با ما همراه باشید

اجتماعی

واکسیناسیون کرونا در مناطق کم برخوردار زنجان شتاب می‌گیرد

استاندار زنجان با بیان اینکه میزان واکسیناسیون در مناطق آسیب پذیر و کم برخوردار به ویژه در شهر زنجان کمتر اعلام شده است، اظهار داشت: متاسفانه بیشترین عدم استقبال در این مناطق گزارش شده و بر این مبنا انتظار بر این است که واکسیناسیون در این مناطق شتاب گیرد.

منتشر شده

در

واکسیناسیون کرونا در مناطق کم برخوردار زنجان شتاب می‌گیرد

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،فتح‌الله حقیقی  در ستاد استانی پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا افزود: این استان با توجه به شرایط کنونی به لحاظ میزان واکسیناسیون و شمار مراکز تجمیعی جزو برترین ها بوده است اما برای تحقق اهداف یاد شده باید میزان واکسیناسیون در مناطق هدف در حد بالایی انجام گیرد.

وی با اشاره به اینکه میزان واکسیناسیون کرونا در مناطق کم برخوردار باید به بالای ۷۰ درصد برسد اضافه کرد: این استان مشکلی به لحاظ واکسن ندارد و معضل اصلی تزریق آن به گروه‌های هدف به ویژه در مناطق یاد شده است و در این میان ورود خالصانه مسوولان به موفقیت منتهی می‌شود.

استاندار زنجان لزوم همکاری و هماهنگی های بین بخشی برای سرعت بخشی واکسیناسیون در مناطق با استقبال کم را یادآور شد و گفت: بر این اساس باید کمیته‌ای با حضور مسوولان ذی‌ربط و ذی‌نفوذ برای تغییر رنگ مناطق قرمز و سیاه در نقشه‌ واکسیناسیون به رنگ زرد تشکیل داده و به این مساله به طور جدی ورود کنند.

وی با بیان اینکه این استان از تمامی بضاعت و امکانات خود در این راستا استفاده می‌کند، اظهار داشت: دستگاههای متولی امر به ویژه معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی بصورت لحظه ای این مساله را رصد کند تا مناطق با وضعیت قرمز و سیاه واکسیناسیون به رنگ زرد تغییر کنند.

حقیقی با تاکید بر اینکه کمیته اطلاع رسانی به این موضوع ورود جدی داشته باشند، افزود: این کمیته باید وظایف خود را در خصوص واکسیناسیون و شرایط موجود به نحو مطلوب انجام دهد و اعتماد را بین مردم ایجاد کنند، زیرا با انجام این کار مهم علاوه بر کاهش مرگ و میرهای کرونایی، بسیاری از مسائل و مشکلات  ناشی از این بیماری نیز برطرف می شود.

 استاندار زنجان با اشاره به اینکه پس از گذشت ۱۷ ماه از شیوع ویروس کرونا، استان در جایگاهی قرار دارد که صورت مساله این نوع بیماری روشن و مشخص است، گفت: بر اساس آمارهای اعلام شده  در هفته سوم تیر امسال نسبت به هفته دوم این ماه ۵۹۶ نفر بیماران کرونایی سرپایی افزایش پیدا کرده است که این روند می تواند شمار بستری ها را افزایش دهد.

وی با بیان اینکه به رغم تلاش‌های انجام گرفته میزان پی‌سی‌آر به کمتر از ۲۰ درصد در استان نرسید، اضافه کرد: این مهم به دلیل گردش و چرخش ویروس و شدت آن بوده و بر این مبنا این مهم یعنی کاهش پی سی آر به حد انتظار نرسید.  

استاندار زنجان با اشاره به اینکه سلطانیه تنها شهرستانی است که میزان پی‌سی‌آر در آن به کمتر از ۲۰ درصد رسیده و این مهم به دلیل جمعیت کم این شهر رخ داده است، ادامه داد: در  زمان  حاضر اغلب مناطق کشور درگیر پیک پنجم کرونایی شده اند و دیر یا زود  این استان نیز گرفتار خواهد شد.

