اقتصاد

واریز ۱۳هزار میلیارد ریال مالیات بر ارزش افزوده به حساب شهرداری‌ و دهیاری‌های زنجان

مدیرکل امور مالیاتی استان زنجان گفت: طی 9 ماه از سال 1401 بیش از 13هزار میلیارد ریال از محل عوارض مالیات برارزش افزوده کالا و خدمات و آلایندگی به حساب شهرداریها، دهیاریها، روستاهای فاقد دهیاری و عشایر در سطح استان زنجان واریز شده است.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،فیروز شکوری اظهار داشت: از ابتدای سالجاری تا پایان آبانماه مبلغ 13،203،450،714،896 ریال در قالب اعتبارات ارزش افزوده به حساب شهرداری ها، دهیاری ها، روستاهای فاقد دهیاری و عشایر زنجان به همراه آلایندگی توزیع شده است.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: از 13 هزار میلیارد ریال واریزی به حساب شهرداری ها و دهیاری های استان بیش از شش هزار میلیارد ریال از به حساب شهرداری ها و دهیاری ها روستاهای فاقد دهیاری و عشایر شهر زنجان واریز شده است.

مدیرکل امور مالیاتی استان زنجان با اشاره به افزایش سهم شهرداری‌ها از مالیات بر ارزش افزوده از 3 درصد به 4 درصد اظهار داشت: تخصیص بخش بیشتری از مالیات بر ارزش افزوده به شهرداریها و دهیاریها راه را برای ارائه خدمات بیشتر این حوزه در جهت آبادانی و بهسازی شهرها و روستاها فراهم خواهد نمود.

شکوری در ادامه افزود: از مجموع واریزی به حساب شهرداری ها و دهیاری های استان، بیش از دو هزار میلیارد ریال به حساب شهرداریها، دهیاری و روستاهای فاقد دهیاری شهرستان خدابنده واریز شده و بالغ بر 1900 میلیارد ریال به شهرداریها، دهیاریها و روستاهای فاقد دهیاری شهرستان ابهر اختصاص یافته است.

وی بیان داشت: شهرستان خرمدره بیش از 863 میلیارد ریال، شهرستان طارم، بالغ بر 592 میلیارد ریال و شهرستان سلطانیه نیز در حدود 375 میلیارد ریال طی نه ماه از سال 1401 دریافت کرده اند.

مدیرکل امور مالیاتی استان زنجان خاطر نشان شد: سهم شهرستان ایجرود از 13هزار میلیار ریال عوارض وصولی کالا و خدمات و آلایندگی واریزی به حساب شهرداریها، 474 میلیارد ریال بوده است.

این مقام مسئول با بیان اینکه واریز عوارض ارزش افزوده به حساب شهرداری ها و دهیاری ها در جهت انجام پروژه های عمرانی و شهری، دارای اهمیت است، تصریح کرد: اطلاع‌رسانی صحیح و بهنگام از نحوه مصارف حاصل از درآمدهای مالیاتی و تبیین و تشریح کارکردها و آثار پرداخت مالیات موجب همکاری و مشارکت بیشتر مردم می شود.

در خاتمه شکوری افزود: اگر چنین حسی در مردم به وجود آید که اخذ مالیات به‌ وسیله دولت در راستای ساختن فردایی بهتر برای خود و فرزندانشان است، تمایل و رغبتشان برای پرداخت مالیات بیشتر می‌شود که در این راستا لازم است تمام ارگان‌ها و نهادهای اجرایی استان با امور مالیاتی همراه شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا