با ما همراه باشید

اجتماعی

واکسن برکت اولویت درخواست بسیاری از شهروندان زنجانی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان، واکسن برکت را اولویت درخواست بسیاری از شهروندان زنجانی عنوان کرد و گفت: خوشبختانه تا کنون عارضه‌ی قابل توجهی از این واکسن گزارش نشده است.

منتشر شده

در

واکسن برکت اولویت درخواست بسیاری از شهروندان زنجانی

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،دکتر پرویز قزلباش در نشست خبری به صورت ویدئوکنفرانس با اصحاب رسانه ، تعداد واکسن‌های تزریقی روز گذشته در سطح استان را ۷هزار و ۵۰۰ دوز اعلام و ابراز امیدواری کرد این رقم طی چند روز آینده به بالای ۱۰هزار دوز برسد.

وی مشارکت گروه سنی بالای ۶۰ سال در واکسیناسیون کرونا را تا روز گذشته، ۳۶درصد اعلام کرد و افزود: امیدواریم این مشارکت تا پایان امروز به ۵۰درصد برسد.

این مقام مسئول با اشاره به آغاز واکسیناسیون گروه سنی بالای ۶۰ سال از هفته گذشته در زنجان، گفت: میزان استقبال این گروه سنی از واکسن کرونا، روز به روز بیشتر می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان با اشاره به ظرفیت استان جهت تزریق بیش از ۱۵هزار دوز در هر روز، گفت: در حال حاضر، تعداد دوزهای تزریقی را با میزان واکسن‌هایی که در اختیار استان قرار داده شده است، تنظیم کرده‌ایم.

قزلباش با تاکید بر ثبت‌نام گروه سنی بالای ۶۰سال در سامانه‌ واکسیناسیون کرونا، اظهار کرد: پس از ثبت‌نام، در فاصله‌ی زمانی کوتاهی، از افراد، جهت تزریق واکسن، دعوت به عمل می‌آید ولی در عین حال سعی داریم حتی افرادی را که در سامانه ثبت نام نکرده‌اند نیز به شکل‌های مختلف تحت پوشش تزریق واکسن قرار دهیم.

وی افزود: طبق اعلام ستاد ملی پیشگیری و مقابله با کرونا، در هفته گذشته، ۱۱میلیون دوز واکسن وارد کشور شده است که بخش عمده‌ای از آن توزیع شده و مابقی نیز در حال توزیع می‌باشد.

این مقام مسئول با بیان اینکه در هفته‌ی جاری نیز شاهد ورود تعداد قابل توجهی واکسن کرونا به کشور خواهیم بود، افزود: در صورت ادامه‌ی این روال، سرعت واکسیناسیون بالاتر خواهد رفت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان با اشاره به اینکه تا کنون بیش از ۸۰ درصد گروه سنی بالای ۸۰سال، نزدیک به ۸۰درصد گروه سنی بالای ۷۵سال و حدود ۷۵درصد گروه سنی ۷۰تا ۷۵سال در استان واکسن کرونا دریافت کرده‌اند، تصریح کرد: مابقی این گروه‌های سنی، علیرغم تماس‌های همکاران ما، هنوز جهت دریافت واکسن مراجعه نکرده اند و انتظار می‌رود رسانه‌ها در جهت تشویق این افراد برای واکسیناسیون، به ما یاری رسانند.

قزلباش به برخی تلقی‌ها و باورهای غلط درخصوص واکسیناسیون کرونا اشاره کرد و افزود: ترویج این باورها، شور و شوق افراد جامعه برای واکسیناسیون را کاهش می‌دهد و رسانه‌ها می‌توانند نقش موثری در مبارزه با اطلاع‌رسانی‌های نادرست داشته باشند.

وی با بیان اینکه تعداد قابل توجهی واکسن آسترازنکا وارد کشور خواهد شد، گفت: در خصوص تزریق دوز دوم واکسن آسترازنکا به افرادی که دوز اول این واکسن را دریافت کرده‌اند، جای هیچگونه نگرانی وجود ندارد و به محض ورود این واکسن، اطلاع رسانی‌های لازم صورت خواهد گرفت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان با اشاره به اینکه بخشی از واکسن‌های وارد شده به استان در هفته گذشته، از نوع واکسن برکت بوده است، اظهار کرد: در حال حاضر واکسن‌های سینوفارم و برکت در مراکز تجمیعی تزریق واکسن موجود می باشد و مراجعه کنندگان می توانند به انتخاب خود، هرکدام از این دو نوع واکسن را انتخاب نمایند.

قزلباش، واکسن برکت را اولویت درخواست بسیاری از شهروندان زنجانی عنوان کرد و گفت: خوشبختانه تا کنون عارضه‌ی قابل توجهی از این واکسن گزارش نشده است.

مدیر ارشد دانشگاه علوم پزشکی زنجان تزریق واکسن را کاملا اختیاری اعلام کرد و افزود: می‌توان با صحبت در خصوص مزایای تزریق واکسن و همچنین معایب عدم تزریق آن، شهروندان را تشویق به واکسیناسیون نمود ولی در هیچ نقطه‌ای از استان، هیچکس حق ندارد فردی را مجبور به تزریق واکسن نماید.

وی با اشاره به مشارکت ۳هزار نفر در کار آزمایی بالینی واکسن کرونای ایرانی-کوبایی، اظهار کرد: در مرحله‌ی بعد، افراد شرکت کننده در این کار آزمایی تحت آزمایش قرار می گیرند تا سطح سرمی مواد دفاعی بدن آنان در مقابل ویروس کرونا بررسی شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان تصریح کرد: نتایج این آزمایشات به محض مشخص شدن، در اختیار عموم قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه پیش از این، افراد مبتلا به کرونا، تا ۶ماه پس از بهبود، اجازه‌ی دریافت واکسن را نداشتند، گفت: در حال حاضر بر اساس تغییرات برخی پروتکل‌های کشوری، این بازه‌ی زمانی به یک ماه رسیده است و افراد مبتلا به این بیماری، یک ماه پس از بهبود می‌توانند واکسن دریافت نمایند.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: اگر کسی در فاصله‌ی بین دو تزریق، به کرونا مبتلا شد، یک ماه بعد از ابتلا باید اقدام به تزریق دوز بعدی نماید.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

باید با ابزار راه شهیدان مسیر انقلاب اسلامی را ادامه دهیم

استاندار زنجان بر ضرورت الگوگیری از راه و سیره شهدا در جامعه اسلامی تاکید کرد و گفت: با ابزار راه شهیدان باید مسیر انقلاب اسلامی را ادامه دهیم.

منتشر شده

در

توسط

باید با ابزار راه شهیدان مسیر انقلاب اسلامی را ادامه دهیم

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان، محسن افشارجی در کنگره 3535 شهید استان زنجان با بیان اینکه شهدا عندربهم یرزقون هستند، پس قدردانی ما از این آسمانی‌های خیلی جای بحث ندارد، اظهار داشت: این کنگره می‌تواند نماد قدردانی از خانواده شهدا محسوب می‌شود، چرا که حقشان هم بود که از بودن عزیزانشان در کنارشان بهره ببرند ولی از این حق گذشتند که به اقتدار کشورشان کمک کنند.

وی تصریح کرد: برگزاری چنین کنگره‌هایی به عنوان نماد تشکر از خانواده‌های شهدا است که اگر چه حقشان بود در کنار عزیزان باشند اما از آنها گذشتند تا انقلاب حرکت جدیدی را در دنیای نوین امروز آغاز کند.

استاندار زنجان خاطر نشان کرد: برگزاری این کنگره در واقع تشکر از ایثارگران و جانبازان نظام اسلامی و مردم همیشه در صحنه‌ای است که برای پاسداشت انقلاب تا پای جان ایستاده‌اند.

افشارچی با بیان اینکه خداوند در قرآن برای شهدا صفاتی را بیان می‌کند، ادامه داد: یکی از این صفات معامله با خدا است که پاداش آن را بهشت تعیین کرده است. 

استاندار زنجان ادامه داد: شهدا الگویی برای سلوک فردی و اجتماعی و حکمرانی محسوب می‌شوند و همانگونه که در قرآن کریم آمده است شهدا با معامله با خداوند متعال جنت را به دست آوردند.

وی با بیان اینکه کسانی که شهید می‌شوند شهید زندگی می‌کنند و هر جا در مقابل خوف و حزن باخته‌ایم در برابر دشمن نیز ایستادگی کم بوده است، افزود: شهدا در برابر دشمنان نترسیده و خوف و حزن به خود راه ندادند تا پیروز شدند.

این مقام مسئول بر ضرورت الگوگیری از راه و سیره شهدا در جامعه اسلامی تاکید کرد و گفت: با ابزار راه شهیدان باید مسیر انقلاب اسلامی را ادامه دهیم.

ادامه مطلب

اجتماعی

بازگشت آرامش به جایگاه های عرضه سوخت

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه زنجان از بازگشت عرضه بنزین و نفتگاز به روال استفاده از کارت سوخت در جایگاه های استان خبر داد.

منتشر شده

در

توسط

بازگشت آرامش به جایگاه های عرضه سوخت

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،حمید حبیبی اظهار داشت: با تلاش شبانه روزی و جهادی کارکنان، سیستم عرضه سوخت در جایگاه ها احیا و به حالت عادی و با استفاده از کارت سوخت بازگشت.

وی افزود: هم استانی های عزیز می توانند بدون هیچگونه دغدغه و مشکلی از سهمیه ۱۵۰۰۰ریالی موجود در کارت سوخت شخصیشان استفاده کرده و بنزین یا نفتگاز دریافت کنند.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه زنجان تصریح کرد: از ۶۰ باب جایگاه عرضه کننده بنزین و نفتگاز موجود در استان، تعداد ۳۵ جایگاه سیستم سامانه هوشمند در آن ها بارگذاری شده و طبق جدول، سوخت عرضه می کنند.

ادامه مطلب

اجتماعی

فعالیت راهدارخانه‌های مناطق کوهستانی و گردنه‌های برف‌گیر استان زنجان از نیمه آبان ماه آغاز می شود

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان زنجان از آغاز فعالیت راهدارخانه‌های مناطق کوهستانی و گردنه‌های برف‌گیر استان زنجان از ۱۵ آبان ماه خبر داد.

منتشر شده

در

توسط

فعالیت راهدارخانه‌های مناطق کوهستانی و گردنه‌های برف‌گیر استان زنجان از نیمه آبان ماه آغاز می شود

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،جواد یوسفی  اظهار داشت: با توجه به آغاز فصل سرما و ضرورت حضور راهداران در جاده‌های استان زنجان، ۳۰ راهدارخانه در استان آماده خدمات‌رسانی می‌شوند.

وی با بیان اینکه فعالیت راهدار خانه‌های مناطق کوهستانی و گردنه‌های برف‌گیر استان زنجان از ۱۵ آبان ماه آغاز می‌شود، افزود: مابقی راهدارخانه‌ها از اول آذرماه فعال می‌شوند.

این مسئول خاطرنشان کرد: در حال حاضر راهداران استان زنجان در آمادگی کامل بوده و در صورت نیاز خدمات‌رسانی می‌کنند.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان زنجان ادامه داد: بیش از ۳۰ راهدارخانه با ۵۰۰ نفر نیرو و ۲۶۰ دستگاه انواع ماشین‌آلات راهداری در ایام زمستان به هم‌وطنان خدمات‌رسانی می‌کنند.

یوسفی عمر ناوگان راهداری استان زنجان رابین ۲۰ تا ۲۵ سال عنوان کرد و کرد و گفت: تعمیر و نگهداری این ماشین‌آلات نیازمند ۶ میلیارد تومان اعتبار است که تاکنون ۳ میلیارد آن تخصیص‌یافته است.

وی بیان کرد: هر چه اعتبار برای نوسازی ناوگان راهداری افزایش یابد خدمات بهتری ارائه می‌شود اما تلاش این ناوگان ارائه خدمات به بهترین شکل با همین اعتبارات است

ادامه مطلب

برترین ها