حقیقی با اشاره به اینکه شمار مبتلایان کرونا در این استان در پیک چهارم ۳.۵ برابر نسبت به پیک سوم بود، افزود: از طرفی میزان فوتی های کرونایی استان ۵۲ درصد کاهش یافت که این مهم به دلیل   رعایت پروتکل های اجتماعی و عامل موثر واکسیناسیون بوده است.

استاندار زنجان ادامه داد: این استان با توجه به شرایط کنونی به لحاظ میزان واکسیناسیون و شمار مراکز تجمیعی جزو برترین ها بوده اما برای تحقق اهداف یاد شده باید استقبال و میزان واکسیناسیون در مناطق هدف در حد بالایی انجام گیرد.

حقیقی همچنین با اشاره به وضعیت رعایت پروتکل های اجتماعی در استان خاطرنشان کرد: آمارها نشان می دهد میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استان کاهش یافته است، بنابراین همه اعضای قرارگاه عملیاتی کرونا باید تمام قد از مدافعان سلامت حمایت کنند و عموم به ویژه اصناف موظف به رعایت پروتکل‌های بهداشتی هستند و در این خصوص کمیته نظارت و بازرسی باید تقویت شود.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

صادرات 600 هزار دلاری صادرات صنایع‌دستی در زنجان

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان گفت: در شش‌ماهه اول سال 600 هزار دلار صنایع‌دستی این استان صادر شد.

منتشر شده

در

توسط

صادرات 600 هزار دلاری صادرات صنایع‌دستی در زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،امیر ارجمند اظهار داشت: در شش‌ماهه اول سال 568 هزار دلار صنایع‌دستی این استان به‌صورت چمدانی و 14 هزار دلار از طریق گمرک به‌صورت رسمی صادر شد که  حمایت از هنرمندان صنایع‌دستی و ارتقای فعالیت‌ها در این حوزه یکی از اولویت‌های میراث‌فرهنگی استان محسوب می‌شود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان تصریح کرد:صادرات صنایع‌دستی استان زنجان از مبادی گمرکی مختلف انجام می‌شود که باید این آمار ثبت و ضبط شود. کشورهای مقصد صنایع‌دستی استان، کویت، قطر، عمان، آذربایجان و برخی کشورهای اروپایی است.

وی با بیان اینکه بیشترین صادرات صنایع‌دستی استان به کشور عراق است و مس بیشترین صادرات صنایع‌دستی زنجان را دارد خاطر نشان کرد: چاقو و ملیله هم در رتبه‌های بعدی قرار دارند، کشورهای حاشیه جنوب خلیج‌فارس و اروپا مقاصد بعدی صادرات استان زنجان در حوزه صنایع‌دستی است.»

 ارجمند گفت: امروزه دیگر فروش سنتی صنایع‌دستی پاسخگو نیست و باید از تجارت الکترونیک و شبکه‌های اجتماعی بهره برد. در دوران پساکرونا، کشورها و جوامعی برنده هستند که از تجارت الکترونیک برای فروش محصولات صنایع‌دستی خود استفاده کنند. تلاش می‌کنیم تا با مشارکت فعالان این حوزه، محصولات و صنایع‌دستی استان را از طریق فضای مجازی به بازارهای جهانی معرفی کنیم.

ادامه مطلب

اجتماعی

پرداخت وام یک میلیاردی به زندانیان آزاد شده زنجان

سرپرست زندان‌های استان زنجان گفت: طی ۶ ماه امسال برای ۳۳ نفر که از زندان های زنجان آزاد شدند یک میلیارد و ۶۵۰ میلیون تومان بدون بهره پرداخت شده است.

منتشر شده

در

توسط

پرداخت وام یک میلیاردی به زندانیان آزاد شده زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،حجت الاسلام حسین بنیادی با اشاره بر لزوم آموزش مهارت‌های زندگی برای زندانیان در استان زنجان افزود: آموزش‌های روانشناختی و روان‌درمانی ، در زندان‌های استان با جدیت دنبال می‌شود.

وی با بیان اینکه مهارت آموزش و توانمند سازی زندانیان در استان با مدیریت درست انجام می‌شود ، گفت: این استان در توانمند سازی و اشتغال زندانیان در سطح کشور پیشرو است.
 
سرپرست زندان‌های استان زنجان با بیان اینکه برای زندانیان مرکز خدمات اجتماعی و مراقبت پس از خروج در استان وجود دارد ، گفت: در این مراکز کارآموزی و اشتغال زندانیان در دستور کار است و زندانیان که از زندان آزاد می‌شوند با داشتن گواهی مهارت می‌توانند وام دریافت کرده و کسب و کار برای خود فراهم کنند.
 
بنیادی تاکید کرد: طی ۶ ماه امسال برای ۳۳ نفر که از زندان آزاد شدند یک میلیارد و ۶۵۰ میلیون تومان وام بدون بهره پرداخت شده است.
 
وی افزود: در سال گذشته هم برای ۴۳ نفر بیش از یک میلیارد و ۸۶۰ میلیون تومان وام پرداخت شده است.

ادامه مطلب

اجتماعی

خادم، یکی از پیشروترین سایت های آموزش همگانی برای آحاد مردم در جامعه

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: خادم، یکی از پیشروترین سایت‌ها در کشور است و هر سال هم به امکانات سایت افزوده می‌شود.

منتشر شده

در

توسط

خادم، یکی از پیشروترین سایت های آموزش همگانی برای آحاد مردم در جامعه

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،سید قاسم موسوی در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت گرامیداشت هفته جهانی کاهش اثرات بلایای طبیعی اظهار داشت:هدف اصلی 21مهر (13اکتبر) بیشتر به حوادث و بلایای طبیعی است اما با توجه به شرایط جامعه، تمام بلایا را در نظر گرفته ایم و باید برای همه حوادث و بلایا برنامه داشته باشیم.

وی افزود: تمام سازمان ها اعم از دولتی، خصوصی، عمومی و خیریه ها باید برای کاهش اثرات بلایای طبیعی،برنامه داشته باشند و چک لیست هایی برای این منظور آماده شده که جمعیت هلال احمر چند سال قبل بر روی آنها کار کرده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان با اشاره به ارائه آموزش های مورد نیاز در حوزه درک خطر که از وظایف هلال احمر محسوب می شود ، عنوان کرد:بیش از 9 هزار نفر در این مورد از آموزش های هلال احمر بهره مند شده اند.

موسوی با بیان اینکه کوچک ترین بی احتیاطی و عادی انگاری می تواند به یک حادثه جبران ناپذیر تبدیل شود ،خاطر نشان کرد:در شش ماهه نخست سالجاری ،337مورد حادثه در استان زنجان رخ داده که از این تعداد 11مورد آن سیل و آب گرفتگی ،14مورد حوادث کوهستان ،276مورد حوادث جاده ای و 7 مورد هم غرق شدگی بوده است.

وی تصریح کرد:سایت خادمhttps://khadem.ir یکی از پیشروترین سایت ها در کشور است و هرسال هم به امکانات سایت افزوده می شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان با بیان اینکه آموزش در هلال احمر منحصر به یک روز یا هفته نیست و در طول سال ادامه دارد، خاطرنشان کرد: برنامه‌های آموزشی فشرده‌ای در تمام شهرستان‌ها انجام می‌شود و سایت خادم نیز برنامه خاصی برای این روز دارد ضمن اینکه برای امادگی نیروهای امدادی، چند مانور پناهگیری انجام می‌شود.

موسوی با اشاره به اینکه باید قبل از استفاده از وسایل گرمایشی، دودکش‌ها را برای پیشگیری از وقوع حادثه چک نمود،عنوان کرد: متاسفانه استان زنجان جزو استان‌های دارای وضعیت قرمز در تلفات مسمومیت با گاز منوکسیدکربن (گاز گرفتگی) است.

وی کمک به بهبود فرهنگ مقابله با بلایای طبیعی و غیر طبیعی را از وظایف عمومی خطاب کرد و اظهار داشت: ابتدا افراد باید خود درک از خطر داشته باشند تا از وقوع حوادث ناگوار جلوگیری کنند.

ادامه مطلب

برترین ها