با ما همراه باشید

اجتماعی

هیچ فردی حق تفسیر غیرعلمی فوتی‌های کرونایی را ندارد

استاندار زنجان با تاکید بر اینکه هیچ فردی حق ندارد تفسیری غیرعلمی در خصوص فوتی کرونا انجام دهد، گفت: تمامی اطلاع رسانی های این حوزه باید از مبادی دقیق انجام گیرد که در غیر اینصورت ایراد وارد است و باید برطرف شود و چنین کاری جرم محسوب می‌شود.

منتشر شده

در

هیچ فردی حق تفسیر غیرعلمی فوتی‌های کرونایی را ندارد

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،فتح الله حقیقی در ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا با اشاره به اینکه عده ای به عمد اطلاع رسانی ناصحیح از وضعیت خوب کرونایی استان در فضای مجازی انجام می‌دهند، افزود: بر این اساس دانشگاه علوم پزشکی استان باید نسبت به اطلاع رسانی بهنگام از وضعیت کرونایی استان مبادرت کند در غیر اینصورت اذهان مردم با اطلاعات ناصحیح آزرده می شود.

وی، در خصوص انتشار گزارش مقایسه ای در مورد فوتی های ناشی از کرونا در چند ماهه اول امسال نسبت به سال ۹۸ در فضای مجازی استان اضافه کرد: فردی هم در این استان نسبت به تفسیر این آمار مبادرت کرده که جای تاسف دارد، این در حالی است که آمارها از وضعیت خوب کرونایی به لحاظ کاهش مرگ و میرهای ناشی از این ویروس حکایت دارد و نباید آن را نادیده گرفت.

استاندار زنجان با تاکید بر اینکه طبق اعلام سازمان جهانی بهداشت و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، استان در این خصوص موفقیت هایی داشته است، ادامه داد: ارائه مطالب نادرست دلسوزی نیست و اگر چنین بود انباشت هفت میلیون تن پسماند در استان رخ نمی داد و از طرفی 2 خطه کردن راه آهن زنجان – قزوین که از سال ۸۳ عملیات اجرایی آن آغاز شده بود، با تاخیر مواجه نمی شد.

حقیقی با بیان اینکه افراد دلسوز به دنبال پیشرفت استان و دیار خود هستند، ادامه داد: این موضوع جای تعجب دارد، خدمت رسانی اهمیت دارد و در این میان ارائه تفسیرهای نادرست در مورد مرگ و میر کرونایی اذهان مردم را تشویش و دچار نگرانی می کند و حتی بار امنیتی دارد.

استاندار زنجان با اشاره به اینکه روز گذشته در ستاد ملی کرونا آمارهایی در خصوص وضعیت این بیماری در جهان، کشور و این استان نیز اعلام شد، گفت: طبق آمار تجمیعی تعداد مبتلایان کرونایی جهان ۲۱۱ میلیون و ۲۵۰ هزارو ۸۳۳ نفر اعلام شد که چهار میلیون و ۴۲۳ هزار و ۷۴۶، معادل ۲.۱ درصد بر اثر ابتلا فوت شدند و شمار بهبود یافتگان نیز ۱۸۹ میلیون و ۱۱۳ هزار و ۳۰۳ نفر بود که معادل ۸۹.۵ درصد مبتلایان را شامل می شود.

حقیقی افزود: تا روز گذشته در کشورمان چهارمیلیون و ۶۱۶ هزار و ۵۱۶ نفر به ویروس کرونا مبتلا شده اند که از این تعداد ۱۰۰ هزار و ۸۱۰ نفر بصورت تجمعی معادل ۲.۲ درصد مبتلایان فوت شدند و سه میلیون و ۸۶۸ هزار ۱۹۶ نفر معادل ۸۳.۸ درصد بهبود یافته اند.

وی با اشاره به وضعیت کرونایی استان ادامه داد: تا روز گذشته در این استان نیز ۱۰۹ هزار و ۸۳۸ نفر به ویروس کرونا مبتلا شده اند که از این تعداد یکهزارو ۵۶۳ نفر ۱.۴ درصد فوت شده اند و این آمار به این معنی است که زنجان هشت دهم درصد از کشوری در وضعیت بهتری قرار دارد و ۹۹ هزار و ۹۷۹ نفر نیز معادل ۹۰.۲ درصد بهبود یافته اند.

استاندار زنجان با بیان اینکه این استان پایلوت انجام تست پی سی آر و سریع کرونایی کشور بوده است، ادامه داد: این استان حدود ۴۶۰ هزار تست کرونایی را انجام داده که انجام چنین کارهایی آثار خود را بخوبی نشان می دهد و از طرفی هوشمندترین واکسیناسیون نیز در حال اجراست.

وی اظهار داشت: بر مبنای فوتی کرونایی این استان اگر بر حسب جمعیت از میانگین کشوری تبعیت می کرد باید، روزانه بالای هشت مورد فوتی کرونایی در استان به وقوع می پیوست، که تا کنون زیر ۲ نفر بوده است.

حقیقی کاهش مرگ و میرهای کرونایی را در گرو انجام واکسیناسیون و اقدامات دیگر تاثیرگذار عنوان کرد و افزود: استان با برنامه ریزی دقیق، نسبت به واکسیناسیون گروههای هدف و حتی مشاغل پرخطر اقدام کرده که چنین اقداماتی در انتشار آمار مشکلاتی را ایجاد کرده است.

وی خاطرنشان کرد: بر این اساس باید با فردی که اطلاعات غلطی را در این خصوص منتشر کرده است برخورد شود و فردی که تفسیر غلط داده نیز باید نسبت به مساله توجیه شود این در حالی است که عموم مردم در ۲ سال گذشته درگیر کرونا هستند و حرفهای نادرست آنان را به ناحق نگران می کند.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

مسئولان آموزشی باید به دنبال عدالت‌محوری و انقلابی‌گری باشند

رئیس مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش‌وپرورش با بیان اینکه مسئولان آموزشی باید در کنار همه نیروها بوده و به دنبال عدالت‌محوری و انقلابی‌گری باشند، تصریح کرد: پاکدستی و فسادستیزی نیز باید در سرلوحه کار قرار گیرد.

منتشر شده

در

توسط

مسئولان آموزشی باید به دنبال عدالت‌محوری و انقلابی‌گری باشند

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،مهدی فیاضی در آیین تودیع و معارفه مدیرکل آموزش‌وپرورش استان زنجان، اظهار کرد: یکی از موارد مورد توجه در مدیریت آموزش‌وپرورش، نگاه جامع به بیانیه گام دوم انقلاب است؛ چراکه چشم‌انداز آینده فرزندان‌مان در آن ترسیم شده است.

وی با بیان اینکه فرهنگیان قشری هستند که آینده‌سازان را تربیت می‌کنند، تصریح کرد: فرهنگیان باید مرجع الگوگیری در جامعه باشند؛ چراکه این قشر در تعامل مستقیم با کودکان و نوجوانان ما هستند و می‌توانند در شکل‌گیری شخصیتی آن‌ها نقش تاثیرگذاری داشته باشند.

این مسئول در ادامه به ضرورت تقویت شورای آموزش‌وپرورش در استان اشاره کرد و یادآور شد: جلب مشارکت نخبگان در راستای پیشبرد اهداف در آموزش‌وپرورش حائز اهمیت است و انتظار داریم در استان از این ظرفیت استفاده شود؛ در کنار آن ایجاد حلقه مدیریتی جدید و بهره‌مندی از توان فرهنگیان جوان در سمت‌های مختلف نیز کارگشا بوده و از انتظارات وزارتخانه به‌شمار می‌آید.

فیاضی همچنین با بیان اینکه مسئولان آموزشی باید در کنار همه نیروها بوده و به دنبال عدالت‌محوری و انقلابی‌گری باشند، تصریح کرد: پاکدستی و فسادستیزی نیز باید در سرلوحه کار قرار گیرد.

رئیس مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش‌وپرورش به اهمیت ساماندهی هدایت تحصیلی برای رشته‌های متوازن اشاره و خاطرنشان کرد: این موضوع حائز اهمیت است باید به رشته‌های فنی‌وحرفه‌ای توجه کنیم، بزرگ‌ترین مشکل ازدواج دیرهنگام، کارآفرین نبودن فرزندان ما است.

ادامه مطلب

اجتماعی

آغاز مرمت دو هزار سکه تاریخی دوره ایلخانی و تیموری در زنجان

مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان گفت:دو هزار سکه تاریخی دوره ایلخانی و تیموری در آزمایشگاه موزه ذوالفقاری این استان برای ثبت در سامانه جام در حال مرمت است.

منتشر شده

در

توسط

آغاز مرمت دو هزار سکه تاریخی دوره ایلخانی و تیموری در زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،امیر ارجمند اظهار داشت: دو هزار سکه تاریخی دوره ایلخانی و تیموری حاصل کاوش­های پیشین در پایگاه میراث جهانی گنبد سلطانیه در حال مرمت، پاک‌سازی و تثبیت برای ثبت در سامانه جام است.

مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان اضافه کرد: این اموال فرهنگی و تاریخی طی ۶ ماه کار پژوهشی و علمی و با تشخیص لایه‌های مختلف خوردگی، برداشت لایه‌های اضافی، زدودن محصولات خوردگی و مستند نگاری در آزمایشگاه تخصصی موزه ذوالفقاری توسط متخصصین در حال مرمت است.

وی با بیان اینکه یکی از اولویت‌های اداره‌کل میراث‌فرهنگی استان زنجان است، افزود:عملیات انجام‌شده بر روی این سکه‌ها شامل پاک‌سازی سطحی، رفع گرد و غبار، پاک‌سازی شیمیایی، مکانیکی و تثبیت است.

ارجمند بیان کرد: فلزات از آن دسته آثاری هستند که وقتی از خاک خارج شوند تحت تأثیر شرایط محیطی جدید، روند خوردگی مجدد در آنها آغاز گذشته و در صورتی‌ که اقدامات مرمتی و حفاظتی انجام نگردد ممکن است دچار آسیب‌دیدگی جدید شود به همین دلیل نیاز است اقدامات حفاظت و مرمتی بر روی این آثار صورت می‌گیرد.

مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان گفت:در صورت درخواست مالکان اشیای تاریخی، امکان انجام اقدامات مرمتی و حفاظتی برای این آثار در کارگاه‌های مرمتی زیر نظر اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی فراهم است.

ادامه مطلب

اجتماعی

جشن انقلاب در کانون های پرورش فکری استان زنجان برگزار می شود

سرپرست کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان زنجان اجرای جشن انقلاب در کانون های پرورش فکری استان زنجان خبر داد.

منتشر شده

در

توسط

جشن انقلاب در کانون های پرورش فکری استان زنجان برگزار می شود

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان، سرپرست کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان زنجان و مسئول کمیته کودک و نوجوان چهل و سومین ستاد دهه مبارک در جمع خبرنگاران با تشریح برنامه های کانون در این دهه گفت: فضا سازی، معرفی شخصیت، معرفی وقایع و سرزمین، معرفی کتاب، حفظ سوره ی فجر، نشریه نگاری، قصه گویی، سرود، شعرخوانی، شعار نویسی و چالش بهترین شعار برای دهه ی فجر سال جاری بخشی از برنامه های این دهه است.

شیرین دارایی افزود: بازدید مجازی از جمازان و مرقد مطهر بنیانگزار جمهوری اسلامی، پخش کلیپ و نمایش و جشن و جنگ های متعدد در مراکز به صورت مشارکتی با سازمانهای دیگر در۱۷ مرکز فرهنگی هنری و ۱۳ کتابخانه سیار و پستی پیش بینی شده است.

وی اظهار داشت: اجرای نمایش عروسکی کتابخانه ای کتاب نمایش در مدارس شهری و روستایی مهد کودک ها و مدارس استثنایی توسط کتابرسانان سیار شهرستان اجرا خواهد شد.

این مسئول با اشاره به قصه گویی توسط مربیان کانون پرورش فکری استان با موضوع دهه فجر تصریح کرد: ضبط قصه های رادیویی در صورت موافقت و همکاری صدای زنجان و اجرای جشن انقلاب به صورت مشارکتی توسط مراکز شماره یک ، دو و سه زنجان برای این دهه پیش بینی شده است.

دارایی خاطرنشان کرد: غبار روبی مزار شهدا و تجلیل از خانواده معزز شهدا ی انقلاب (حداقل ۲ خانواده ی معظم)، برگزاری ویژه برنامه روز فناوری فضایی در مرکز علوم و نجوم و افتتاح انجمن نجوم و مسابقات لیگ فوتبال دستی در ۳ مرکز در صورت مساعد بودن شرایط حضور اعضا و برگزاری جلسات نقد کتاب در مراکز دارای مربی ادبی با عنوان فجرانه از دیگر برنامه های این ایام است.

شیرین دارایی افزود: ویژه برنامه روز فناوری فضایی در مرکز علوم و نجوم و افتتاح انجمن نجوم برای کودکان و نوجوانان در طول دهه فجر برگزاری می شود .

وی اظهار داشت: از کتاب سپیدار( در صورت صدور مجوز و انتشار کتاب) با حضور اعضای انجمن رونمایی و تجلیل از اعضای فعال انجمن و اعضای برگزیده مهرواره ها ( همراه با جشن ۱۶ مین سالگرد انجمن ادبی سپیدار) صورت می گیرید.

ادامه مطلب

برترین ها