اجتماعی

هیچ پروژه مسکن ملی به خاطر گاز عقب نخواهد افتاد

مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان با بیان اینکه هیچ مسکن ملی به خاطر گاز عقب نخواهد افتاد، اذعان کرد: طراحی یا عملیات گازرسانی چندین پروژه مهم از جمله مسکن نهضت ملی مسکن، برکت و زیتون انجام شده است.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،رحیم سلیمانی‌نژاد در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت آغاز هفته دولت با بیان اینکه 30 هزار و 878 مشترک در بخش تجاری و 2 هزار و 322 مشترک در بخش صنعتی هستند، اظهار داشت: گازرسانی به 43 جایگاه سی ان جی انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه 97درصد از استان در مناطق شهری و روستایی از گاز بهره‌مند هستند،افزود: 2.481 کیلومتر شبکه، 110.719 عدد انشعاب، با صد درصد برخورداری در بخش شهری و در روستاها با 4.941 کیلومتر شبکه و 88.113 عدد انشعاب با 91.2 درصد برخورداری انجام شده است.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه در هفته دولت به 33 واحد صنعتی با 4 میلیارد و 722 میلیون و 400 هزار تومان اعتبار گازرسانی خواهد شد، افزود: امسال میزان بهره‌مندی روستاهای استان زنجان از نعمت گاز 91.2 درصد است یعنی از 911 روستای استان زنجان، 635 روستا از نعمت گاز برخوردارند.

سلیمانی‌نژاد در ارتباط با گازرسانی روستاها نیز گفت: صعب‌العبور بودن 57 روستاهایی که از نعمت گاز برخوردار نیستند موجب شده تا این روستاها هنوز با مشکل گاز مواجه باشند.

وی با اشاره به اینکه گازرسانی به 114 روستای استان در دست اجراست، گفت: 109 پروژه برای هفته دولت پیش بینی شده است که 33 پروژه گازرسانی است.

مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان با تاکید بر اینکه از 21 شهر استان زنجان همگی از نعمت گاز برخوردار هستند، گفت: تعداد انشعابات گاز شهری 110 هزار و 719 عدد است.

وی با بیان اینکه ما در ایران بالاتر از نرم میانگین جهانی گاز مصرف می‌کنیم، افزود: خوشبختانه در بخش خانگی بدهی زیادی نداریم و آخرین اقدام ما در صورت بی‌توجهی به اخطاریه‌ها و پرداخت نکردن هزینه، قطعی گاز است.

وی با اشاره به تامین سوخت جایگزین برای واحدهای صنعتی در فصول سرد سال، اذعان کرد: اطلاعیه تامین سوخت جایگزین یا گاز مایع چندین ماه قبل به واحدهای صنعتی داده می‌شود ما خواهان پیشرفت اشتغال و صنعت در استان هستیم، از این رو تهیه مخزن و اقدامات لازم برای دریافت سوخت به عهده واحدهای صنعتی است.

مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان با اشاره به اینکه مصارف خانگی تعرفه مشخصی ندارد، ادامه داد: بر اساس گزارش هواشناسی، متوسط دمای هوا و سردی هوا، مقدار مصرف متفاوت خواهد بود، استان زنجان در اقلیم نوع یک قرار داشته و تنها شهرستان آب‌بر در اقلیم 3و ماه‌نشان، چوزق و گیلوان در اقلیم 2قرار دارند که برای هر یک از این اقلیم‌ها متوسط میانگین مصرف در نظر گرفته شده است.

سلیمانی‌نژاد با بیان اینکه توسعه گازرسانی به اقصی نقاط استان مستلزم توسعه شبکه‌های گازرسانی است که با وجود کوهستانی و سخت‌گذر بودن منطقه؛ با برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده؛ روستاهای باقیمانده در دست اقدام است، افزود: خدمت‌رسانی همچنان بی‌وقفه ادامه دارد و گازرسانی به 114 روستا، در دستور کار امسال شرکت گاز استان زنجان قرار دارد تا با فراهم شدن زیرساخت های لازم و ارائه نعمت پاک و ایمن؛ موجبات ارتقاء توان تولید در روستاهای باقی مانده زنجان فراهم شود.

وی با اشاره به رایگان بودن گاز خانواده‌های تحت پوشش بهزیستی، کمیته امداد و مساجد خاطرنشان کرد: تخفیف 10 درصدی شامل مشترکانی است که همانند سال گذشته استفاده یا کمتر از ماه‌های گذشته خود گاز مصرف کردند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا