اقتصاد

واریز سود سهام عدالت به حساب 800 هزار سهامدار زنجانی

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان زنجان گفت: نزدیک به 800 هزار نفر از مردم زنجان سهامدار سهام عدالت هستند که مشمول دریافت سود این سهام خواهند بود. 

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،محمد نادری با اشاره به دو مرحله‌ای بودن پرداخت سود سهام عدالت اظهار داشت: مبلغ سود پرداختی در مرحله اول با توجه به میزان سهام عدالت هر فرد، متفاوت خواهد بود. به طوری که برای سبد سهام عدالت 532هزار تومانی مبلغ 600هزار تومان، سبد سهام یک میلیون تومانی، یک میلیون و 128هزار تومان و برای سایر طبقات سهام عدالت هم به تناسب واریز خواهد شد.

وی افزود : این مبلغ به صورت علی‌الحساب است و باقیمانده سود با تکمیل واریزی شرکت‌های سرمایه‌پذیر تا قبل از پایان سال به صورت کامل پرداخت خواهد شد.

این مقام مسئول مشکل عدم دریافت سود را مربوط به اطلاعات حساب بانکی سهامداران عنوان کرد و افزود : افرادی که سود سهام عدالت را در سال‌های گذشته دریافت نکرده اند، اگر در سامانه سجام ثبت نام نکرده اند حتما این کار را انجام دهند.

نادری ادامه داد: کسانی هم که این ثبت نام را انجام داده، اما سود دریافت نکرده اند، باید اطلاعات حساب بانکی خود را بروز کنند چرا که عدم دریافت سود تنها به مشکل اطلاعات بانکی برمی گردد.

وی گفت : حساب‌های مسدود، شماره شبای نامعتبر، حساب‌های راکد، حساب‌های مشترک، حساب‌های ارزی و حساب‌های مربوط به سپرده گذاری بلندمدت بانکی مشمول دریافت سود عدالت نیستند.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان زنجان گفت: با توجه به اینکه تعداد قابل توجهی از سهامداران به رحمت خدا رفته اند در حال برنامه ریزی سامانه‌ای برای ارائه خدمات برخط به سهامداران هستیم که البته تاکنون نهایی نشده است.

سهامداران حتما فرآیند انحصار وراثت را انجام دهند و وارثان هم در سامانه ثنای قوه قضاییه و سجام ثبت نام کنند تا به محض اینکه فعالیت سامانه آغاز شد، بتوانند از دارایی خود بهره‌مند شوند.

شهروندان می‌توانند با شماره تلفن 1569 شرکت سپرده گذاری ایران تماس گرفته و جواب سوالات خود را دریافت کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا