با ما همراه باشید

اجتماعی

هیچ فردی حق تفسیر غیرعلمی فوتی‌های کرونایی را ندارد

استاندار زنجان با تاکید بر اینکه هیچ فردی حق ندارد تفسیری غیرعلمی در خصوص فوتی کرونا انجام دهد، گفت: تمامی اطلاع رسانی های این حوزه باید از مبادی دقیق انجام گیرد که در غیر اینصورت ایراد وارد است و باید برطرف شود و چنین کاری جرم محسوب می‌شود.

منتشر شده

در

هیچ فردی حق تفسیر غیرعلمی فوتی‌های کرونایی را ندارد

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،فتح الله حقیقی در ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا با اشاره به اینکه عده ای به عمد اطلاع رسانی ناصحیح از وضعیت خوب کرونایی استان در فضای مجازی انجام می‌دهند، افزود: بر این اساس دانشگاه علوم پزشکی استان باید نسبت به اطلاع رسانی بهنگام از وضعیت کرونایی استان مبادرت کند در غیر اینصورت اذهان مردم با اطلاعات ناصحیح آزرده می شود.

وی، در خصوص انتشار گزارش مقایسه ای در مورد فوتی های ناشی از کرونا در چند ماهه اول امسال نسبت به سال ۹۸ در فضای مجازی استان اضافه کرد: فردی هم در این استان نسبت به تفسیر این آمار مبادرت کرده که جای تاسف دارد، این در حالی است که آمارها از وضعیت خوب کرونایی به لحاظ کاهش مرگ و میرهای ناشی از این ویروس حکایت دارد و نباید آن را نادیده گرفت.

استاندار زنجان با تاکید بر اینکه طبق اعلام سازمان جهانی بهداشت و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، استان در این خصوص موفقیت هایی داشته است، ادامه داد: ارائه مطالب نادرست دلسوزی نیست و اگر چنین بود انباشت هفت میلیون تن پسماند در استان رخ نمی داد و از طرفی 2 خطه کردن راه آهن زنجان – قزوین که از سال ۸۳ عملیات اجرایی آن آغاز شده بود، با تاخیر مواجه نمی شد.

حقیقی با بیان اینکه افراد دلسوز به دنبال پیشرفت استان و دیار خود هستند، ادامه داد: این موضوع جای تعجب دارد، خدمت رسانی اهمیت دارد و در این میان ارائه تفسیرهای نادرست در مورد مرگ و میر کرونایی اذهان مردم را تشویش و دچار نگرانی می کند و حتی بار امنیتی دارد.

استاندار زنجان با اشاره به اینکه روز گذشته در ستاد ملی کرونا آمارهایی در خصوص وضعیت این بیماری در جهان، کشور و این استان نیز اعلام شد، گفت: طبق آمار تجمیعی تعداد مبتلایان کرونایی جهان ۲۱۱ میلیون و ۲۵۰ هزارو ۸۳۳ نفر اعلام شد که چهار میلیون و ۴۲۳ هزار و ۷۴۶، معادل ۲.۱ درصد بر اثر ابتلا فوت شدند و شمار بهبود یافتگان نیز ۱۸۹ میلیون و ۱۱۳ هزار و ۳۰۳ نفر بود که معادل ۸۹.۵ درصد مبتلایان را شامل می شود.

حقیقی افزود: تا روز گذشته در کشورمان چهارمیلیون و ۶۱۶ هزار و ۵۱۶ نفر به ویروس کرونا مبتلا شده اند که از این تعداد ۱۰۰ هزار و ۸۱۰ نفر بصورت تجمعی معادل ۲.۲ درصد مبتلایان فوت شدند و سه میلیون و ۸۶۸ هزار ۱۹۶ نفر معادل ۸۳.۸ درصد بهبود یافته اند.

وی با اشاره به وضعیت کرونایی استان ادامه داد: تا روز گذشته در این استان نیز ۱۰۹ هزار و ۸۳۸ نفر به ویروس کرونا مبتلا شده اند که از این تعداد یکهزارو ۵۶۳ نفر ۱.۴ درصد فوت شده اند و این آمار به این معنی است که زنجان هشت دهم درصد از کشوری در وضعیت بهتری قرار دارد و ۹۹ هزار و ۹۷۹ نفر نیز معادل ۹۰.۲ درصد بهبود یافته اند.

استاندار زنجان با بیان اینکه این استان پایلوت انجام تست پی سی آر و سریع کرونایی کشور بوده است، ادامه داد: این استان حدود ۴۶۰ هزار تست کرونایی را انجام داده که انجام چنین کارهایی آثار خود را بخوبی نشان می دهد و از طرفی هوشمندترین واکسیناسیون نیز در حال اجراست.

وی اظهار داشت: بر مبنای فوتی کرونایی این استان اگر بر حسب جمعیت از میانگین کشوری تبعیت می کرد باید، روزانه بالای هشت مورد فوتی کرونایی در استان به وقوع می پیوست، که تا کنون زیر ۲ نفر بوده است.

حقیقی کاهش مرگ و میرهای کرونایی را در گرو انجام واکسیناسیون و اقدامات دیگر تاثیرگذار عنوان کرد و افزود: استان با برنامه ریزی دقیق، نسبت به واکسیناسیون گروههای هدف و حتی مشاغل پرخطر اقدام کرده که چنین اقداماتی در انتشار آمار مشکلاتی را ایجاد کرده است.

وی خاطرنشان کرد: بر این اساس باید با فردی که اطلاعات غلطی را در این خصوص منتشر کرده است برخورد شود و فردی که تفسیر غلط داده نیز باید نسبت به مساله توجیه شود این در حالی است که عموم مردم در ۲ سال گذشته درگیر کرونا هستند و حرفهای نادرست آنان را به ناحق نگران می کند.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

اجرای میدانی دو نمایش «آب در آتش» و «زخم به یادگار» به مناسبت هفته دفاع مقدس

رییس حوزه هنری استان زنجان از تولید و اجرای میدانی دو نمایش «آب در آتش» و «زخم به یادگار» با موضوع غواصان دریادل زنجانی به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس خبر داد.

منتشر شده

در

توسط

اجرای میدانی دو نمایش «آب در آتش» و «زخم به یادگار» به مناسبت هفته دفاع مقدس

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان، به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس تولیدات و برنامه‌های متنوع فرهنگی هنری از سی‌ام شهریور ماه لغایت هشتم مهر ماه 1400 توسط این نهاد فرهنگی برگزار خواهد شد.

امیر نعمتی با اشاره به اینکه شعار محوری چهل و یکمین سالگرد هفته دفاع مقدس «ما مقتدریم» است، اظهار داشت: حوزه هنری استان زنجان در راستای گرامیداشت هفته دفاع مقدس برنامه‌های فرهنگی هنری متعددی برنامه‌ریزی کرده است و تلاش بر آن است تا بتوانیم بهترین تولیدات آثار هنری و برنامه‌ها را برای بزرگداشت هشت سال ایثار و فداکاری شهدا و رزمندگان و جانبازان استان تهیه و تدارک ببنیم.

وی به برگزاری ویژه برنامه‌هایی در راستای گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و جانبازان و رزمندگان اشاره کرد و یادآور شد: رونمایی از کتاب «اندکی بنشین که باران بگذرد» به روایت شمسی فلاحتی، همسر شهید سید امیرحسین فلاحتی به قلم لیلا داورزنی و برگزاری شب خاطره‌گویی روستایی«اسارت در تنگه ابوغریب» در روستای یامچی با حضور شاعران آئینی، فعالان فرهنگی و راویان هشت سال دفاع مقدس، از ویژه برنامه‌هایی است که به جهت اهمیت دادن به احیای فرهنگ ایثار و شهادت در بین نسل جوان امروز برنامه‌ریزی شده است که جانبازان و رزمندگان و آزادگان این روستا به بازگویی خاطرات خود از دوران هشت سال دفاع مقدس خواهند پرداخت.

رییس حوزه هنری استان زنجان به تولید نهایی 5 عنوان مستند «مادران آفتاب»، «کودک و کرونا»، یک مورد فیلم مستند «بچه‌های کوچه بینش» و ساخت کلیپ نما آهنگ با موضوع واقعه بمباران مدارس کوچه بینش که برگرفته از شعر استاد ولی‌الله کلامی زنجانی است، اشاره کرد و اظهار داشت: تولید اثر نقاشی با مضمون رشادت‌ها و فداکاری‌های شهدا و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس به همراه المان‌ و نمادهای ملی و جهانی استان توسط حسن ترخوانه و تولید دو اثر پوستر بر اساس عناصر بومی استان توسط هنرمندان کارگاه تخصصی طراحی پوستر از دیگر برنامه‎های این ایام است که با توجه به رویکرد جدید حوزه هنری استان زنجان در خصوص تدوین سند تحول براساس مزیت‌ها و قابلیت‌های شاخص مبتنی بر زیست بوم استان بعنوان نقشه راه برنامه‌های عملیاتی برنامه‌ریزی شده است.

این مقام مسئول، تولید و اجرای میدانی دو نمایش «آب در آتش» و «زخم به یادگار» با موضوع غواصان دریادل زنجانی را از دیگر برنامه‌های تدارک دیده شده به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس عنوان کرد و با تأکید بر لزوم فضاسازی شهری با استفاده از نصب بنرهای موضوعی مرتبط بر اساس رویدادها و وقایع شاخص بومی استان در دوران هشت سال دفاع مقدس گفت: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده و در صورت همکاری و مشارکت نهادها و ارگان‌های فرهنگی هنری استان سعی بر این است تا برخی برنامه‌ها از قبیل اجرای نمایش و برپایی نمایشگاه خیابانی از آثار تجسمی هنرمندان استان با موضوع دفاع مقدس در مساجد و فضای پارکها و میادین سطح شهر برگزار گردد.

نعمتی با بیان اینکه طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته برخی از برنامه‌های حوزه هنری زنجان با تعامل و مشارکت دستگاه‌ها و ارگان‌های فرهنگی استان برگزار خواهد شد و تصریح کرد: برگزاری کارگاه نقد کتاب «راز زندگی بقا» زندگی‌نامه داستانی شهید بقاء ثمین‌تاب به قلم مسعود بابازاده از جمله برنامه‌های در نظر گرفته شده است که با همکاری و مشارکت کنگره 3535 شهید استان و سازمان بهزیستی برگزار خواهد شد.

وی برگزاری دومین پاتوق عکاسی با موضوع مروری بر آثار ناصر گیوه‌ای عکاس دفاع مقدس، برگزاری نمایشگاه مجازی در موضوعات اربعین و هفته دفاع مقدس، برگزاری کارگاه نقد فیلم و تولید کلیپ از خاطرات رزمندگان و انتشار در فضای مجازی و آغاز نگارش و ثبت و ضبط خاطرات حسن ترخوانه از هنرمندان پیشکسوت استان را از جمله برنامه‌های فرهنگی هنری حوزه هنری استان زنجان در این ایام نام برد.

نعمتی در پایان، در خصوص مدیریت اجرایی برنامه‌های این ایام گفت: با توجه به شرایط کنونی کشور و استان در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، تمام سعی این مجموعه بر این است که از تمام بسترهای موجود، از جمله فضای مجازی بهره‌وری لازم به عمل آید تا برنامه‌ها جهت استفاده بهینه در اختیار همشهریان انقلابی و ولایت‌مدار استان قرار گیرد و همچنین برنامه‌های حضوری نیز با رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی اصول فاصله گذاری اجتماعی با دقت اعمال خواهد شد.

ادامه مطلب

اجتماعی

توزیع ۳۷۰ بسته لوازم التحریر در بین دانش آموزان کم برخوردار بهزیستی

مدیر اداره بهزیستی شهرستان زنجان از توزیع ۳۷۰ بسته لوازم التحریربه ارزش بیش از ۱۰۰ میلیون تومان شامل هفت قلم لوازم التحریر و یک عدد کوله مدرسه به دانش آموزان تحت پوشش این اداره خبر داد وگفت : بهزیستی آماده دریافت کمکهای مردمی در جهت تامین لوازم التحریرو تبلت برای دانش آموزان نیازمند و کودکان کار است.

منتشر شده

در

توسط

توزیع ۳۷۰ بسته لوازم التحریر در بین دانش آموزان کم برخوردار بهزیستی

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،رزاق منافی اظهار داشت: در حال حاضر نزدیک به ۹۸۴ دانش آموز و  ۱۱۲  دانشجو تحت پوشش بهزیستی شهرستان زنجان هستند که شهریه کلیه دانشجویان در ترم بهار پرداخت شده است و ۳۵ دانش آموز بی سرپرست و بد سرپرست هم در مراکز بهزیستی نگهداری می شوند .

این مسئول با اشاره به اینکه کمکهای نقدی و غیر نقدی جمع آوری شده خیرین در سریع ترین زمان ممکن به دست نیازمندان می رسد، یادآور شد: با توجه به کاهش درآمد خانواده های کم برخوردار متاثر از کرونا و هزینه‌های بسیار بالای تهیه لوازم‌التحریر و تبلت جهت آموزش مجازی دانش آموزان، امسال اهتمام جدی تری برای تهیه لوازم تحصیلی صورت گرفته است.

منافی خاطرنشان کرد: خیرین نیکوکار می‌توانند کمک‌های نقدی خود را به شماره کارت ۵۰۲۹۰۸۱۰۱۹۱۵۶۴۵۰ و شماره حساب  ۲۱۰۰۹۱۴۳۴۵۲۵۰۱۱ نزد بانک توسعه تعاون حساب مشارکتهای مردمی بهزیستی شهرستان زنجان واریز کنند.

ادامه مطلب

اجتماعی

فراهم شدن امکان پرداخت صدقه با استفاده از کد QR در زنجان

با اقدامات انجام شده در راستای توسعه روش های نوین در دریافت کمک های مردمی و صدقات امکان پرداخت صدقه از طریق QR کد در استان زنجان فراهم شده است.

منتشر شده

در

توسط

فراهم شدن امکان پرداخت صدقه با استفاده از کد QR در زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،هدایت صفری با ارائه گزارشی از رویکردهای این نهاد در حوزه توسعه مشارکتهای مردمی، گفت: توسعه روش های نوین در جذب و جمع آوری کمک های مردمی از اولویت های اصلی کمیته امداد استان زنجان در حوزه مشارکتهای مردمی است.

وی اضافه کرد: بر همین اساس تلاش می کنیم با طراحی و اجرای روش های نوین و متنوع الکترونیکی زمینه افزایش مشارکت غیر حضوری خیران را در برنامه های اجرایی این نهاد فراهم کنیم.

صفری با اشاره به اینکه الکترونیکی کردن دریافت صدقات از برنامه های راهبردی و مهم کمیته امداد است، افزود: در حال حاضر بیش از 130 هزار مشترک طرح صدقات کمیته امداد در استان زنجان وجود دارد و به منظور سهولت در پرداخت و استفاده از روش‌های نوین برای تمامی این مشترکان کد QR منحصر به فرد تهیه و ارسال می‌شود.

وی با اشاره به اینکه با اقدامات انجام شده در راستای توسعه روش های نوین در دریافت کمک های مردمی و صدقات امکان پرداخت صدقه از طریق QR کد در استان زنجان فراهم شده است، ادامه داد: کاهش هزینه‌های جمع آوری، اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی سریع به مشترکان، حذف قبوض کاغذی و ارائه رسید الکترونیکی از مزایای اجرای این طرح بوده و خیران زنجانی می توانند با استفاده از QR اختصاصی خود و با استفاده از گوشی همراه به‌آسانی اقدام به پرداخت صدقه نمایند.

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها