد به محض تامین زمین اطلاع رسانی صورت می‌گیرد و برای متقاضیان مسکن تا پایان سال تخصیص زمین انجام می شود.

وی، در پایان از همکاری مطلوب بانک مسکن و تجارت در پرداخت تسهیلات نهضت ملی مسکن قدر دانی کرد و گفت: همچنین از شهرداری زنجان در خصوص صدور پروانه‌های نهضت ملی مسکن نهایت تشکر را دارم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا